Emre Altun  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 67 Puanı: 743

17 Kasım 2018 Cumartesi 
Çakallar dans edemedi
Okunma: 88

Bitlis'in en güzel ve en gelişmiş ilçesi Tatvan'da şehrin yegane sinemasına gittik, kardeşimle. Müslüm ve Çakallarla Dans 5 gösteriliyordu, sadece. 
 
Müslüm filmini merak etmeme rağmen, filmin otobiyografik havasını o an itibariyle ruh halim çekici bulmadığından ve daha önce sinemalarda hep komedi filmleri izlemeye alıştırdığım için kendimi, Çakallarla Dans 5'e gidelim dedim, kardeşime. Fragmanı izlerken, seriye katılan yeni bir karakterin "Çakaalaaar..." deyişi değişik ve hoş bir hava yansıtıyordu, filmin genel havasını da bu sempatide olduğunu gösteriyordu. 
 
Film komedi unsurları açısından yine iyiydi; fakat içerdiği aşırı cinsellik ve argo keşke on beş yaşımdaki kardeşimi getirmeseydim diye düşündürttü. Üstelik filme üç beş yaşında çocuklarını getirenler de vardı. 
 
Film izleyici kitlesi sadece benden oluşmuyor, ya da benimle aynı yaşam tarzını benimseyenlerden oluşmuyor. Bu filmi bu haliyle beğenenlerde olacaktır, saygı duyuyorum. Ancak ben filmin önünde, afişinde, sağında solunda bir +18 uyarısı görmedim. Ahlak zabıtalığı yapmak istemem; ama filmi izleyenlerin genel kanısı bu yönde olacaktır, fikrindeyim. 
 
Bununla beraber, film önceki serileri kadar da beklentimi karşılamadı, ya da artık bir alışma/duyarsızlaşma yaşıyorum demek ki. 
 
Filmin hakkını da vermek isterim. Komiser Mesut göndermesi, korkutmaya çalışıp korkutamama ( korkutma mevzusunu yanlış anlama ) beni güldüren kısımlardı. 
 
Totalde başarılı bulmama rağmen keşke o kadar argo ve cinsellik içermeseydi, bu çakalların hayatı. Tabii bu benim hayat görüşümün gördükleri. Film hakkında düşündüklerim bunlar, eğer izlemek isterseniz yine de tavsiye ederim, ama küçükleri götürmeyin, bence maruz kalmamaları gereken görüntüler ve sözcükler var.  

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6293
2 Firari Fırtına 4357
3 Mustafa Ermişcan 3725
4 Hasan Tabak 3442
5 Nermin Gömleksizoğlu 3116
6 Uğur Kesim 2990
7 Sibel Kaya 2835
8 Ömer Faruk Hüsmüllü 2818
9 Enes Evci 2541
10 Turgut Çakır 2248

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:77 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com