Uğur Kesim  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 7 Puanı: 3153

3 Mart 2010 Çarşamba 
SEVENLER AYRILMAZ
Okunma: 2074

Bu güzel yazıyı bir yerden alıntı yaptım, sizin okumanız için günlüğüme ekliyorum.İnsan zaman,zaman yanı başında olanların değerini unutup ihmal ediyor ve sonra onlar ebediyen yanından ayrıldıktan sonra değerlerini anlayıveriyor.Yanıbaşınızda bulunan sevdiklerinize onları kaybetmeden,yanınızdalarken sevdiğinizi tekrar,takrar söyleyerek ifade edin!Sonra  onlar ayrıldıklarında pişman oluyor insan.
Aşağıdaki yazı sevgi ile ilgili gitmek ve ayrılmakla ilgili.Ben hiç bir zaman sevdiklerimden ayrılmak istemedim zorunlu ayrılık olan ölüm dışında.Ayrılırken insan bin defa düşünmeli yazıyı okuyun bana hak vereceksiniz .

"Seviyorsan, ayrılmazsın.'' Seni seviyorum ama ayrılmalıyız'' diyemezsin.
Zaten bir cümlenin içinde 'ama' varsa 'ama'dan öncesi geçersizdir.
Ayrılıyorsan sevmiyorsun demektir.


Madem seviyorsun,neden gidiyorsun o zaman? Madem yüreğin onun aşkıyla dolu, nasıl ayrılabiliyorsun?Bu gücü nerden buluyorsun?Hiç sordun mu yüreğine? Mantığının sesini dinlerken bir kez olsun yüreğine kulak verdin mi?


Yüreğin ''Gitme,terk etme''diyorsa, gidemezsin. Gidiyorsan, o zaman yüreğinde kabullenmiştir ayrılığı. O zaman sevmiyorsun demektir işte. Seviyorsan ve sevgilin yanında yoksa, gecelerin geçmek bilmez.Gündüzlerin haramdır,yaşanmaz olur hayat.Onsuzluk bir taş gibi gelir oturur yüreğine.Bu ağırlığı kaldıramazsın.Deli gibi özlersin,özlemekten delirirsin.

Seven insan bütün bunları göze alamaz ki... Onla birlikte olmak varken,yanlızlığı tercih edemez ki.Ya sevmeyi tercih edersin, ya da sevmemeyi. Sevmeyi tercih ediyorsan sevgilini olduğu gibi kabulleneceksin. İnsandır hata yapabilir.Küçük hataları hoş göreceksin.Hiç kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. O seni herşeyinle kabul etmiş, sen niye yapamayasın.Yapamıyorsan,kimseyi sevdiğine inandıramazsın.


Hayat insana sunulmuş bir armağan, aşk da hayatın en güzel süsü. Sen aşkı her an kolayca bulabileceğini mi sanıyorsun? Gittiğin zaman seni hazır bir aşkın beklediğini mi sanıyorsun? Öyle ise yanılıyorsun. Bak, ben sana söyleyeyim neler olacağını... Bundan sonra ömrünün büyük kısmını pişmanlıklar içinde geçirecekin.Birkaç ilişki denemen başarısızlıkla sonuçlanacak. Her başarısızlıktan sonra pişmanlığın biraz daha artacak.Dönmek isteyeceksin ama o vazoyu bir kez kırdığın için bir daha asla hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Şimdi severek ayrıldığın için çok ağlıyorsun ya, o zaman daha çok ağlayacaksın''
Ben ne yaptım?''diye başını duvarlara vuracaksın. Şimdiden hazırlıklı ol bunlara. Şimdiden acıyla kardeş olarak yaşama fikrine alıştır kendin.Canın çok yanacak. İçin çok acıyacak...

Ve unutma, aşk,kendine hata yapanları asla affetmez"


Yorumlar (5)
melek. melek 3.03.2010 11:33
Gerçekten güzel bir yazı... Ama ayrılıkta bazen mecbur oluyor. Hayat işte neyle geleceğini bilmiyorsunki.. Elbette tutunmak hiç bırakmamak güzel:) Paylaşımın için teşekkürler Uğur...

Arzu . 3.03.2010 13:12
Çoğunlukla böyledir ama istisnaları da unutmamak gerekir...

hasretimsin .... 3.03.2010 15:58
çok güzel bir yazı bu.paylaşım için teşekkürler.yinede insan gerçekten bazen ayrılmak için mecbur kalabiliyor.

Zeliha Genç 4.03.2010 11:14
:( :( :( Çok kolay değil severken sevdiğinin yokluğuna dayanmak..Ama elinde bir tek gururun kaldıysa çıldırsanda delirsende dönmezsin..Aşkta gurur olmaz diyorlar ben biliyorum yanılıyorlar.

yudum .. 8.03.2010 02:30
"Ölüm Allahım emri ayrılık olmasa" diye şarkılar türküler söyleriz. Biliriz ayrılığın ne melun bir şey olduğunu ama niyeyse çok çok zorunlu haller dışında sımsıkı sarılamayız gönül bağımıza. Bitirmek , koparmak niyeyse daha kolay gelir.Mücadele etmeyi , karşımızdakini anlamayı, onun yerine kendimizi koymayı unuturuz çoğunlukla. Öyle ya niye uğraşalım ayrılık acısı çekmek çok daha kolay nasılsa!!!...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6540
2 Firari Fırtına 4569
3 Mustafa Ermişcan 4052
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3323
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3220
7 Uğur Kesim 3153
8 Sibel Kaya 3033
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2390

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1491 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com