orhan örs  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 34 Puanı: 1168

27 Aralık 2014 Cumartesi 
... 2 nu42n
Okunma: 880

* "Siz bu satırları okurken..." diye başlayan bir yazım olsun istedim nedensiz. Siz bu satırları okurken ben, karalamamı bitirmiş ve yüksek ihtimal sarhoş olacağım! Siz bu satırlara sövmeye başlamadan kaçmak en iyisi sanırım.
 
* Müjdeler olsun; artık gençliğimiz ve bil cümle yurt insanımız apolitik değilll!.. Her yer politika hepimiz politiğiz. Akla gelebilecek, hatta uydurulduğu basiretsizliğe bakınca; "yok ulan bu akla-makla da gelmez!" denilebilecek her çeşit ideolojik değerlendirmeler kol geziyor ortalıkta. Akepelisi, cemaatçisi, sosyalisti, faşisti, kürt yurtseveri, türk daha çok yurtseveri vesairesi vesairesi vesairesi! İşte özlenen tablo buydu ve kavuştuk sonunda. Güzel günler göreceğiz ya da en azından komik günler. İçiniz ferah olsun politizeseverler!..
 
 
* Toplum baştan ayağa politikleşince, ülke ve dünyada zaman ve gündemler ışık hızında ilerleyince TV ve internet gibi bu hıza ulaşma potansiyeli olan kitle iletişim araçları da haber-yorum formatlı biçimlere yöneldi. Kimin haklı/neyin doğru olduğuna dair saniyede onyüzbinmilyon haber ve değerlendirme yapılabiliyor. Bir de işin şakacıları var tabi, hiç girmiyorum oraya.
Bu soruya bir cevap bulma umudum çok yok ama yine de sormak istiyorum; "ulan bi'yerde durup, ne anlatıyorum ben?" diye sormak hiç mi aklınızın ucundan geçmiyor! Durumunuzu daha sıhhatli değerlendirebilmeniz için halinize bir meyhaneden bakın derim. Faydası olacaktır! Olmasa bile gündem bir kaç saatliğine sizden kurtulmuş olur fena mı!..
Yeri gelmişken, akşam haberlerini bir meyhanede takip etmenizi hararetle öneriyorum. Bir ülke ve bir dünya o kadar net değerlendirilmemiştir vesselam. Alkol bütün ideolojilerin babasıdır!
 
* Hükümet yanlısı ve hükümet karşıtı diye bir şeyler var. Yanlıların durumu iyi. Nihayetinde iktidarda olduklarını düşünüyorlar, mutlular kendilerince. Hükümet karşıtlığı nasıl bir zemindir arkadaş. Hükümet karşıtlığı diye sığırca kimlik mi olur! Daha da fenası bakan ve mebus gafları kullanılarak düşen hükümet gördünüz mü hiç siz? Yolsuzluk- çulsuzluk diye yüklendiniz, adamlar daha açıktan çalar- çırpar oldular. Bir şeye karışmasanız olma'mı a yiğitler!..
 
* "Kadın Ölümlerini Durduracağız" diye idiot bir oluşum vardı, ne oldu ona bir bilen var mıdır? Hayır, ortaya çıktıklarından beri kadın ölümleri rutinin en kitlesel parçası oldu yanarım ona yanarım. Ama haklarını yememek lazım, sonuçta politik bir gruptular!
 
 
* Bu akşam da bana ayırdığım sürenin sonuna geldim.
Siz bu satırları okurken...
Ya da siktir edin, satırları falan okumayın! Sizler çok fazla okuyamayacak kadar misafir, ben çok fazla yazamayacak kadar yorgunum.
Afiyetle...

Yorumlar (2)
A'Gül ... 28.12.2014 01:08

Comert Sen 6.01.2015 00:55
Kesin sen bu yorumu okudugun an kendine gelmissindir. Dunyayi da Turkiyeyide politika degil sevgi kurtaracak Orhan kardesim.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3937
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3087
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:347 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com