Arif Özlü  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 99 Puanı: 579

28 Ocak 2013 Pazartesi 
UNUTMAK İHANETTİR
Okunma: 1299

Unutmak..Silmek..Bunlardan bahsetmek..Sildiklerinden bahsetmek..Silebildiğinden bahsetmek..Çelişkiyi fark etmediniz mi halen..Kendine en büyük ihaneti yapmak..Karşısındakine haksızlık etmek..Önemsizleşmiş bile olsa..
 
Unutmak nedir ? Hatırlamama eylemi mi ? Yoksa hatırlamamaya çalışma eylemi mi ? Aslında her unuttuğunu dile getirdiğinde insan biraz daha bunu kendisinde takıntı haline getirip , unutmaktan uzaklaşmaz mı ? Unutmaya çalışmak aslında hatırlamaktan ötesi değildir.Unutmak istediğin her anı , her kişiyi unutmaya çalışırken , aslında o anları tekrardan yaşamaz mıyız ? Evet , garip.. Peki insan ne  zaman unutur.. Unutma eyleminin kendisi için bir anlam ifade etmediği zaman unutur..Unutmak ya da unutmamak onun için bir şey değiştirmiyorsa işte o zaman unutmaya başlar..
 
Unutmak ihanet midir ? Bence evet.. Hayatımıza girmiş , en önemli anlarımızı paylaşmış kişileri unutmak ya da unutmaya çalışmak ihanettir.Hayatımıza giren herkes bize bir şekilde katkı sağlamış..Gelişimimizi etkilemiştir..Hayatımızda yer alan herkesten mutlaka bir şeyler öğrenmişizdir..Yaşanmış olaylardan ya da kişilerden..Bu olaylar ya da kişilerden önceki ''biz'' ile sonraki ''biz'' arasında mutlak farklar vardır.. Ve insan bu farklar sayesinde gelişir..Ve insanın sonraki ''biz''e ait olan bazı şeyleri yok sayması , onun gelişimine ve kendisine ihanettir , çünkü insan hayatını sürekli olarak ''sonraki ben'' evresinde geçirir..Bunları inkar etmemek , kişinin kendisine yapacağı en iyi işlerden , kabullenmelerinden bir kaçıdır.. 
 
Sonuç olarak  ''Unutmak  ihanettir. '' 
 
22.01.2013 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6395
2 Firari Fırtına 4451
3 Mustafa Ermişcan 3866
4 Hasan Tabak 3565
5 Nermin Gömleksizoğlu 3204
6 Uğur Kesim 3058
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3005
8 Sibel Kaya 2915
9 Enes Evci 2625
10 Turgut Çakır 2309

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:744 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com