Melisa Parlak  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 1211 Puanı: 33

25 Ekim 2019 Cuma 
Konuşmak Susmaktan Daha Kolay
Okunma: 288

 
   Ne kadar kırılgansın? Ya da ne kadar güçlüsün? Günün sonunda mücadeleden yorgun mu düştün yoksa o enerjiyi yaratıcı bir şekilde kullanarak sonuçlar hakkında mı düşündün?
Birilerinin sana bu yollardan geçtiğini, boşa kürek çektiğini söylediğinde tam olarak ne hissedersin? Yoksa o birilerini görmezden / duymazdan mı gelirsin?
   
   Olumsuzlara kulağını tıka. İnan benim de çevremde böyle konuşan o kadar çok insan var ki. Hem de sosyal medyada tanımadıkları insanlara gülücükler pozitiflikler dağıtıyorlar kucak kucak. Kendi hayatlarını tamamlayamadıkları, karakterlerini oturtamadıkları için bu eksikliklerini olumsuz söylemlerle kapatmaya çalışıyorlar. Seni içten sevdiklerine, gerçekten iyiliğini düşündüklerine inanıyor musun? Kendine dürüst ol. Arkalarından beni kıskanıyorlar ve çekemiyorlar diyorsun. Evet eğer yoluna taş koymak istiyorsa biri, sürekli veriyosa negatifi, seni kıskandığından yüzde yüz emin olabilirsin. Bu durumda ne yapman mı gerekiyor? Gündelik hayatın seni bir şekilde dahil ettiği stratejilere ve hamlelere düşme dostum. Bu insanlara rekabet borcun yok. Onların peydah edip ortaya piç gibi attıkları rekabete üvey ebeveynlik mi yapacaksın? Bu utancı sahiplenip gelişimine katkı sağlayabilecek projelerini rafa mı kaldıracaksın ve bu utancı yaşatmaya büyütmeye sen mi devam edeceksin? Yeni fikri olmayan çaresiz insanların sidik yarışına girmek zorunda değilsin. Önce bunun farkına var. Kendi yolunu çiz. Para mı kazanmak istiyorsun? Ben bu işten para kazanıyorum de. Dediklerine dikkat et. Dediğin her şey, iyi ya da kötü bir gün elbet gerçek olur. Önüne bak. Yanındaki geride mi kalmak istiyor? Bırak kalsın. Bu senin sorumluluğun ya da problemin değil. Sen kendini kurtarmakla, ileriye taşımakla yükümlüsün. Karmana kimsenin olumsuz söylemlerini davet etme, kötü kalpli kıskanç kimseleri yanında yürütme. Eğer buna izin verirsen senin de kendileri gibi sanar ve her türlü olumsuz fikir beyanını kendilerine hak görürler. Buna izin veren sensin. Anladın mı şimdi? 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6382
2 Firari Fırtına 4437
3 Mustafa Ermişcan 3845
4 Hasan Tabak 3551
5 Nermin Gömleksizoğlu 3191
6 Uğur Kesim 3049
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2985
8 Sibel Kaya 2904
9 Enes Evci 2614
10 Turgut Çakır 2300

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2240 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com