Mustafa Eser  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 252 Puanı: 244

2 Ağustos 2019 Cuma 
BİZİM SOLCULAR
Okunma: 259

    Avrupa ülkelerindeki sosyal demokrat partiler yabancı işçilerin haklarını savundular. M.Tanal'ın bir kere Türkiye'deki "Zenciler'in haklarını savunduğuna şahit olmadım.Kendini sosyal demokrat olarak lanse eden bazı milletvekillerinin PKK ve LGBT seviciliklerini de anlamış değilim.İnsanın aklına ister istemez başka şeyler gelebilir.Rock Hudson gibi.
   Aklı başında solcular Baş örtüsü yasakları zamanında mağdurların yanında yer aldılar.Diğerleri LGBT seviciliğine PKK sempatizanlığına devam ettiler.
   Hamdi Alkan'ın arka sıradakiler adında bir dizisi vardı yıllar önce.Dizide CHe'nin posterleri görünürdü.Madam Anti Emperyalistsiniz niye Atatürk değilde CHE?Ben tahmin edebiliyorum aslında.TKP'nin il genel sekreteri sanıyorum Mustafa Suphi Rusya'dan Türkiye'ye kaçak girmeye çalışırken Trabzon'da linç edildi.Komünistler bunun emrini Atatürk'ün verdiğine inandıkları için Atatürk'ü pek sevmezler.Bakmayın takiyye yaptıklarına.
   Çetin Altan yazılarında Domuz etinin bzi batılılaştıracağından bahsederdi hatırladığım kadarıyla.En son İstanbul il başkanı kocasının bir kilo domuz etini 15 dakika da yediğiyle övünmüştü sosyal medyada.
   Deniz Baykal özgürlük istiyoruz diye Menderes'in yakasına sarılmıştı.(O gün Deniz Baykal'ı emniyete götüren Komiserin hatıraları daha sonra gazetelerde(hepsinde değil) yayınlandı ve olay doğrulandı.
   Sosyal demokratların çoğu belki tamamı devletçidir.Yani bir akıma MHP'nin farklı bir versiyonu.(bunu  bir mhp sempatizanı olarak yazıyorum.)
   Tansu Çiller yıllar önce Türkiye son sosyalist ülkedir diye açıklama yapmıştı.;Demirel'de baş örtülüler arabistana gitsinler demiş ve 9.senfoniyi çağdaşlığın göstergesi olarak göstermişti. 
 
Kafam karışık netekim belki devam ederiz. 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6382
2 Firari Fırtına 4437
3 Mustafa Ermişcan 3845
4 Hasan Tabak 3551
5 Nermin Gömleksizoğlu 3191
6 Uğur Kesim 3049
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2985
8 Sibel Kaya 2904
9 Enes Evci 2614
10 Turgut Çakır 2300

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:808 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com