answersinthepouringrain ...  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 430 Puanı: 166

13 Ağustos 2021 Cuma 
DEĞERSİZLİK
Okunma: 225

Annem babam boşandığından beri hayat devamlı önüme gizli engeller ve türlü olumsuzluklar çıkardı. Bunun nedenini bilmiyorum. Belki de benim için yeni bir dönem başladı ve evren buna hazırlıklı olabilmemi isteyerek beni eğitti. Yaşamın kanununa yaraşmayan bir şey bence boşanmak. Herhangi bir çocuğun bundan tamamen artı bir şekilde çıkabileceğini sanmıyorum. Artılar olduğu kadar eksileri de olacağı için en yüksek ihtimalle nötr bir şekilde sonuçlanır. Bende de öyle oldu ama bazı dönemler var ki eksiler çok gözüme batıyor ve hayatımın boşanmadan bağımsız bölümünde yaşanan aksilikleri daha da göz önüne çıkarıyor. Sadece önü ya da arkası değil de tüm alt bölümüne su dolmuş ve her tarafı aynı anda büyük bir hızla batmaya başlayan bir gemi gibi oluyor iç dünyam. Sessizliklerimde bile huzur yok. Mutsuzluğum başka bir şeye evrilerek geri geldi hayatıma. Yapıştı. Sakız gibi. Yakında gidecek bence. Hissediyorum. 

Yorumlar (1)
Dusunen Adam 3.10.2021 14:12
Farkındalık önemli, neler olacağını tahmin edebiliyorsun, artılar ve eksiler için açık kapı bırakıyorsun. Senin de söylediğin gibi hayatın yeni bir dönemi olabilir, insan bir noktaya geldiğinde o halinden memnun ise, zihninin işleyişinden, bilincinden haz duyabiliyorsa geçmişin her noktası yaşamak için gerek arz ediyor, "iyi ki" olabiliyor. Mutluluk madde etkisindeymiş gibi geçen zamanı değersiz(hızlı ve düşüncesiz) kılabilirken, "eksi" olarak gözüne batan konular, içinde bulunduğun ruh hali, anı daha değerli, sindire sindire yaşamaya olanak veriyor. Zihni daha güzel eğitiyor. İniş ve çıkış tekerrürlerinde umuyorum yakın zamanda aradığın yokuş aşağı yola ulaşabilirsin.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6696
2 Firari Fırtına 4695
3 Mustafa Ermişcan 4191
4 Hasan Tabak 3845
5 Nermin Gömleksizoğlu 3451
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3394
7 Uğur Kesim 3264
8 Sibel Kaya 3158
9 Eyyup Akmetin 2848
10 Enes Evci 2840

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:337 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com