emrah demirci  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 568 Puanı: 110

7 Mayıs 2020 Perşembe 
Çay içme şeklinden karakter analizi yapmak
Okunma: 163

         
 
       Heralde her insan hayatında bir kez olsun çay içmiştir.İçmese bile okulda, işde, kafede mutlaka bir içene rastlamıştır.Rastlamayacak kadar kendini izole etmişse helal olsun ama bunu mazeret olarak kabul etmiyorum çünkü bu mereti ailesinde kullanan en az bir kişiyle mutlaka karşılaşmıştır.O yüzden çay nedir, nerde içilir, kim içer ?? gibi soruları herkes biliyor diye kabul ederek analize başlamaya niyetliyim.
 
      Kimilerine göre çay içmeden yaşanmaz, kimilerine göre dünyanın en gereksiz şeyi.Bende çayı gereksiz bulanlardanım.Bir ömür içmesem dünyada çay diye bir nimet vardı diye aklıma bile gelmez.
 
      1.tip insanlar, baş ve işaret parmağı ile çay bardağını tutarken diğer üç parmak açık bir şekilde  çayı içer.Bu insan türü titizidir.Başak burcu bu tür çay içmeyi sever.Genel olarak mühendis-mimar gibi beyaz yaka tayfası bu şekilde çay içer.Bunun nedeni; çayı içerken serçe parmakla havanın yön ve hızını tayin ederken içmekte olduğu çayın bardakdaki akış hızını ve  aldığı yolu bernolli denklemleri vasıtasıyla hesaplamaktadır.Bu şekilde yaptığı hesap ile çayın bitimini yediği simidin bitimine denk düşürebilir.Bu tür insanlar açık fikirlidir.Felsefeyi sever.
 
    2.tip insanlar, çay bardağını avucunun içinde sıkı sıkı tutar.Bardağın sıcaklığı onları etkilemez ve bu huyundan vazgeçirmez.Bu tür insanların derileri kalındır.Kadını terazi burcudur.Genelde muhasebeci- bankacı tayfası böyledir.Elindekine sahip olmak ister.Bu tür insanlar ikili ilişkilerde içine kapalıdır ve hep kendi dedikleri olsun ister.
 
      3.tip insanlar, çay bardağını çay tabağından ayırmaz.Çay içerken ikisini birlikte kaldırır ve çayı o şekilde içer.Bu insanlar genelde ağzı teneke kaplı diye tabir edilen türdür.Çayı tamemen ihtiyaçtan içerler.Mottoları çay buldun içdir.Bu nedenle çay bitecek diye hemen fondip yaparlar.Erkeği aslan burcudur.Mesleği işçi-müteahhid tayfasıdır.Aşk hayatı acelecidir.Kimseye bağlanmazlar.Konuşmak onlar için gereksiz bir eylemdir.
 
      4.tip insanalar çaylarını hiç bir zaman bitiremez.Çay gelir, ya biraz içilir bırakılır yada hiç içilmez.Bu tür insanlar için iş her zaman ön plandadır.Burcu yaydır.Çay içerken yay gibi gerilirler.Aklı hep işindedir.Çay içiyorumda amirim/müdürüm beni böyle görse ne düşünür diye hep korkar.Mesleği genelde memur- avm çalışanıdır.Bu tür insanlar çalışkandır ama yaptıkları iş günü kurtarmaya yöneliktir.Aşk hayatı gel-gitlidir.
 
 
       Hadi bakalım neyse çayınız o çıksın analiziniz.
       Analizi ben yaptım bardakları siz yıkayın.
       Kolay gelsin  
 
 
 
 
 
 

Yorumlar (1)
EROL ÇELİK 8.05.2020 08:04
Güzel yorumdu inanılmaz


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6489
2 Firari Fırtına 4528
3 Mustafa Ermişcan 4009
4 Hasan Tabak 3659
5 Nermin Gömleksizoğlu 3282
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3165
7 Uğur Kesim 3123
8 Sibel Kaya 2994
9 Enes Evci 2692
10 Turgut Çakır 2363

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:437 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com