Emre Altun  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 67 Puanı: 742

12 Şubat 2016 Cuma 
Yeni Ortadoğu Projesi - 1 - Açılış Bölümü
Okunma: 495

   Hiçbir zaman siyasetle çok ilgili olmamışımdır. Zaten siyasetle ilgili olması gerekenlerin, siyasi sorumluların olması gerektiğini düşünürüm. Kimdir onlar; cumhurbaşkanı, devlet başkanı, kral, kraliçe, padişah, şah , hakan, başbakan, president, bakan, bakan yardımcısı, parlementor, senator, milletvekili, vali vs. vs. Bunların dışındakilerin bilgisi genel geçer olmalı bence. Onun dışında sıradan insanlar olarak bizlerin elimizde istihabarat kaynakları, kesin bilgiler olmadan siyaset yapması evvelden beri komik gelmiştir zatıma, affedin arkadaşlar. Ancak belki siyaset kuramları, biraz kitap çevirip hadi çevirmesin biraz bilgisi olanlar tarafından yapılabilir. Yoksa, iki gramlık bilginin yarım gramlık fikriyle insanların ahkam kesip ayrılık çıkarması insanoğluna yaramaz. Eh, biz de bir hukuk fakültesi mezunu olmayı güç bela olsa da başaran bir kardeşiniz olarak bazı fikirlerimi paylaşmak isterim.
 
   Girizgahı yaptığımıza göre; ilk olarak neden bu yazıyı yazdığıma gelelim: Osmanlı Devleti'nin dağılmasından bu yana batıda Mısır'dan doğuda İran ve Afganistan sınırına kadar ulaşan bölgede bir sancılanma süreci başladı ve hiç bitmek bilmedi. Bu süreç bazen ikisi de müslüman ülkelerin savaşı olarak bazen ne idüğü belirsiz devletlerin anlamsız gerekçeleriyle işgali olarak bazen de ırk ve din ya da başka müsait araçlar üzerinden ayrıştırma yoluyla aynı devletin aynı tasın hissedarlarının kavgası olarak göründü. 
 
   Hiç BOP falan demeyeceğim, açılımına girmeyeceğim , zaten harcım da değil. Ne boktan bir şey olduğunu herkes biliyor.
 
   Yazımın temel amacı; bu ortadoğu coğrafyasının kaderinin buranın sakinlerine bırakılmasıdır. 1. Dünya Savaşı'ından sonra bölgeye herhangi bir şekilde yerleşmeye çalışan bütün egemenler defolup gitmelidir. Nato mato sadece güçlü üyelerin maksadına çalışıyor, bütün askeri varlıklarını da alıp gitsinler. Aksi takdirde hiçbir ülkenin Türkiye de dahil bağımsızlığından bahsedilemez. Bölgenin geleceği ancak bölge halkının kuracağı bağımsız ve özgür egemenlere bırakılmalıdır. Bölgeden istenecek bütün talepler bu egemenlerin ortak kararına bırakılmalıdır.
 
   Yeter artık, petrol enerji hattı diye diye kanımızı akıttığınız. Defolun gidin, 6. nız da 666.nız da  
 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6291
2 Firari Fırtına 4355
3 Mustafa Ermişcan 3722
4 Hasan Tabak 3440
5 Nermin Gömleksizoğlu 3114
6 Uğur Kesim 2989
7 Sibel Kaya 2832
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2814
9 Enes Evci 2540
10 Turgut Çakır 2247

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:372 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com