Sibel Demir  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 330 Puanı: 194

18 Haziran 2020 Perşembe 
Sen Hiç Mi Bahar Görmedin
Okunma: 480

Kafam çarşamba pazarı,içim duman altı, yüreğimde bir yük var. Gözlerim dolu dolu göz kapaklarımın kapanmasıyla göz yaşlarım yanaklarıma ulaşıyorlar. 'Sen hiç mi bahar görmedin' şarkısı eşliğinde ağlıyorum işte. Hoş mu? Bence değil. Ağlamak şuan hiç de hoş bir eylem değil bence. Şuan dimdik, kendinden emin, şimdi kararlı olma vaktiydi. Evet güçlü durmaya çalıştım, mantıklı olmak için elimden geleni yaptım. Annem olsa nasıl düşünürdü diye geçirdim çünkü onun fikir ve kararına hep güvenmişimdir. Ama olmuyor onun gibi düşünemiyorum karar alırken hiç de onun kadar kendimden emin olamıyorum. Yüreğime sinen bu endişeden kendimi çıkaramıyorum. Korkağın tekiyim evet. Belki de hiç büyümedim kendimi kandırdım. Üzüntülerimin ve yaşadıklarımın beni olgunlaştırdığını düşünmüştüm yanılmışım demek ki. İnsanlar hep doğru kararlar mı alır anne? Yanlışsız mı hepsinin yolu? Dikenlere takılıp ayaklarını kanatan bir ben miyim anne? Aynadaki yüz bana artık küskün bakıyor, benden umduğunu bulamamış gibi. Sahi sen de öyle mi bakıyorsun bana? Yanımda olmanı ve elbisemin altına giydiğim ayakkabıya bile karışmanı isterdim. Fakat yoksun bu içimi soyut bir ağırlıkla kaplayan yegane şey. Yokluğunun bana öğrettikleri bitecek gibi görünmüyor ama ben bu öğrendiklerim yetsin istiyorum. Sensizliğin her yerde karşıma çıkması beni mahvediyor.

Yorumlar (4)
Munis Hanım 9.07.2020 04:13
Bi yazıyı okurken uzun zamandır bu kadar... hissetmemiştim. Bilmiyorum nelerle yüzleşiyosunuz, nelerle muhatapsınız. Ama bi yerlerde serzenişinizi hisseden bi insan var bunu bilin, bu serzenişi hissetmek aynı kaldırımdan farklı zamanlarda geçmek ama karşılaşmamak gibi. Çok güzel bi insansınız. Nelerle mücadele ediyosunuz ve neden kararsızsınız, bilmiyorum. Ama ne karar verirseniz verin, yolun sonunda hep kendinize gülümseyin. Sonuçlar sizi tatmin etmese dahi. Çünkü anneniz yanınızda veya değil, siz onun hep biriciğisiniz. Bundan eminim. Kendinize iyi bakın. Sevgiler.

Sibel Demir 9.07.2020 20:11
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Anlaşılmaya çalışıldığımı bilmek bana yalnız olmadığımı hissettirdi var olun.

faux masques 20.07.2020 23:41
Munis hanımın her cümlesine katılıyorum. Sibelcim o güzel kadının biriciğini üzmelerine asla izin verme, sen en değerlisin unutma,senin bir evladın olsa onun üzülmesini istemezdin nitekim annende istemiyor, bazen bazılarımız bazılarımızdan farklı problemlerle, ve ekstrim durumlarla uğraşıyor. Hayat güzel yaşanmaya değer problemlerle geçirmeye değil. Ve yalniz değilsin🙂

Sibel Demir 21.07.2020 03:39
Çok teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi uygulamaya çalışacağım. Yalnız olmamak güzel.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6494
2 Firari Fırtına 4532
3 Mustafa Ermişcan 4015
4 Hasan Tabak 3664
5 Nermin Gömleksizoğlu 3287
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3171
7 Uğur Kesim 3126
8 Sibel Kaya 2999
9 Enes Evci 2696
10 Turgut Çakır 2367

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:272 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com