Enes Evci  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 10 Puanı: 2892

30 Kasım 2014 Pazar 
Kaldırımlara bırakılan masaj salonu kartvizitleri
Okunma: 1713

      Biliyorsunuz dimi bu kartları. Eğilip almışlığınız var mı? En kötü bir göz ucu ile bakmışsınızdırda. "Ulan ne iştir" dediğiniz de mi olmadı. Olmuştur olmuştur. Neticede alayınız duyarlı vatandaşsınız. Gerçi bu beni çok bağlamıyor. Etik değer konusuna gireceksek her alt başlık manipülasyon olur.
 
   Ya şimdi benim takıldığım nokta biraz da modern köle sistemi. Ama bunun en acayip etkilerinden biridir bu masaj salonu ablaları. Yani satışın bu denli gizlisi ve satışın bu denli fetiş üzerinden olanı.
 
   Tamam fetiş veya özendirme, can çekmesi vardır pazarlamada. Yani şimdi sen televizyonu açarsın hıyarın biri böyle içli içli sucuğa ekmek banar falan dimi? Sende tribe girersin "ulan yuh ya! olsa da yesek" falan diye dimi? Hah işte bu olayında aslına bakarsan bundan farklı bir yanı yok.
 
   Köleler pazarı kaldırımlar da bir dolu hayat hikayesi. Bence kesinlikle devletin bu işe bir el atması lazım. Nasıl önüne geçilir bilmiyorum ama bence ilerde çok ciddi sorunlar çıkaracak bir mevzu olmaya başladı bu. Kolay para her zaman kaos getirir. Öyle pişkin pişkin sırıtıp okumayın yazıyı. Özendirmek gibi olmasın ama bu işi yapanların aylık geliri ortalama en kötü  3milyar. Çoğu çok ciddi şekilde kendine bakıyor. Hatta değişik bir istatistik maalesef çoğu evli. Hatta ve hatta çoğu büyük şehire kırsaldan gelmiş üniversiteli. Görmemişin oğlu olmuş hesabı! Allah kimseyi yoklukla veya çok varlıkla sınamasın. Bizim ülkemizde biliyorsunuz bir "ataerkil" durumları vardır. 
 
   Nedir bu ataerkil? Sözlük anlamına baktığımız da "Erkek otoritesine dayanan bi tür toplumsal hede hödö" falan yazar. Ben size diyeyim ataerkilliğin geldiği son noktaya: "Bayan sağda solda oynaşırsa orospu, erkek sağda solda oynaşırsa delikanlı, çapkındır" 
"Bizim ne yol kat etmemiz lazım lan bu işlerde"  diye sormadan edemiyor insan. 
 
   E şimdi   sen git akşam evine. Aç tivini, al eline kumandanı, aç acunun salak salak programlarından bir tanesini. Arada sana böyle deliler gibi reklam dayasınlar. Bakıyorsun otomobil reklamı önünde mayolu karı uzanmış, bakıyorsun lolipop reklamına bir hatun ki nasıl takılıyor lolipopla, bakıyorsun çukulata reklamına böyle falanlı filanlı erkekler göğsünün ucuna akıtıyor ham kaynamış çukulatayı. Sonra da sen kalkıyorsun ataerkil, muhafazakar falan filan takılmaya çalışıyorsun.
   Ben şuan konudan konuya atlayarak biraz çerçeve çiziyorum. Aslında bu eksende sağlam bir sosyolog gelip sentez yapmalı. Nedir yani? Nereye gidiyor memleket? Bugün izin verdiğimiz veya ses çıkarmadığımız şeyler bizim başımıza gelirse ne olur? 
Yarın sen kızının sağa sola kartvizit attığını mı görmek istiyorsun? HAŞAA! OLMAZ! YAPMAZ BİZİM Kİ!
Adam olun lan hepiniz, şehirde yaşamayı öğrenin biraz, biraz taşın altına elinizi sokun. Biraz bi ilgili makamlara şikayet etme yetiniz olsun. Bu kadar duyarsız kalmayın. Köle pazarı! Hemde hepinizin kaldırımlarında. Hemde en ahlaksız haliyle. Her gün birinizin kocasını, birinizin oğlunu, birinizin kızını, birinizin saatlerce zar zor kazandığı emeğinin karşılığı parasını çalıyor. Hemde gergün! 
Uyanın.
   

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6765
2 Firari Fırtına 4750
3 Mustafa Ermişcan 4247
4 Eyyup AKMETİN 3922
5 Hasan Tabak 3903
6 Nermin Gömleksizoğlu 3506
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3452
8 Uğur Kesim 3309
9 Sibel Kaya 3210
10 Enes Evci 2892

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:917 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com