emrah demirci  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 563 Puanı: 112

11 Mayıs 2020 Pazartesi 
Hemşirelerin 3200 TL zam talebi.
Okunma: 273

 
        Bilim güzel şey, herkes bundan nasiplenmeli.
 
  İstisnasız herkes ilköğretimden fakülte mezuniyetine kadar pozitif bilimlerle uğraşmıştır.Hadi uğraşmadın kulak dolgunluğunda mı olmadı be kardeşim.Matematik dersinden hep mi kaçtın ? insan maaşı kadar zam ister mi ? ayıplarlar insanı.
 
   Lafa gelince imam şu kadar, bekçi şu kadar alıyor, biz 7/24 çalışıyoruz, fotokopi makinasından radyasyon kapıyorum hemşireye bu reva mı diye dert yanıyorlar ardından da ama siz hastaneye düşersiniz diye el altından tehtidler savuruyorlar.Sanki hastaneye düşsek ilgileniyorlarmış gibi...
 
     Her branşı bunun içine katmıyorum.Kamunun her branşında herkes eşit çalışmıyor.Elbette ki bazı sağlık çalışanları daha fazla çalışıyordur ama bunlar genelde değil branş bazında ek ödeme ile çözülecek konular.
 
     Ayrıca bazı mesleklerde manevi kavramlar ön planda olmalı.Öğretmen gibi, hemşire gibi, din görevlisi gibi, asker, polis gibi... Böyle olmamasının tek suçlusu bizi yönetenler.Toplum nazarında kamu yararı sağlayan meslek gruplarına saygınlık kazandırmadıkları için doğal olarak çalışanları da ''bana ne ya'' demeyi tercih ediyor. Her krizide fırsat olarak görüp zam derdine düşüyor.
 
     Bir de niyeyse maaşı söylerken ek ödemelerden, döner sermayeler falan bahsedilmiyor.5-6 bin tl maaş alınıyor ama çıplak maaşımız 3 bin lira deniyor.
 
    Son olarak kimse kendini branşı dışındaki meslek grubuyla kıyaslamasın.Hemşire doktorla aşık atamaz.Teknisyen mühendisin dengi değildir.Bekçi; polisle, askerle bir değildir.Aldıkları risk grupları ve çalışma şekilleri farklıdır.Doğal olarak maaşlarıda farklıdır.Bunu idrak eden bir toplum olduğumuzda herşey daha güzel olacak ve herkes mutlu olacaktır.
 
    Ve sayın hemşireler,
 
   Tüm bu saydıklarım gerçekleşip dünya mutluluktan bayıldığında siz tansiyon ölçeceksiniz. 
:) 
     

Yorumlar (1)
EROL ÇELİK 11.05.2020 23:00
Çok güzel yazı


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6517
2 Firari Fırtına 4549
3 Mustafa Ermişcan 4034
4 Hasan Tabak 3685
5 Nermin Gömleksizoğlu 3305
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3196
7 Uğur Kesim 3138
8 Sibel Kaya 3016
9 Enes Evci 2712
10 Turgut Çakır 2377

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:575 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com