Emre Altun  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 67 Puanı: 743

14 Mart 2013 Perşembe 
Aşka dair söylemler
Okunma: 848

Aşktan bahsetmek artık çok kolay. Herkes ağzını açıp en afili sözleri sıralayabilir. Asıl önemli olan aşka dair söyleyebildiklerimiz değil , yaşayabildiklerimizdir. 
 
Gözyaşı, aşkın olmazsa olmazıdır. Bir aşkı, aşk yapan özlemdir, gurbettir, hasrettir. Gözyaşı ise aşkı bir çorak araziye benzetirsek , bu çorak araziye dökülen yağmur damlacıkları gibidir. Eğer gözünüzden gözyaşı yerine şehvet, bir an önce sevgiliyle yatmak, gönül eğlendirmek akıyorsa yaşadığınız aşk değildir. Bahsettiğimiz çorak araziden de hiçbir zaman güller bitmeyecektir.
 
Aşk da hayat gibi inişli çıkışlıdır. Kimi zaman güler, eğlenir , zevk alırsınız; kimi zaman kavga eder, sinirlenir, acı çekersiniz. Bu mengenenin her iki ucu da gereklidir. Dünya denen labaratuvarda her iki uca da ihtiyaç vardır. Acı çektiğimiz zamanlar olabilir, ancak bunun daim olduğunu sanmayın; zevk, keyf ve mutluluk içinde olduğumuz zamanlar da muhakkak olacaktır, bunun da daim olduğunu düşünmeyin. Doğaya bakın, bir salınım vardır sürekli. İnsanların yoğun olarak yaşadığı orta enlemlerde yazdan kışa, ilkbahardan sonbahara sürüklenir hayat. Daha uçlardaki ekvator çevresi ve kutuplarda tek mevsim görülse de kendi içinde bir salınım yine vardır.
 
Sabır her şey de lazım olduğu gibi aşkta da gereklidir. İki üç günlük birliktelikleri, ergenlerin ve hevesli üniversite öğrencilerinin bir sosyal yaşantı tarzı olarak sürdürdükleri birliktelikleri bir kenara bırakırsak bir aşkın yetişmesi için yıldırım gibi şiddetli bir ilk an; gök gürültüsü bir gerilim mahiyetinde sevgilinin görüntüsünü seyre ve zihnin onunla ilgili fikirlere kapılması; yağmurun yağışı gibi her ne kadar yan yana olsak da hasret çekme, acı çekme, hüzünlenme, gözyaşı dökme;  bir çekirdeğin toprağa gömülmesi gibi vazgeçme, unutma, zamana bırakma girişimleri; doğanın çekirdeğe gübre, su, rüzgar olarak yardım etmesi gibi yaşantının, zamanın, gönlün insana hep sevgilinin ve onunla birlikte yaşama dair her şeyin hayalini kurdurması; cılız bir otun boy vermesi gibi sevgiliyle karşılaşmak istekleri, onun peşinden gitme istekleri, ona takılıp kalmak ve giderek kendini gösteren cesaret; otun giderek  daha açmamış bir güle dönüşmesi gibi aşkınızın şiirler, sayıklamalar , içi kavuran dertler gibi dışa vurması; kapalı gülün açarak tüm güzelliğiyle kırımızı bir gül haline gelmesi gibi olgunlaşmanız, artık hevesle sevgilinizi istemeseniz de onu gördüğünüzde veya düşündüğünüzde içinize tatlı bir bahar ikliminin hakim olması. Bu aşamadan sonra sizi fark etmese de boş verin,o onun körlüğü siz aşkınız için emek verdiniz. 
 
Ne oldu? Zor mu geldi? Bir kızı gördükten sonra face'ten ekleyip , buluştuktan sonra , sevgilicilik oynamak kadar kolay olmadığı doğru ancak çorak gönlünü aşkla bir botanik bahçesine dönüştürmek için birebir. Aşk bahanesidir yaşamanın.* 
 
*Bakınız Kelebeğin Rüyası(Aşk bahanesidir şiirin.) 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6293
2 Firari Fırtına 4357
3 Mustafa Ermişcan 3725
4 Hasan Tabak 3442
5 Nermin Gömleksizoğlu 3116
6 Uğur Kesim 2990
7 Sibel Kaya 2835
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2818
9 Enes Evci 2541
10 Turgut Çakır 2248

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:181 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com