Büşra .  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 688 Puanı: 101

12 Haziran 2023 Pazartesi 
Yeni Vakit
Okunma: 109

En önemli olaylar ansızın gelir derler. Bir olay ki geldi, ansızın tüm kararlar tüm düşünceler tepetaklak oldu... Hani insanın hayatı film şeridi gibi geçer ya gözlerinin önünden öyle...İşte öyle hızlı hızlı geçti şeritler. Konuştular baktım baktım dinledim dinledim. Bir his başıma gelecekleri haberdar etmeye çalışan çırpınan bir his var ama öyle derinde bir sessizlik. Cevap bekliyorlar, bakıyorlar bana... 23 yıllık yaşamında ki kararları yaşadıklarını unut. Asıl sınanacağın asıl mutlu olacağın vakit geldi. Gidişatın değişeceği nokta karar ver. Öyle düşünmeli kararlar değil. O an da kalbinin vereceği kararlar asıl senin samimiyetini gösterecek. Öyle kolay değil bir şeyler. Artık öyle ağlamak kaçmak saklanmak yok. Ne kadar küçük bir kız olmak istesende burası cenk meydanı. Talipsen savaşacaksın.Kaçma elbet güzellikler de olacak. Hem hangi adımda seni tek bıraktı saklanma. Küçükkende kaçardın. Seni bilmez miyim ben. Ama asla kızmam. Sen hassastın. Biraz değseler kanardın. Bilemediler...Sen olmadan bilemezler. Yüksek sesin sende neler yıktığını neleri kopardığını bilselerdi sessizliğe mahkum ederlerdi kendilerini. Anlatışında değil gözlerinde ruhun da senin hüzünler... Şimdi o hassas kız daha güçlü olmalı. Güçlü yanlarını yanına almalı savaşmalı.

Yok dedi o küçük kız gözleri dolu dolu. Onlara değilde sanki Rabbine kırgınca. Sen beni hiç üzmedin ama bilirsin halimi. Yüreğimdeki yangını özlemi. Şimdi nedir bu? İlle ardı ardına mı sınanmalıyım. Kazanır mıyım peki rızanı? Ah sevgili ne diyeyim ki acısın istiyorsan tamam yansın bu yürek. Sen istersen yüreğimin borcu olur. Sonra denildi ki kendisi dedi. Kendisinin torunu. İyi ama ben defalarca reddettim onu. Nedir bu Allah ım? Burda bir hikmet var. Bu kulun Allah bilir ne körlükler yaptı. Bir çağırış o yoldan dön diye haykırış. Beni istersin yara bere içindesin gel kulum diye bir şefkat. Öyle mi Rabbim?

Usulca salladı kafasını. Döktü gözyaşlarını. Sonrası bekleyiş kendisini görmek için. Yatağa yattı çekti bacaklarını kendine. Bir üşüme geldi. Örttü üstünü ama nasıl bir üşüme. Duyguları karman çorman. Gözyaşı nasıl yakıcı.

O gün geçti o an gelindi. Arabaya binildi. Kendisine gidiyoruz ama içimden bir his diyor ki torununu da görüceksin. Eve geldik. Değişik şekilde çok heyecanlı değilim. Biraz gerginim. Sonra çağrıldık. Kapıdan içeri girdim ilk giriş. Gözlerime bakıyor. Hislerim karman çorman. Bir duyguyu yaşamadan diğerini yaşıyorum sanki.

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6944
2 Eyyup AKMETİN 4890
3 Firari Fırtına 4883
4 Mustafa Ermişcan 4373
5 Hasan Tabak 4048
6 Nermin Gömleksizoğlu 3648
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3591
8 Uğur Kesim 3409
9 Sibel Kaya 3349
10 Enes Evci 3025

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:168 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com