Uğur Kesim  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 6 Puanı: 3066

15 Nisan 2013 Pazartesi 
BAŞBAKANIN BİLMEDİĞİ YA DA BİLİPTE SÖYLEMEDİĞİ TARİHSEL AYRINTILAR
Okunma: 1149

Bakın Başbakanın bilmediği ve ırkçılık olarak gördüğü Türk adını bir türlü ağzına alamadığı,Anadolu insanına atfedemediği durumu Avrupalılar Gerek Selçuklulara, gerekse Osmanlılara Yakıştırmaktaydılar.Kendisi Moğolistan ziyaretinde İlk Türk yazıtlatırının karşısında bir hayli zorlandı TÜRK kelimesini söylememek için.Oysa bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının o anıtların önünde Türklükten övgüyle bahsetmesi,bu yazıtları oraya diken atalarıyla övünmesi gerekmezmiydi?Velhasıl İnsanlığın İslamiyetle başladığını zanneden bir Başbakanla karşıkarşıyayız.Ama biz yanılıyoruz Türkiye Başbakanı kendini Türklükten çok Arap görmekte.
Bir tarihi gerçeği daha burada yazmakta yarar var.
İlk haçlı seferleri sırasında Anadolu Selçuklularının Hükümdarı,I.Kılıçarslan Akın akın Avrupadan gelen haçlılara İslamı ve ülkesini korumak adına,büyük kayıplar verdirmesine rağmen İznik ve Eskişehiri kaybetmişti.Haçlılar için Türklerin ön planda yer almaları için bir süre daha beklemek gerekti.Ancak Haçlı seferleri ile batıda TÜRK adı tüm doğulular için kullanılmaya başlanmıştı.Şimdi soruyoruz BAŞBAKAN VE AVANESİ BU GERÇEK TARİHİ OLGUDAN HABERDARLARMI? Öyle ya İslam adına partilerinin bir misyonu var, bu gerçeğide bilmeleri lazım.Kendisinin Gürcü kökenli olduğunu söyleyen bir Başbakanın gürcülerin bir zamanlar hristiyan olduklarından haberi varmı?  

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6406
2 Firari Fırtına 4461
3 Mustafa Ermişcan 3887
4 Hasan Tabak 3579
5 Nermin Gömleksizoğlu 3214
6 Uğur Kesim 3066
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3023
8 Sibel Kaya 2924
9 Enes Evci 2633
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3179 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com