badem lokum  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 150 Puanı: 492

9 Ocak 2015 Cuma 
kulaklık
Okunma: 853

otobüs durağında oturmuş bekliyorum elimde market poşetleri. arkamda minik belediye parkı. tam ortasında içindeki suyu kirden kararmış lacivert renkli bir havuz. oraya dalmış bakarken birden suyun kaynamaya başladığını ve içinden üzerinde dumanlar tüten üstü başı yırtık genç bir adamın "imdat" diye bağırarak sudan fırladığını hayal ediyorum.
otobüs geliyor.
kafamda onlarca soru.
o adam kim? nereli? ne iş yapar? neden ordan fırladı? nereye gider? derdi nedir?
vee yeni hikayem hayırlı olsun diyorum kendime.
kartımı okutup boş koltuklardan birine geçiyorum. otobüs sonraki durakta yeniden duruyor. platin sarısı saçlı bir kadın biniyor. kırklı yaşlarında. üzerinde deri pantolon kot mont elinde irice bir çanta.
"afedersiniz" diyip önümdeki adamın yanına oturuyor. kadın cam kenarına oturunca adam kalkıyor ve sonraki durakta iniyor. bir an için bakışıyorlar.
kadının yıllar önce aynı adamla aynı otobüste karşılaşmış olma durumunu hayal ediyorum. çok farklı sonlarda bitebilecek bolca flashbackli yeni bir hikayem daha oluşuyor kafamda.
otobüsten inip evime uzanan sokakta yürürken, yarısı yıkık duvarın üzerine sinmiş mustur ifadesiyle gözlerimin ta içine bakan kulağı yırtık pasaklı sokak kedisiyle karşılaşıyorum. Önceki reenkarnasyonunda bir sokak dövüşçüsüydü belki de.. haydiii yeni bir hikaye geliyor.
dalgın kafayla alışverişe çıktığım her günün akşamı böyle bitiyor. yanıma kulaklık alsam keyifli bir radyo kanalı seçer, yol boyu  kafayı ota kuşa kediye sarmazdım tabi. zaten o hikayelerin çoğunu yazmıyor ya da yayınlamıyorum. ama bugün bir değişiklik yapmaya ve havuzdan fırlayan adamın hikayesini yazmaya karar verdim. bakalım sonu nereye varacak..
 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6841
2 Firari Fırtına 4801
3 Eyyup AKMETİN 4385
4 Mustafa Ermişcan 4302
5 Hasan Tabak 3961
6 Nermin Gömleksizoğlu 3561
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3507
8 Uğur Kesim 3346
9 Sibel Kaya 3262
10 Enes Evci 2945

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:817 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com