vera 4  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 969 Puanı: 49

20 Mart 2020 Cuma 
02.19
Okunma: 107

imdi koskocaman betonarme bloklarımızın içindeyiz. Gözlemlenebilir evren zihnimize sığmayacak kadar büyük. Fakat biz değil gözle, büyüteçle bile göremeyeceğimiz bir gücün tutsaklığına ulaştık. Her şey unutuldu, maddiyat krizleri, insancıl bile olamayacak firmaların yaptığı cinsiyet güzellemeleri, onun bunun sevgilileri, istediği insanla sevişen insanların “anormallik”leri...
Güçsüzüz. Yine de kimsenin ağzından “ne kadar da acizmişiz” gibi bir cümle duymadım. Sokaklara çıkmıyoruz ve bizim yüzümüzden beslenemeyen bazı kediler ve köpekler ölüyor. Şimdilerde zihnimiz yalnızca tek bir şey için çalışıyor “hayatta kal.”
Haftalar önce yakındığımız betonarme ağlar şimdi tek kurtarıcılarımız. Ve çoğumuz çelişkinin farkında bile değiliz, kaosa hiç olmadığımız kadar yakınken, olmak istediğimiz değil, olmak zorunda olduğumuz canlıyız.
Milyarlarca insan, tonlarca beton. Gözle göremediğimiz küçücük ve öldürücülüğü yalnızca yüzde iki olan bir şey yüzünden, insanlık bir robota dönüştü. Felçli bir robot. Kendi yarattığı düzenin içine gömülüp komplo teorilerinde boğulurken, hayat hala ilerliyor aslında. Aslında tüm bunlar olduğunu kabullenmeyip, fazlasıyla da asla yetinmemekle ilgili.
Tepede gök aynı, yerde toprak milyonlarca yıldır değişmedi. Ve şimdi tüm kaygılar, asırlardır süren savaşlar, insan kanıyla beslenen insaanlar, kandaşlarının nefesini bile sömüren “vatandaş”lar nefes alamamaktan korkuyor. Oysa tek bir günde iki milyar hayvanı tüketiyorduk. Oysa daha bir hafta önce savaş yüzünden kaçmış insanları, politika sebebiyle yan ülkeye nasıl postalarız’ı konuşuyorduk.
Asırlık ışık yıllarının arasında parlayan bir galaksi kümesi, oysa bu kümelerden milyarlarca var. Bu kümelerin içinde milyarlarca galaksi dönüyor. O galaksilerin arasında minicik bir galaksi, milyon yıl sonra komşusuyla çarpışacak. Galaksinin içindeki yıldızların arasında bir yıldız, hem de en ufacıklarından, insan zihninin alamayacağı kadar çok sayıdaki yıldızdan biri. O yıldızın etrafında dönen küçük, mavi bir soluk nokta. Ve kendini kainatın hakimi sanan, tesadüfen evrimleşmiş bir canlı. Bugün kendi boyutunun milyarda biri bile etmeyecek bir şey yüzünden nefret ettiği betonların arasında. Müthiş. 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6406
2 Firari Fırtına 4461
3 Mustafa Ermişcan 3886
4 Hasan Tabak 3578
5 Nermin Gömleksizoğlu 3214
6 Uğur Kesim 3065
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3022
8 Sibel Kaya 2924
9 Enes Evci 2632
10 Turgut Çakır 2314

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:760 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com