Emre Altun  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 58 Puanı: 1009

17 Kasım 2018 Cumartesi 
Çakallar dans edemedi
Okunma: 462

Bitlis'in en güzel ve en gelişmiş ilçesi Tatvan'da şehrin yegane sinemasına gittik, kardeşimle. Müslüm ve Çakallarla Dans 5 gösteriliyordu, sadece. 
 
Müslüm filmini merak etmeme rağmen, filmin otobiyografik havasını o an itibariyle ruh halim çekici bulmadığından ve daha önce sinemalarda hep komedi filmleri izlemeye alıştırdığım için kendimi, Çakallarla Dans 5'e gidelim dedim, kardeşime. Fragmanı izlerken, seriye katılan yeni bir karakterin "Çakaalaaar..." deyişi değişik ve hoş bir hava yansıtıyordu, filmin genel havasını da bu sempatide olduğunu gösteriyordu. 
 
Film komedi unsurları açısından yine iyiydi; fakat içerdiği aşırı cinsellik ve argo keşke on beş yaşımdaki kardeşimi getirmeseydim diye düşündürttü. Üstelik filme üç beş yaşında çocuklarını getirenler de vardı. 
 
Film izleyici kitlesi sadece benden oluşmuyor, ya da benimle aynı yaşam tarzını benimseyenlerden oluşmuyor. Bu filmi bu haliyle beğenenlerde olacaktır, saygı duyuyorum. Ancak ben filmin önünde, afişinde, sağında solunda bir +18 uyarısı görmedim. Ahlak zabıtalığı yapmak istemem; ama filmi izleyenlerin genel kanısı bu yönde olacaktır, fikrindeyim. 
 
Bununla beraber, film önceki serileri kadar da beklentimi karşılamadı, ya da artık bir alışma/duyarsızlaşma yaşıyorum demek ki. 
 
Filmin hakkını da vermek isterim. Komiser Mesut göndermesi, korkutmaya çalışıp korkutamama ( korkutma mevzusunu yanlış anlama ) beni güldüren kısımlardı. 
 
Totalde başarılı bulmama rağmen keşke o kadar argo ve cinsellik içermeseydi, bu çakalların hayatı. Tabii bu benim hayat görüşümün gördükleri. Film hakkında düşündüklerim bunlar, eğer izlemek isterseniz yine de tavsiye ederim, ama küçükleri götürmeyin, bence maruz kalmamaları gereken görüntüler ve sözcükler var.  

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6886
2 Firari Fırtına 4836
3 Eyyup AKMETİN 4640
4 Mustafa Ermişcan 4331
5 Hasan Tabak 3998
6 Nermin Gömleksizoğlu 3597
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3542
8 Uğur Kesim 3370
9 Sibel Kaya 3297
10 Enes Evci 2979

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:109 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com