Hep de Böy  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 13 Puanı: 2308

28 Ağustos 2021 Cumartesi 
Benim Konum
Okunma: 120

Dini ellerinde oyuncak edenlerin elinde son çare "inanmıyorum" demek olarak kalır. Edebiyatı seven biri her eseri, her haliyle, hep sever ama bizler "gülü seven dikenine katlanır" demekten öteye gidemiyor gibi görünürüz. Bu noktada herkesin elinde içi dolu ya da kuru bir sözleşme kalır. Konu "din nasıl oyuncak edilir ben bilmiyorum" demeye kadar varır. Örneğin işine gelince eğlence dünyası da vardır var, senin de çoluğun çocuğun vardır da, işine gelmeyince bütün öfkeni bilmediğin bir dünyadan bir kadıncağızdan alırsın, ardından gülerek "ben de eğlendim" demek uğruna. Diyelim ki bu kadar vahim durum. Bu noktada, yeniden doğup gelsen unutmak isteyeceğin birini öldürmek çözüm, çözün, zannedecek kadar kendi ailene düşkünsün belki de. Anlayamıyorum katilleri ki en büyük katil de insanın kendi yaşam sevincini öldürenler...

Elimde kahvem, pembe rüyalara dalmışım, aklım başımda ve kendi başımdan, yaratılışımdan memnunum... biri dürttü sanki. Aklıma neler geldi bak. Şimdi rüya görmenin sırası değil. Komaya girip unutmak lazım... Çin'de deniz böceklerini çiğ çiğ yedikleri gibi de olsa tekilayı bıraktım, kahve sanıp. Kafam karışık.

Uyandığımda yaşamamın bir anlamı yoktu. Bir şeyler okumalıydım ama konsantrasyonum zayıftı. Hemen her şeyiyle dalga geçilmiş birinin sigarasıyla da dalga geçilmesi beni düşündürmüyordu bile. Sadece bu nedenle içmeyeceğime karar verdi ve bu bir içmeme kararı değildi.

Arabamı çalıştırdım, evime gittim, telefon çaldı. Bunları yazıyordum ama açtım telefonu -sonra hep bu yazıları aradım internette var mıydı? Bende biraz da olsa içe kapanıklık var mıydı? Şehrin bütün anlamını ilkokulu bitirip tanıdığım bir kız vermiş gibi... politika desem ilgilensem kabahat, ilgilenmesem kabahat... şehirde benim rüyalarımdan az da olsa bir iz var mıydı? Telefonum çaldı: Çin'e gidebilirz. 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6645
2 Firari Fırtına 4657
3 Mustafa Ermişcan 4149
4 Hasan Tabak 3801
5 Nermin Gömleksizoğlu 3411
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3346
7 Uğur Kesim 3229
8 Sibel Kaya 3119
9 Enes Evci 2801
10 Eyyup Akmetin 2478

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1080 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com