Munis Hanım  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 1922 Puanı: 15

26 Nisan 2020 Pazar 
Günlük 1
Okunma: 154

 
“İşte hayatım o an değişti, o an karar verdim bi şeylere...”
“O günden sonra değişti hayatım!”
Dramatik bir değişimin klasik bir girizgahı. Bizde ne arar? Karar vermek için baya bir acı çekmem lazım önce. Pat diye karar verilir mi canım? Hep merak ettim kim bu babayiğitler? Hiç ansızın değişir mi insan.
Sevgili ben... ansızın değişmedin, biliyorsun. Birkaç fırın acıda pişmen gerekti. Salya sümük ağladığın birkaç mevzu oldu. Neyi sevdiğini anlaman için, sevmediğin birçok şeyle de yüzleşmen gerekti. Hoş, Tanrı kime torpil geçti de sana da geçecekti?
Kemal Sunal’ın balkon konuşması geldi aklıma, ben buraya neden çıktım, niye çıktım? Çıktım ama bir sorun nasıl çıktım?
Tamam tamam... Radikal kararlar almanın vakti geldi.
Daha yeni çok güzel bir kadın tanıdım günlük, başarılı kadınları severim. Kendini tanıyıp seven kadınlara da hayranım zaten, bu bahsettiğim kadınla tanışınca emin oldum. Kendimi bok gibi hissetmenin ortasında, birkaç akıl aldım bu güçlü duruşlu kadından.
Bunlar bir gecede olmadı dedi bana. Bir gecede başarmadım bunları... önce kaybettim. Yine denedim. Düştüğüm yerden daha güçlü kalktım... bunları söyledi.
Bense savaşımı başlatmadan yenik hissedecek kadar nankörüm kendime karşı. Ne kadar kızdım kendime, ne kadar! Nasıl kızdım ama. Salak mısın kızım sen? Gaza geldim yine kızdım. Neyse iyiyim şimdi. Barıştım kendimle.
Ama kendi elini tutmadan insan, düştüm demeye nasıl cürret eder? Başka ele güven olur mu? Çok kızdım kendime günlük, öyle böyle değil. Akıllı akıllı gezinirim bi de ortalıkta. Neyse sakinim. Sadede gelelim.
Hayatım bigünde değişmeyecek. Ama bigün mutlaka istediğim kadar değişmiş olacak. Hiçbir şey bir gecede olmuyor çünkü, değil mi?
Geceleri biriktirip kendime güzel günler armağan edeceğim.
Sözüm söz, kırk yılın başı söz veririm ben. Zaman dolup buraya döndüğümde, gülümseyerek okumak istiyorum burayı.
Sevgili ben, şimdi zaman geçmiş oradan okuyorsan bunları, olduğun yerde umarım memnunsundur. Umarım bir şeyler hak ettiğim gibi yaaa diyebiliyorsundur. Hoş, yolunda gitmeyen bir şeyler de olmuşsa hepsinin canı cehenneme... Kendine olan inancın sana karşı mahcup kalmasın yeter. Şey de buraya da, yani bir şeyler yolunda gitmediyse eğer en azından şunu söyle, “ben elimden geleni yaptım.”....

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6489
2 Firari Fırtına 4528
3 Mustafa Ermişcan 4009
4 Hasan Tabak 3659
5 Nermin Gömleksizoğlu 3282
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3165
7 Uğur Kesim 3123
8 Sibel Kaya 2994
9 Enes Evci 2692
10 Turgut Çakır 2363

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:166 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com