Emre Altun  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 67 Puanı: 742

29 Aralık 2017 Cuma 
Başarı Gülü
Okunma: 216

Bu yazımızda başarıyı bir güle benzeteceğiz. Gül herkesin en bildiği ve en sevdiği çiçeklerden biridir. Gülün, gül kadar meşhur bir öğesi dikenidir. Gülün olgunlaşması için belli bir süre lazım. İlk önce gonca haline gelir. Bu evrede kapalıdır. Daha sonra açılır ve kendini rüzgâra bırakır.
Başarı da bir güle benzer. Dikenleri vardır. Olgunlaşma süresi vardır. İlk önce gonca haline gelmesi lazım. Hemen öyle açılmaz.
Başarının, ayağının yere sağlam basması lazım. Yani, temeli çalışma ve emeğe dayanmayan başarı çabucak kaybolmaya mahkûmdur. Çalışarak elde edilen başarıların da devamı için aynı çalışmanın devam ettirilmesi lazımdır. Emek vermeye devam edilmesi lazım. Çalışmak bir sınav atlatma aracı değil; hayatı yaşama stili olduğu kabul edilmelidir.
Başarı için acı çekmekten çekinmemek lazım. Eğer rahatınıza düşkünseniz, hiç başlamayın. Başarı yolu ayağını sevenler için değildir. Ayağınıza bir sürü diken batacak. Kan revan içinde kalacaksınız. Ağlayacaksınız. Ümitsizlikle ve karamsarlıkla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Ancak emek verince her şeyin güzelleştiğini göreceksiniz.
Başarı sabretmektir. Her şeyin bir kuluçka süresi vardır. Erken doğum her zaman risklidir. Bu nedenle sabırlı olun.
Başarı tekrar eden bir süreçtir. Nasıl ki bir saatin akrebi bütün saatleri dolaşıp tekrar en başa gelir. Başarıda da zirveye ulaştıktan sonra tekrar aynı yolu takip ederek yeni zirvelere yelken açmak gerekir.
Başarı; çalışmak, emek ve sabır üçlüsünün sonucudur. Hayatınızı başarıyla süsleyin. Çorak kalmasın hayatınız, başarı gülleriyle dolsun. 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6291
2 Firari Fırtına 4355
3 Mustafa Ermişcan 3722
4 Hasan Tabak 3440
5 Nermin Gömleksizoğlu 3114
6 Uğur Kesim 2989
7 Sibel Kaya 2832
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2814
9 Enes Evci 2540
10 Turgut Çakır 2247

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:368 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com