Banu Ceylan  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 643 Puanı: 91

21 Temmuz 2014 Pazartesi 
Kalbim Onu Görünce Yerinden Fırlayacakmış Gibi Oluyor/4.Bölüm
Okunma: 572

Sabah uyandığımda kar yağmayı bırakmıştı. Sevgilimden aldığım mesajı okumuştum, dünkü mutluluk karla birlikte gitmişti. Karın geçmesiyle birlikte bu güzel büyü de gitmişti. Yine de evlerin çatılarında, ağaçların yapraklarında ve kaldırımlarda bembeyaz örtüler hala duruyordu. Bu durum bana ufakta olsa umut vermişti. Yinede ne yapabilirdim ki?
Dolabımdaki en çirkin elbisemi giydim, saçlarımı dağınık bıraktım. Makyaj yapmadım. Dünkü mutlu ve umut dolu kıza ne olmuştu. Kar onu da mı alıp gitmişti. Dışarı çıkıp âşık olduğum adamı görmek istemiyordum. Onun gülümsemesini görmek istemiyordum, samimi sesini duymak istemiyordum. Uzun bir süre boyunca fark etmeden bana çektirdiği acılara katlandım. Her gün umutsuzluğa kapılıp gözyaşı dökmekten sıkıldım. Bugünü kendime ayırmaya karar verdim. Onu düşünmeden, onu görmeden, onu dinlemeden bir gün geçirecektim. Sadece kendim olacaktım.
Sadece kendim olacağım günümde uzun zamandır konuşmadığım arkadaşlarım ve akrabalarımla konuştum. Ailemin mezarını ziyaret ettim. Hayvanat bahçesine bile gittim. Paytak paytak yürüyen penguenleri, şakacı maymunları ve kocaman filleri gördüm. Onların fotoğraflarını çektim. Alışveriş yapmaya gittim. Kıyafetler, şapkalar ve ayakkabılar aldım. Aldıklarımı eve gidince giydim, saçımı düzelttim, makyajımı yaptım ve yine dışarıya çıktım. Acıkmıştım, güzel bir şeyler yemeliyim diye düşündüm. Pizza yedim. En son pizzayı 2 ay önce yemiştim. Bu kadar güzel bir tadı olduğunu unutmuştum. Yoğun ama güzel bir gün geçirmiştim. Çok eğlenmiştim. İnsanın ara sıra kendi kendine takılması gerekiyormuş. Sıra eve gidip dinlenmeye gelmişti. Evin yolunu çoktan tutmuştum. Bütün gündür telefonum kapalıydı. Mesajlarıma bakmak için açtım ve onun mesajını gördüm. Daha birkaç dakika önce yazılmıştı.-----Şu anda nerdesin? Yanıma gelebilir misin? Sana ihtiyacım var. Ben ***** otelinin önündeyim.-----Bu mesaj sevgilimden geliyordu. Bütün gün onu düşünmedim, görmedim,onun sesini duymadım.Böyle olması gerekiyordu.Ona gelemeyeceğimi söylemem gerekiyordu.Ama yapamadım.Çaresizce koşmaya başladım,sevdiğim adamın bana ihtiyacı vardı.Belki de onu eski sevgilisiyle birleştirmem için yardım isteyecekti.Belki de yine bana sarılıp ağlamak isteyecekti.Sadece mutsuzken yanında olması gereken bir oyuncaktım.Bunu bildiğim halde bacaklarım durmadı ve istemsizce onun olduğu yere koştum.Otelin giriş kapısının önünde bekliyordu.Beni görür görmez sıcak bir şekilde gülümsedi.Gülümsemesi içimi ısıtmıştı.Eminim ki yüzüm kızarmıştı. Nefes nefese kalmıştım. Yanıma geldi ve bana sımsıkı sarıldı. Hiç bir şey anlayamamıştım. Bunca yolu bana sarılması için mi koşarak gelmiştim. Hala soluk almakta zorlanıyordum. İstemeden onun boynuna sıcak nefesimi gönderiyordum. Bana daha sıkı sarıldı ve ‘’Ne yapmalıyım?’’ dedi. Neden bahsediyordu? Birkaç saniye sonra ‘’Eski kız arkadaşımla olmak istiyorum. Ama artık onun bana âşık olmadığını biliyorum. Onu görmeli miyim?’’dedi.Benden ne dememi bekliyordu ki? Nasıl bir cevap vermem gerektiğini bile bilmiyordum. Ona ‘’Eğer gerçekten âşıksan onu görmeyi istemen normal. İstemediğini söylesen bile, o birisi sana aşık olmasa bile sen onu sevdiğin için farkına varmadan onu görmeye gidersin.’’dedim. Verebileceğim tek cevap buydu. Bana sarılmayı bıraktı.’’Teşekkür ederim. Onu görmeye gideceğim.’’dedi. Tam gidecekken montunun kapüşonundan tuttum. Şaşırmıştı, bana dönüp baktı. Nasıl olduğunu anlayamamıştım, ağlıyordum. Gözyaşlarım gözlerimden teker teker süzülüyordu. Ne diyeceğini bilemiyordu. Omuzlarımdan tuttu ‘’Ne oldu, neden ağlıyorsun ?’’dedi.
‘’Gitme.’’kısık bir şekilde ağzımdan çıkmıştı bu kelime. Daha fazla içimde tutamazdım. Sevdiğim erkeği başka bir kıza gönderemezdim. Bunu kabul edemezdim. Ne düşünüyorsam, ne hissediyorsam söyleyecektim.’’Gitme! Beni bırakma, daha fazla dayanamıyorum! O kıza gitme.’’Şaşkınlıkla sormuştu’’Neden?’’Bağırarak uzun bir zamandır söylemeyi istediğim iki kelimeyi söyledim.’’SENİ SEVİYORUM!’’Bundan sonra sesim daha kısık çıktı. Ağlamaya devam ediyordum.’’Seni sevmediği için ne yapacağını bilemediğini söyledin. Seni sevmeyen biri ile yeniden birlikte olacağını söyledin. Kes artık bu saçmalığı. Onun yerine beni seç. Beni sev!’’O gece sevdiğim adama ilk kez onu sevdiğimi söyledim. Ve ilk kez sevdiğim adamla öpüştüm. Ay ışığının altında onun tarafından sevilmeyi bekleyerek onunla öpüştüm. Her zaman kurduğum bu hayal gerçek olmuştu. Gece yarısına doğru onun evine gittik. Soğuk yatağına uzandık. Çıplak bedenlerimizle birbirimize sarılarak ısındık. Saatlerce seviştik. Bu iyi değildi. Kendimi kaptırmıştım. Korkarak onu öpüyordum, korkarak elini tutuyordum. Uyumak istemiyordum. Uyandığımda yatağımda yalnız bir şekilde yine üzücü bir mesaj görmeyi istemiyordum. Korkarak ona sarılmış bir şekilde uyumuştum. Lütfen Tanrı’m, yarın uyandığımda kendimi yatakta yalnız bir şekilde bulmayayım. Lütfen bu sıcaklık hiç gitmesin. Lütfen yarın yine umutsuzluğa kapılmayayım. Lütfen Tanrı’m, sevdiğim adam bana aşık olsun…Lütfen…

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6468
2 Firari Fırtına 4511
3 Mustafa Ermişcan 3982
4 Hasan Tabak 3640
5 Nermin Gömleksizoğlu 3265
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3137
7 Uğur Kesim 3109
8 Sibel Kaya 2977
9 Enes Evci 2677
10 Turgut Çakır 2351

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2770 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com