Emre Altun  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 68 Puanı: 756

25 Kasım 2018 Pazar 
Evden çıkmamak
Okunma: 161

Hareket. Bedensel hareket. Fikirsel hareket. Duygusal hareket. 
 
Üç hareket türünün de bir arada olması insanı daha çok olgunlaştırıyor. Bedensel hareketsizlik hormonların salgılanmamasına ve insan ruhunun küflenmesine sebebiyet veriyor. Yürüyüşün insan psikolojisine iyi geldiğini biliyoruz. Hareket berekettir, derler. 
 
Kaç gündür, günlüğüme felsefi girişler yapıyorum. 
 
Aslında özgürroman'a günlük yazmadan yaklaşık 20 gün önce kendi bilgisayarıma günlük yazardım. Kendi bilgisayarıma yazdığım günlükler daha özel daha samimi olurdu. İnsan birine sunarken yaptığı şey ile sadece yapmak için yaptığı şey arasında bir kalite farkı oluyor. 
 
Oysa ki, kalem özgür olmalı. Kalemin sahibi bile kalem tahakküm edemez. Eğer ederse, kendine ihanet etmiş olur. Ürettiği şeyler bir değer kazanmaz. 
 
Evet, bugün hiç evden çıkmadım. Evden çıkmamak, insanı kafeste yaşıyormuş hissiyatına götürüyor. Daha geçen gün böyle kabus gibi bir rüya gördüm. Beni bir eve hatta odaya kapatmışlardı. Yalvarıyordum beni buradan çıkarın diye, oraya kapanıp kalmış gibiydim. Dünyada nerede olduğunu bile bilmiyordum. Rüyanın sonunda kendimi zor bela dışarı atabilmiştim. Bitlis çarşısına benzer bir yerde koşa koşa meydanın tadını çıkarmıştım. 
 
İnsanın evi, hani şu göğe yükselen betonarme mağaralar, insanın cehennemi olabilir. Hani insanın evi onu cennetidir, diyoruz ya. Tek bir şartla doğru. İnsan dışarıyı yaşadığında evi ona cennet olur. Cenneti hissedebilmeniz için cennetten çıkmanız lazım. Hiçbir şey öğrenmeden hiçbir şey katmadan cennette kaldığınızda zaman içinde orası cehenneme dönüşür. 
 
Bizim mağaramız artık apartmanlarımız.  

Yorumlar (1)
Kara Visal 10.12.2018 00:44
👍👍


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6320
2 Firari Fırtına 4382
3 Mustafa Ermişcan 3761
4 Hasan Tabak 3470
5 Nermin Gömleksizoğlu 3137
6 Uğur Kesim 3009
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2865
8 Sibel Kaya 2854
9 Enes Evci 2564
10 Turgut Çakır 2262

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:265 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com