answersinthepouringrain ...  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 301 Puanı: 261

11 Şubat 2021 Perşembe 
ALGILARIM VE KELEBEK ETKİSİ
Okunma: 554

Kara bulutlar yine kafamın üstünde bitmiş. Sorularımın cevaplarını bulduğum değerli hazineleri açtıkça yeni sorular hayatıma giriş yapıyor. Bunun sağlıklı ve olması gereken asıl şey olduğunun farkındayım. Yine de katlanılmaz bir hal aldığı oluyor. Bir sorunu ilk karşılaştığınızda  tam anlamıyla temiz ve pak bir şekilde çözemezseniz karşınıza çıkan en ufak şeyde kelebek etkisi yaratır ve zihninizi tekrar dağıtıverir. Ufak bir şey, adeta uçurumdan düşen minik kar tanesinin en sonunda kocaman bir top haline gelmesi gibi büyür büyür ve büyür. En sonunda da bitirir. Kimi sorusu ise değişebilir. Çevrenizdekileri en çok da sizi bitirir. Küçük sorulara büyük cevaplar aramak her ne kadar işi çözmeye yönelik ise de fazla yıpratıcı ve uğraştırıcı oluyor. Belki de en kolayı hiç didiklememektir. Hayatın akışına kendini bırakıp algılarımızı kapatarak tepkisiz birine dönüşmektir. Peki mümkün mü? Keşke...

Yorumlar (2)
Ali Rıza BAKIR 14.03.2021 16:52
Lezzetliydi . Taze ürünlerle yapılan güzel bir yemek gibi . Yazının fiziksel özellikleri şöyle dursun , içeriği hakkında bir yorumda bulunmak istiyorum .

"Peki mümkün mü ?" dediğin olay , bahsettiğin yeni 'Sorular'ın eseri. Sorular cevap isterken bir yandan da tehditkâr davranıyorlar . Eğer cevap veremezsen yada vermek istemezsen çıkmaza sürüklüyor . Asıl amacının hayatın akışından koparmak olduğunu da söyleyebiliriz yani . Öyleyse hayatın akışına kapılmak olağan ve doğal bir durum olmalı ama öyle körü körüne değil . Her şeyi kabul ederek büyük bir dikkatle izleyerek ve hissederek bulunmalı o konumda . Çünkü gerçeklik orada, şu An'da . Sorular bunu biliyor ve eğer biz ona ulaşırsak kendisini unutacağımızı , 'Sormayacağımızı' düşünüyor.

Sebepler ne olursa olsun ; 'Sorular'la savaş içerisinde olduğumuz bir gerçek ve kaybedersek sorularında bir anlamı kalmayacak . Bu yüzden hayatın akışında kalmak ama tepkisiz kalmamak samimi olan .

Deniz Candan 2.04.2021 20:26
Güzel yazmışsınız beğendim☺️


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6940
2 Firari Fırtına 4880
3 Eyyup AKMETİN 4850
4 Mustafa Ermişcan 4370
5 Hasan Tabak 4045
6 Nermin Gömleksizoğlu 3644
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3589
8 Uğur Kesim 3406
9 Sibel Kaya 3346
10 Enes Evci 3022

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:632 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com