answersinthepouringrain ...  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 430 Puanı: 166

15 Mayıs 2020 Cuma 
BENİ SADECE BEN ANLAYABİLİR
Okunma: 476

Ay ışığı tüm kenti aydınlatıyor. Ruhumun derinliklerine seslenen bir müziğe denk geldim. Evet buna şarkı demek fazla basite kaçabilir. Tüm iyiliklerin, kötülüklerin, sarı papatyalarla dolu yemyeşil çayırların, hüzünlü ayrılıkların ve uzun bakışmaların eseri bu müzik. Usulca bana hitap ediyor, benimle konuşuyor. Bana ne demeye çalıştığını henüz anlamış değilim, belki de anlamak hayatımın asıl amacı olmalı. Anlamak, unutmamak, düşünmek... Bizi yoran şeyler aslında bizi mutlu edenlerdir. Bizi yormuyorsa ve düşündürmüyorsa onun bizim için pek de bir anlamı yoktur. Düşünmek berberinde harekete geçmeyi de getirir ve sonuç olarak mutlu olduğumuz şeyler uğruna eyleme geçmiş oluruz. Duygular bizi düşünme ve harekete geçme esnasında karşılar. Hareketimizin amacını, sonucunu ve gidişatını belirlemede fazlasıyla etkileri var. Bilimsel konuşmayı seviyorum fakat şu an yeni bir müziğe geçtim ve biraz bu müzikten bahsetmek istiyorum. Çok uzun zaman geçse bile dinlediğimde bana bu anı ve bu an gibilerini anımsatacak bu müzik. Bana şefkat gösteriyor, beni koruyor, aydınlatıyor. Haz, mutluluk ve hüzün duygularının bombardımanına tutuyor. Bu müzik benim geçmişim, şu anım ve içimdekilerin bir özeti. Ahh böyle hissetmeyi çok seviyorum ve bu hissi henüz hiç tanımamış olanlara ise gerçekten üzülüyorum. Hayatlarının, çevrelerinde çok fazla insan ve macera olunca anlamlı olacağını ve mutlulukla dolacağını düşünüyorlar. Hayır öyle değil üzgünüm. Derinlerdeki senle seni tanıştıran o müziği ya da izlediğin şeydeki o anı yaşamak ve farkına varmak tüm maceralar ve kişilerden daha anlamlı. İçimizde olan biteni hiçbir zaman tam anlamıyla anlatabileceğimizi düşünmüyorum. Bu çok ince bir mesele. Zihninde her şey sanki bir pamuk ipliğine bağlı ve her yerden fışkırmış bir halde. Sen anlattıkça çoğalıyor, inceliyor şekil değiştiriyor. Durmadan evrim geçiyor çünkü duyu organlarımızla ve aklımızla kavradığımız her şey her an bizi yeniliyor ve farklı deneyimler yaşatıyor. Ahh daha önce de dediğim gibi bu hisse bayılıyorum. Kendimi bir şeylere adamayı seviyorum. Yapmak zorunda olduğum şeyler yerine bana iyi gelenleri yapmak her zaman önceliğim oldu. Bu yüzden sevdiğim şeylere yoğunlaşmak ve kendime ondan bir parça katmak beni harika hissettiriyor. Sanırım kendimi seviyorum

Yorumlar (1)
Ali Rıza BAKIR 5.07.2020 17:01
Deneyimlerin ve düşüncelerinin sonucunda yaşadığın aydınlanmayı okuyucuya anlatıp bunlardan istifade edilmesini isteğin için teşekkürler öncelikle . Yaşadığımız , hissettiğimiz ve öğrendiğimiz şeyleri paylaşmak insanlığın en büyük silahlarından biri bana göre . Yazında zaman zaman bu nasihatlere denk geldim iyilerdi fakat yazılıp yazılmayacakları konusunda biraz kararsız kalınmışlardı . Bir yandan dinlenilen şarkıdan bahsedip bıraktığı etkileri açıklarken diğer yandan araya bir yere bir kaç nasihat sıkıştırmaya çalışınca anlaşılması güç bir hale gelmiş . Evet bu yazı yazarı için yazılmış bir yazı ama yinede bir paragrafta sadece bilimselimsi olan nasihatlerden diğer bir paragrafta dinlenilen şarkının tanımından başka bir paragrafta ise sadece duyguların tarifinden bahselmesini tercih ederdim . Böylece ortada ki bu karmaşıklık azalacaktır . Bu biraz da inişli çıkışlı duygulardan kaynaklanıyor sanırım , dinlediğin şarkının da buna etkisi var zaten , çünkü şarkı değişince duyguda değişiyor haliyle yazının da değişmesine neden oluyor .
Bununla beraber dinlediğin şarkıyı biraz tanıtmanı yada en azından bir isim belirtmeni de tercih ederdim böylece biraz daha empati yapabilirdim .
Yanlız yaşadığın yoğun duyguları ve hatta bazı tarif edilemeyecek şeyleri bile yazıya dökme çabanı farkettim bunun için tebrik ediyorum .
Bir daha ki sefere dipnot olarak dinlediğin şarkıları da belirtirsen hem yazının kalitesini ve zenginliğini artırmış hemde bize de bir öneri de bulunmuş olursun . Teşekkürler :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6696
2 Firari Fırtına 4695
3 Mustafa Ermişcan 4191
4 Hasan Tabak 3845
5 Nermin Gömleksizoğlu 3451
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3394
7 Uğur Kesim 3264
8 Sibel Kaya 3158
9 Eyyup Akmetin 2848
10 Enes Evci 2840

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:248 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com