Kubilay SARI  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 527 Puanı: 114

15 Temmuz 2015 Çarşamba 
Tanrıya Dilekçeler (2)
Okunma: 693

ALEMLERİN ÜSTÜ, EN YETKİLİ MAKAMA
 
TAHLİYE TALEBİ 
 
   Kendimi bildim bileli, hatta belki bilmezden evveldir de düşünürüm. Düşünemeyi nereden ve nasıl öğrendiğimi de bilmiyorum. Muhtemelen sizin makamınızla elde ettiğim bir yetidir.
   
   Çocukluğum düşler ülkesindeymiş gibi geçmiş, şimdilerde anlayabiliyorum bunu. Tüm çocuklar böyledirler belkide. Çok yaratıcı bir çocuk olduğum söylenirdi. Sizin makamınızda vuku bulan yaratıcılık değil elbette bu yaratıcılık. 
 
   Düşünür, düşündüğümü yazmaya, çizmeye, yani bir biçimde somut hale getirmeye çalışırdım 5 yaşlarındayken. Net hatırlıyorum. Bir sincap çizmeye çalışmıştım. Sincap, mahallede top oynadığım çocuklardan duyduğum kadarıyla fındığı çok seven ağaçtan ağaca uçabilen bir canlıydı. Hiç görmemiştim. 8 yaşlarında bir belgeselde gördüm sincabı. Fazlaca üzüldüğümü hatırlıyorum. Çizmeye çalıştığımın yanına bile yaklaşmayan basit sayılabilecek bir canlıydı. Benim sincabımın (yine daha sonraları gördüğüm iki özelliği) bir melek kanadı ve kanguru kesesi vardı. Bu kanguru kesesinden fındıklar düşüyordu doluluktan.
   
   Bu verdiğim örneği gereği görülürse çoğaltabileceğimi belirtirim.
 
   Ve yıllar geçti. Düşlerimi; tavanlara, duvarlara, tuvalet fayansına, banyo küvetine, asfalta, otobüs/minübüs camlarına, bir kaç hanımefendinin gözlerine gömdüm. Hepsi de aldı. Geriye bir karşılık vermedikleri gibi, gömdüklerimi kazımak suretiyle geri alma talebimi de reddettiler.
 
   Yukarıda bir örnekle anlattığım düşler sahibi, mağdur sıfatında ki bendeniz; bir şeyin ait olanda kalma ilkesi gereğince, gömülü hayaller tahliyesi için gerekli yerlere başvurduğumu belirtir, bu dilekçe sonucunda meydana gelebilecek her türlü sorumluluğu kabul ederim.
 
   Gereğinin yapılmasını arz ederim,
   Saygılarımla. 
 
12 Temmuz 2015
Ankara 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6356
2 Firari Fırtına 4416
3 Mustafa Ermişcan 3815
4 Hasan Tabak 3524
5 Nermin Gömleksizoğlu 3172
6 Uğur Kesim 3034
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2936
8 Sibel Kaya 2884
9 Enes Evci 2595
10 Turgut Çakır 2287

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:82 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com