döndü kaya  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 1215 Puanı: 30

1 Eylül 2018 Cumartesi 
GEÇMİŞTEN KALAN BİR ANI
Okunma: 368

Her insanın içinde unutamadığı küçük bir sevgi vardır platonik olarak yaşadığı sevgisi. Zamanla unutulmaya yüz tutmuş ama hala aklının bir köşesinde kalan. Aslında yıllar sonra unutursun sadece aklının bir köşesinde bir kaç siması kalır.
         Bundan uzun  yıllar önce henüz daha 12 yaşlarındayken bir çocuktan hoşlanmıştım ilk başlarda aldırmadığım sadece ilgimi çektiğini sandığım biriydi aynı okuldaydık o sadece benden bir sınıf üstümdü hemen alt mahallemizde oturuyordu aynı zamanda bende öyle hiç normal kızlar gibi değildim tabi o zamanlar sinirli asabi kızgın ve aynı erkek çocuklar gibiydim kavgacı bu yüzden benden hep çok korkardı beni gör görmez arkasını dönüp kaçardı. ona asla belli etmezdim onu sevdiğimi ama onu görünce aslında ben ondan daha çok korkardım kalbimin çarpmasından kitlenip kalmaktan ellerimin ve ayaklarımın birbirine girmesinden çok korkardım öğrenecek onu sevdiğimi diye. Hep çok konuşkan biri oldum aslında ama nedense onun karşısında hep kekeme biri olurdum iki kelimeyi bir araya getiremeyen biri olur çıkardım. Genede onu her gördüğümde yüzüne bakamasamda hep onun sokağından geçmek isterdim. Sırf o çanakkaleye gidiyor diye bende derslerime deli gibi çalışıp onun sınıfıyla çanakkaleye gitmiştim bütün gezi boyunca o beni görmese de ben gezdiğim yerlerden çok onu gördüm . Sonra o mahalleden taşınınca onu bir daha hiç görmedim. Yolum düştükçe mahallesinden geçsem de hiç karşılaşmadım. Bu platonik sevgim tam 10 yıl sürdü uzun yıllar onu görmeden nasıl kalbimde bu kadar uzun süre kalabildi ben bile bilmiyorum. Yüzünü bile  artık hayal meyal hatırlıyorum. 10 yıl hep aynı kişiyi karşılıksızca sevdim onu tanımamdan bu yana da tam 14 yıl oldu. 
                Onu unutmak için o kadar çabaladım ki  son 4 yıldır artık kalbimde yeri olmadığını fark ettim ondan geriye kalan tek şey ise aklımda kalan  telefon numarası . Hep ezberimde olup asla aramaya cesaret edemediğim numarası.  Kimseye anlatamadığım tek insandı umarım şimdi çok mutlu bir hayatı vardır ..
 
                                                                                             DÖNDÜ KAYA 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6201
2 Firari Fırtına 4264
3 Mustafa Ermişcan 3482
4 Hasan Tabak 3346
5 Nermin Gömleksizoğlu 3039
6 Uğur Kesim 2934
7 Sibel Kaya 2766
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2589
9 Enes Evci 2468
10 E.J.D.E.R *tY 2226

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2325 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com