Emre Altun  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 67 Puanı: 742

14 Kasım 2018 Çarşamba 
İlk İngilizce Konuşmam Rezaletti
Okunma: 114

 Bugünlerde tekrardan İngilizce'mi geliştirmek için harekete geçtim. Yılın belli dönemleri gelen giden bu heves umarım kalıcı olur. 
 
"Youtube" ve "Google" gibi mecralarda "sıfırdan ingilizce öğrenmek istiyorum" veya " sıfırdan ingilzce öğrenmek isteyenlere tavsiyeler" şeklinde aramalar yaparken "konuşarak öğren" adlı bir sayfa ve onun internet sitesiyle tanıştım. Site basit bir deneme üyeliği için benden telefon numaramı istedi. Bir iki saat sonra telefonumdan bana saat 20:05 eğitmenlerinin arayacağını ve bir sohbet yapacağını söylediler. Ben herhalde Türkçe bir sohbet olur dedim, İngilizce olsa bile olsun tecrübe ederiz dedim. 
 
Telefonum çaldı. Çok derinden robot sesinin andıran bir kadın sesi İngilizce konuşuyor. Ses çok derinden geldiği için anlamam mümkün değil. "Please again" diyorum, İngilizce hocamızın sınıftaki o ünlü repliğini hatırlayarak. Allah'tan eğitmen tecrübeli olduğundan çok anlayışlı. Bir şeyler söylüyor, "Sorry , ı dont understand" diyorum bir şeyler geveliyorum, gayri ihtiyari ağzımdan Türkçe sözcükler çıkıyor. Çok zorlandım, çok. 
 
İngilizce eğitim metodumuz çok tartışılan bir konu. Gördüğünüz gibi ben de eğitim sistemimizin İngilizce konusundaki başarısızlığının bir örneğiyim. Ancak peşini bırakmayacağım, inşallah ileride, en azından sevdiğim kitapları ve yayınları İngilzcesinden takip edecek kadar, en azından yine İngilizce bir konuşma yapacağım zaman doyurucu bir konuşma yapacak kadar geliştirceğim kendimi. 
 
(Eğer İngilizce konusunda tavsiyelerin varsa yorum kısmına yazman beni memnun eder. ) 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6291
2 Firari Fırtına 4355
3 Mustafa Ermişcan 3722
4 Hasan Tabak 3440
5 Nermin Gömleksizoğlu 3114
6 Uğur Kesim 2989
7 Sibel Kaya 2832
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2814
9 Enes Evci 2540
10 Turgut Çakır 2247

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:447 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com