büşra kömür  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 1118 Puanı: 39

16 Eylül 2014 Salı 
GRİME PEMBE ÇALAR MISIN ?
Okunma: 570

 Göğsümdeki bu ağrı gülümsemelerime engel değil.Acı, zorunlu, ağır, hesapsız ve anlamsız gülüşlerim... Aynı akoru bozuk gitarımdan tutturduğum ritimler gibi. Kötü de olsa zorluyorum. Sonunda güzel olacak belki.
 Hatırlıyorum da; köyümüz dağın tepesinde ve çekilmesi zor bir yolun ucundaydı. memleket sevgisi değil mi işte, her yıl küçüklüğümde o taşlı yolu onca yorgunluğa rağmen çekerdik. Bizim de yolumuz o yol kadar taşlı mı sevdiğim? Peki sonunda ulaşır mıyım sana memleketim gibi?
 Kararsızlık çukurunda boğuluyoruz, yine de kısmet deyip geçemiyorum. Kaybetmekten korkuyorum. Boşluğa haykırmak gibi aşk. Bir gün öleceğim ve benimle birlikte toprak atılacak bu aşkın üzerine. Ancak o zaman yok olur diyeceğim ama yok olmayacak ki. Toprağa karışacak bu sefer de. Belki bir dağ lalesinin kırmızısına katılacak ama yinede kaybolmayacak.
 Yağmurun habercisi, o grimsi gökyüzünde sevdim denizin mavisini. İçimi gördüm o buğulu mavide. 'Belki' diyorum, 'belki tam tersi olur da denizin mavisi gökyüzündeki hüzünlü bulutları dağıtır'. 
 Bilmiyorum sadece kaç kere duydum sesini, bilmiyorum kaç kez gülüşünde hücumla attı kalbim, bilmiyorum acaba o mahmur gözlerinle buluşur mu gözlerim.?.. Hiç bilmiyorum aşk olur mu sevdiğim? Bilmiyorum acaba hiç olmadığı kadar sever miyim ? 
 Asıl soru şu; acaba herşeye rağmen, geçmişe rağmen, sana ve bana rağmen gri yüreğime pembe çalar mı yüreğin ?
 
B.K. 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3087
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1161 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com