Emre Altun  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 66 Puanı: 797

17 Eylül 2019 Salı 
Hayaller, Uçmak ve Çocuk Ruhu
Okunma: 356

 Anlatalım bakalım, kalemimizin ucunda ruhumuzun derinliklerinde ne var. Bir adli yılı da açtık, davalar hırsızlar uyuşturucu satıcıları yine gel dedi bize. Avukat olmak hayalleri kurarken bol para hayal ederdik şimdi peş parasız adliye koridorlarını arşınlıyoruz.
Hayaller kırmızı, hayatlar soluk kiremit rengi. Hayalleri hayata geçirmek bir çizgi kadar kolay onu çekebilmek kadar zor.
Mevzu yine hayallerden açıldı. Ne menem bir şey şu hayaller.
İnsanın ne türlü hayalleri var: Biri mesela, uçmak. Her insan kuşlar gibi uçmayı istemiştir.
Şu günlerde “The Good Place” adlı bir dizi izlemeye başladım. İlginç bir konuyu ilginç bir şekilde ele alıyor. Kısacası öldükten sonrayı ve iyi yere, dizi bir nevi cennete öyle diyor, yanlışlıkla giren bir kızın hikayesini anlatıyor. İkinci bölümü ise uçmak üzerine kurulu.
Ben de rüyalarımda kendimi az uçarken görmedim. Özellikle yerden odaklanarak yukarı doğru yükselerek uçtuğum olurdu. İşin ilginci uçtuğum bu yer genelde doğduğum ve çocukluğumun geçtiği yer olan dedemin evi ve etrafı olur. Ne kadar ilginç değil mi, en büyük hayalim olan uçmayı çocukluğumun geçtiği yerlerde yapıyorum. Neymiş çocuk ruhuyla dolaşmak lazım, içerimizde bir çocuk ruhunun uçup durmasına izin vermek lazım. Aksi takdirde dünya hiç yaşanılası bir yer değil, hatta iğrenç.


Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6382
2 Firari Fırtına 4438
3 Mustafa Ermişcan 3845
4 Hasan Tabak 3551
5 Nermin Gömleksizoğlu 3191
6 Uğur Kesim 3049
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2985
8 Sibel Kaya 2904
9 Enes Evci 2614
10 Turgut Çakır 2300

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:843 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com