Emre Altun  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 67 Puanı: 742

11 Kasım 2018 Pazar 
Yeniden Merhaba Özgürroman
Okunma: 87

Dün Türkiye'mizin kurucusu Atatürk'ü 80. ölüm yıl dönümünde andık. Bazen duygulandık bazen kimi konular kimi kişiler aklımıza geldi keşke olmasa, dedik. Atatürk'e hep Kurtuluş Savaşı'ndaki üstün başarısı sebebiyle hayranlık beslemişimdir. Cumhuriyet kurulduktan sonra yapılan inkılaplar şöyle ya da böyle diyerek, eleştirilebilir. Sonuçta Atatürk de bir fanidir ve eleştirilemez değildir. İnşallah, hepimiz Cumhuriyet'in ilk nesli gibi küllerinden doğan bir ülkeyi yeniden ayağa kaldırmaya çalışan ruhların bilinciyle hareket ederiz. 
 
Uzun süreden beri bu mecrada günlük yayınlayamıyordum. Teknik bir arızadan ötürü tarih çubuğu hata veriyordu. Tekrar özgürroman ailesiyle beraber olduğum için mutluyum. Özgürroman yazma kariyerimde "ilk göz ağrım" diyebileceğim bir yere sahiptir. Ben yazmaya ortaokulda şiirle başladım. Daha öncesinde kendime küçük kafiyeli şiirler yazar kardeşime göstererek eğlenirdim. Aynı zamanda sınıftaki yakın arkadaşıma da göstermiştim. Türkçe öğretmenimiz sağolsun, sınıfta şiir yazan arkadaşınız var mı, deyince, bizimki hemen Emre var hocam, demiş. Ben o gün okul nöbetçisiydim. Bir sonraki ders hoca ısrarla bana şiir yazma ödevi verdi. Yapamam edemem, demem çare etmedi. Bir yandan şiir yazmak için tutuşurken bir yandan da adım atmak üzere olduğum bu yeni dünyadan utangaçlıkla karışık çekiniyordum. Bir iki bir şey karalıyordum okuyordum gülüyordum. Daha sonra bir şiir yazdım ve öğretmenime götürdüm. Kendisi beni teşvik etmek için bunu hem sınıfta okudu, hem de girdiği tüm sınıflarda. 13 yaşındaki ben, artık kendimi şair sanıyordum. Durmadan şiirler yazıyordum. Geceleri yatağımdan kalkıp aklıma gelen birkaç sözcüğü heyecanla bir araya getirip şiir diye hocama götürüyordum. O da sağolsun, girdiği bütün sınıflarda Emre arkadaşınız şiir yazmış, diye okutuyordu. Beni almıştı bir heyecan, daha sonra okuduğum güzel romanlar beni roman yazmaya da heveslendirdi. Geçen zaman içinde bir yazarlık aşkı oluşturdu. O günlerden bu yana hep bir şeyler karalarım. İşte üniversiteye geçiş aşamasındayken internette roman nasıl yazılır, diye araştırırken bu güzel siteyle karşılaştım ve yazmanın düsturu günlük yazmakla başlar hesabı - aynı zamanda günlük yazmayı da severim- burada yazmaya başladım. Zaman içinde burada yazılarım birikince hele bir de Google'da ismimi aratınca özgürrroman.com daki yazılarım listede çıkınca iştiyakım arttı. Tekrardan burada günü gününe yazmaya karar verdim. Şimdi tekrar üniversiteye başladığım ilk günleri hatırlayarak bu satırları yazıyorum. Uzun soluklu bir macera olmasını dilerim. 
 
Tabii, yazı maceram okulda verilen ödevleri saymazsak bundan ibaret değildi, geri kalan kısımları da peyderpey ilerleyen günlerden paylaşırız. 
 
Hadi hoşça kal. 
 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6291
2 Firari Fırtına 4355
3 Mustafa Ermişcan 3722
4 Hasan Tabak 3440
5 Nermin Gömleksizoğlu 3114
6 Uğur Kesim 2989
7 Sibel Kaya 2832
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2814
9 Enes Evci 2540
10 Turgut Çakır 2247

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:346 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com