persephone .  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 945 Puanı: 52

25 Ekim 2008 Cumartesi 
Persephone Günlükleri 4
Okunma: 1322

Sevgili günlük,

ne kadar uzun zaman olmuş sana yazmayalı. kendimi affettirmeye geldim bu gece seninleyim.

okul başlayalı birkaç hafta oldu. artık bir arkadaşım var. yok yok küsme hemen, henüz deneme turlarında balayı yaşıyoruz kendimizce. saygılıyız birbirimize seveceniz ama samimileşmeye çalışıyoruz. o da benim gibi şehir dışından gelmiş buraya yurtta kalıyor. belki diyor, seneye eve çıkarım ama bu sene ailesi izin vermemiş, alış önce demiş. akşamları okul çıkışı yolun yarısına kadar beraber yürüyoruz duraklara kadar. bazen yolu uzatıyoruz birazcık. derslerden hocalardan konuşuyoruz. ikimizde önceki hayatlarımızı saklıyoruz birbirimizden yada daha çok kendimizden.

birbirimizi kırmamak için belki de geride bıraktığımız en yakın arkadaşlarımızdan bahsetmiyoruz. sanki bir o birde ben varmışız gibi davranıyoruz. sadece sevgilim olduğunu biliyor. onun yokmuş. ailesi pek hoş karşılamıyormuş evindeyken. ama şimdi neden olmasın diyor. bir çocuğu beğenmiş bizim sınıftan bazen saatlerce ondan bahsediyoruz. güzel bir çocuk gerçekten. bence yakışırlar birbirlerine.

bir arkadaşımız daha var. o istanbullu. ailesiyle yaşıyor. bize çok özendiğini söyleyip duruyor sürekli. fakat bilmiyorki şuanki yanlızlığımı. annemin mutfaktan gelen tabak çanak tıkırtılarını duymayı ne kadar istediğimi. oysa ev sessiz. ev ruhsuz. ev karanlık.

artık tipler daha bir tanıdık gelmeye başladı kantinde. büyük sınıfların büyük burunları. harem ağası tavırları bazen çok sinirime dokunuyor gerçekten. birkaçı sırf kendilerini tatmin etmek için çekiyor bizleri karşılarına hocalardan derslerden bahsediyor. oysa benim umrumda bile değil onların anlattıkları çünkü nerden bilebiliriz ki aynı şeyleri düşüneceğimizi hocalar ve dersler hakkında. belki ben onun sevmediği bir dersi yada hocayı sevcem yada tam tersi.

artık biraz daha az korkuyorum sanki. sadece bunu söylemek istedim sana.

beni dinlediğin için teşekkür ederim sevgili günlüğüm. bir daha arayı bu kadar açmayacağım söz.

Yorumlar (2)
yahya hayat
Çok güzel yazmışsın!Tebrikler...

Hatice Taşdelen
Güzeldi. Elinize, yüreğinize sağlık.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6437
2 Firari Fırtına 4485
3 Mustafa Ermişcan 3938
4 Hasan Tabak 3607
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3088
7 Uğur Kesim 3088
8 Sibel Kaya 2950
9 Enes Evci 2654
10 Turgut Çakır 2332

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2723 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com