Selinay Nur DERNEK  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 491 Puanı: 144

8 Ocak 2022 Cumartesi 
Yeni Şeyler
Okunma: 49

     Daha iyi gibiyim. Ama hala kendime iyi gelemiyorum-bunun hemen olmasını beklemiyorum zaten-. Ne kadar garip ya bi insanın başkalarına iyi gelip kendisine iyi gelememesi... Anlattıkları şeye kendimi zorlayıp gülmüyorum artık. Herkes sormaya başladı 'sen iyi misin, sana noldu böyle...' vesaire vesaire. 
 'Artık taklit etmeyi bıraktım' deyip geçiyorum bu soruları. Çünkü öyle. Çünkü gerçek bu.
    Yeni şeyler denemeye karar verdim. Udemy de kara kalem kursu satın almıştım. Ama yarıda bırakmıştım sıkıldığım için. Tamamlamaya karar verdim. Bi ara beste yapmaya başlamıştım hevesle. Ama benlik bi şey değilmiş:).. Ortaokulda melodika çalmayı öğrenmiştim. İnsan yeni şeyler öğrendikçe mutlu oluyor. Ve ben yerimde sayıyorum bu aralar belki de mutsuzluğum bundan.
    Okul aynı.. Aynı aptallıklar, aynı görmezden gelmeler, aynı cümleler, küfürler, aynı sohbetler... Sıkılmadan tekrarlıyoruz işte bu döngüyü. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir demiş Herakleitos ama zihniyetler hala aynı nedense... Herkes gelmiş yanıma dertlerinden bahsederken; ben açlıktan ölen çocukları, annesinden sadece bir çikolata isteyip parası olmadığı için alamayan kadının gözlerindeki üzüntüyü... düşünüyorum. O kadar basit şeylere ağlıyorlar ki gülesim geliyor onların bu hallerine. Hayatın matematiği yine karşımızda değil mi?
    Kelebek etkisini bilir misiniz? Bizim burada yaptığımız hareket dünyanın en ucundaki insanı bi şekilde etkiliyor ya da onun yaptığı bi şey bizi etkiliyor. Fark etmiyoruz ama yıllar sonra da olsa hatta yüzyıllar da geçse eninde sonunda etkileniyoruz.
    Okulda sabah ve öğlenleri kütüphaneye gidiyorum. Kafam dağılıyo, iyi geliyo bana. O sessizlikte kendimi dinleyebiliyorum. Bi de karşımda kitaplar olunca.. Mis gibi... Kitap kokusu benim için anne kokusuna eş değer. 
    Neyse ben gidip coğrafyaya çalışıyım. Artık o kadar da nefret etmiyorum dersten. Ama sevdiğimi de söyleyemem hanii:)) 
    Kendinizi sevmeniz dileğiylee... Hoş çakalın. 
     

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6696
2 Firari Fırtına 4695
3 Mustafa Ermişcan 4191
4 Hasan Tabak 3845
5 Nermin Gömleksizoğlu 3451
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3394
7 Uğur Kesim 3264
8 Sibel Kaya 3158
9 Eyyup Akmetin 2848
10 Enes Evci 2840

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:325 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com