Uğur Kesim  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 7 Puanı: 3153

3 Mart 2010 Çarşamba 
NEDİR GERÇEK GÜNDEM?
Okunma: 1238

 

Aylarca haftalarca Türkiyenin gündemi, yaratılan kaos ortamıyla oyalanıp duruyor.Durumun bilinçli olarak oluşturulduğu ortada, göz önünde bize sırıtıyor çirkince.O kadar çirkinki apaçık dışarıdan idare edildiği belli oluyor artık.Dış güçlerin yerli taşeronları bu karışıklıktan nemalanmak için sırada, hainliklerini sergiliyorlar.Gerek basınıyla gerekse siyasetçisiyle bu hainler kime hizmet ettiklerini bilerek veya bilmeyerek kuyruklarının da yardımıyla karanlık içinde el yordamıyla çirkefliklerini etrafa saçmaktalar.

Onlar için çok şeyler yazılıp dökülüyor,ama nafile! Dedelerinden kalma mirası devam ettirmek niyetindeler. Bir kısmı Ali Kemallerin diğerleri Damat Feritlerin mirasçıları,kuyrukları ise 31 mart süprüntüleri.Menemen olayının kalıntılarına ise diyecek yok doğrusu.İşte Türkiyeyi yöneten bu günki zihniyet bu maalesef. USA YARDIMLI İTTİFAK!

Halbuki bu gün Türkiyenin gündemi bunlar mı olmalıydı?Gerçek gündem İşsizlik,yoksulluk,yolsuzluk olmalı değil mi?Anketlere bakıyoruz halkın büyük bir çoğunluğu gündemi dolduran taşıma ve yalan haberlere itibar etmiyor.Onların gerçek derdi iş ekmek, aş yani “ Bu ayı nasıl çıkaracağım ” derdi.Ama bakıyorum dış menşeğli taşeronların kıtırı yerinde halkın oylarını aldıktan sonra hiç umurları bile değil onun dertleri.

Genelde bizim halkımızın kalbine giden yol midesinden geçiyor ve oyunu da ona göre veriyor.İşte bu noktada Hükümetin onları suni gündemle oyalaması imkansız hale gelmekte giderek, o halde düşünüyor insan, seçimlere yakın dağıtımlar tekrar başlayacak mı? Elde avuçta bir şey kaldımı ki dağıtacak, Türkiyenin gündemini çakma haberlerle dağıtmaktan başka?

Halk artık yutmuyorda, yine de biz tereddüt içindeyiz halkımız konusunda.

Muhterem halkımız,geçenlerde mal varlığı açıklanan Başbakanın çocukken delik ayakkabı ile okula giden yoksul Tayyib’in, sonra nasıl bu hale gelebildiğini sorgularmı acaba?

Bir kendine birde emrinde bekleyen her biri milyon dolarlık üç özel uçağı olan Başbakanına bakarak,nereden geliyor bu değirmenin suyu diye kendine sorarmı acaba?

Ama bir taraftan düşünüyorda insan, geçim derdine düşmüş iş ekmek aş diye onca derdi varken, bunları düşünecek halimi kaldı vatandaşın.

Kendi taraftarları hakkında onca açılmış dava varken işin içinden dokunulmazlık zırhı ile sıyıran bir parti lime,lime dökülürken, kalkıpta halkı mı düşünecekler.Hal böyle iken Devletin bütün organlarıyla kavgalı bir başbakan ne kadar faydalı olabilir o ülkeye?

Onca taraftar yolsuzluğu varken Vatandaşı din imanla da kandıramayacak duruma geldiler artık.

Bu gün geldiğimiz şu duruma bakın!Cumhuriyet döneminin en kırizli günlerini yaşamaktayız.Darbe dönemlerinde dahi bu denli problemlerle karşılaşmamıştı ülkemiz. Sinirli iktidar çevresine yaydığı suç yumağı ile yuvarlanarak,arkasından Türkiyeyide sürükleyerek gidiyor nereye gittiği belirsiz.

 

UĞUR KESİM


Yorumlar (2)
Arzu . 3.03.2010 19:04
Bu konuda yorum yapmıyorum...Boşuna çünkü...Güzel bir konuya değindiğiniz için tebrik ederim...Elinize sağlık...

Zeliha Genç 4.03.2010 11:31
Bunlar gibileri başa yetiştirip getiren emperyaliist güçler, bunların arkasından kimi yetiştiriyor diye çok merak ediyorum..


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6540
2 Firari Fırtına 4569
3 Mustafa Ermişcan 4052
4 Hasan Tabak 3705
5 Nermin Gömleksizoğlu 3323
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3220
7 Uğur Kesim 3153
8 Sibel Kaya 3033
9 Enes Evci 2728
10 Turgut Çakır 2390

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:1517 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com