Hep de Böy  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 124 Puanı: 593

14 Kasım 2022 Pazartesi 
Işık Alsın
Okunma: 170

Çok güzel bir gün geçirdim. Müzisyenlerle çalışmak çok keyifli. Hayatı hafife aldıkları kadar müziğe önem vermeye çalışan bu değerli insanlar yüreğimi umutla doldurdular. Eski müzisyen arkadaşlarımı aradım. Onlardan haber bekliyorum, çok heyecanlıyım. Yirmi şarkı ezberledim bile ama otuz veya kırk olmasında fayda var. Bir işe yaraması gerekmiyor, bu benim iç disiplinim için önemli. Umarım en kısa zamanda bir gitarist buluruz, o şarkılara klavye (org) çok yakışır. Internette yer alabilecek seviyeye getirirsek iyi olacak ama bana uygun şarkıları seven birileri olması hoşuma gitti. 
 
Hayat çok kısa değil. Beni çok sıkı çalışmam gereken uzun bir hayat bekliyor. Müzik kitaplarım ve resme olan tutkumla dolu dolu yaşadığımı hissediyorum. Uzun zamandır hiç evden çıkmamış biri olarak haftada bir gün dışarı çıkmak bana iyi geliyor. 
 
Aşk konusunu açalım mı? İnsan kendi başına aşık olabilir mi? Sanmıyorum. Olamaz mı? Olamaz. İnsan sadece bazı soruların cevaplarını alabiliyor böyle. Bana müzik konusunda yardımcı olacak beş centilmeni anlattığım kitabım tamamen yanlış anlaşılmadı umarım. Hayat da o edebiyat kitaplarındaki gibi ince bir çizgide yürüyor. Sevgi sınırını sonsuza kadar koruyabilmeyi diliyorum kendime. Bundan daha büyük bir sorumluluk da bilmiyorum tabii. Hatasız kul olmaz diye buna diyorlar sanırım. Artık hiçbir şey beni üzmüyor. 
 
Kaliteden anlayan biri baklava almış da kimse yemiyor gibi bu süreç. Umarım yakında her şeyi paylaşacağımız bir başka ortamımız daha olur sadece... çok şükür hayat bize gülen bir yüzünü gösterdi. Bunun içinde azim, kalite, sevgi, anlayış olması lazım. Olur mu dersiniz? Bence olmayacak bir şey yok. Sadece biraz zaman lazım. Üzmeden. Üzülmeden. Sevgiyle. Birlikte. Hayata tutunarak. Biraz da alçak gönüllü bir tavırla kucak açtıklarımız bize ne anlatıyor: kalbinin kapısını asla kapatma. Bırak içerisi ışık alsın. 
 
Her şeyi bilerek yaşasaydım çoktan hayat küsmüştüm. Oysa ben daha yeni barışıyorum kendimle ve mutlu olabilme ihtimalimle. Bu da boşuna değildir demek istiyorum böyle:) 
 
Sevgiyle kalın. Hepinizi çok seviyorum...
 
 
 

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6858
2 Firari Fırtına 4815
3 Eyyup AKMETİN 4495
4 Mustafa Ermişcan 4314
5 Hasan Tabak 3975
6 Nermin Gömleksizoğlu 3575
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3522
8 Uğur Kesim 3356
9 Sibel Kaya 3276
10 Enes Evci 2958

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar




Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3999 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com