Uğur Kesim  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 7 Puanı: 3094

30 Eylül 2010 Perşembe 
ELVEDA BENİ SEVEN VE SEVMEYENLERE
Okunma: 1780

Gençliğin Türkiyede geldiği bu güd durumundan hiç hoşnut değilim.çünkü malesef Türkiye çağımızın gerisine doğru dolu dizgin yol alıyor. Özgür romanda bundan böyle yazılarıma son veriyorum.Sizlere hayırlı olsun siteniz.Benim yazılarımı face booktan veya diğer sitelerde görebilirsiniz nihayet benden kurtuluyorsunuz istediğinizde buydu.Şimdi aşkınıza meşkinize boş yazı ve cevaplarınıza devam edin! Sizleri kutluyorum gençler.Mustafa Kemalin gençliğe hitabesini okuyun derim ben size yinede. O insan senelerce evvel çağın ilerilerini gören bir insandı.Sizlere bakıyorumda umutlarım yitiyor siteniz hayırlı olsun!!!

Yorumlar (37)
Enes Evci 30.09.2010 12:04
Diğer yazında da yazıyorum burda da rencide edeceğim seni. Defol git abi lütfen. Senin bu sitede insanlara isim belirtmeden aşşağılaman, fişlemen artıkbana koyuyor. Burdaki insanlara "sen cemaatcisin" "sen atatürkcüsün" "sen şusun busun" gibi yaklaşımlarda bulunuyorsun, tam mahkemelik adamsın.

Ne oldu? Ulan o kadar çok isterdim ki Atatürkçü olmak, sizin gibi meymenetsizler yüzünden olamıyorum abi! gelmiyor içimden. Başkanınız çıkıyor "evet oyu verenler aptaldır" diyor. İşte sizin demokratikliğiniz, bu gün Atatürkçüyüm diyenler gözlerimin önünde 17-18yaşında kızları başı örtülü diye dövüyorlar, işte sizin humanist tavrınız. Bu gün bu ülkede Atatürkçüyüm diyen kahveci duvarına atatürkün kahve içerken ki resmini, tekel bayi alkol içerken ki resmini, hocası dua ederkenki resmini, gemicisi gemideyken resmini asıyor, neden? Çünkü hepsi senin gibi patavatsızlardan hem orkuyor hemde çekiniyor. Yıllarca eleştirilmemiş ve tabulaşmış bir konu hakkında sen kimsin lan bize vaaz vereceksin? örümcek beyinli?

O yıllarda kurtuluş savaşına "allah allah" diye giden, cephede "hepsi!" namazını abdestini bırakmayan dedeler sayesinde yaşarken sen bugün! neden o zamanda kurtarılma için can verilmiş değerlere ters düşüyorsun bu gün? Neden biliyor musun çünkü "yavşaksın"
(Edit: Yavşak= bit'in yavrusu)

Çünkü sen bugün yediği kaba sıçanlardansın. Senin sevdiğin adam? parti? nedir diyoruz ses çıkarmıyorsun. Söylede sıralayayım burda türkiyeyi ne hale soktuklarını. Atatürk te atatürk. İşler böyle yürümüyor aslanım! Hiç bir ülkede böyle senin düştüğün bağnazlığa düşülmüyor onan ilerideler işte.

Yıllarca senin gibilerin kurduğu partiler-dernekler şunlar bunlar Atatürkümüzü senin gibi kokuşmuz ağızla öyle bir kullandı ki, memleketi soyup soğana çevirdiniz. O yüzden menderesleride siz astınız, faili meşhul cinayetleride siz yaptınız. Alayınısın yakasında olacak bu eller öbür dünyada.

Defol git!

&&&&&&& ... 30.09.2010 14:20
Uğur bey;Her ne olursa olsun inandığınız şey uğruna bir düşünce savaşı verdiniz,doğrularınızı anlattınız..Her ne olursa olsun vatan sevgisi diyen bir insan kanımca kötü olamaz..Sizi iredeleyip şunu yazdınız yanlıştı,şu doğruydu demeyeceğim..Bu böyle olursa kanımca daha da çirkinleşecek,bu site siyaset yazmıyor,okumuyor.artık bunu anlayın.Saygılar

Firari Fırtına 30.09.2010 20:15
BİRİNCİ VAKAA:

Enes bey, siz kimin avukatınısınız ve ne hakla ne cüretle bir üye'ye 'defol' diyebiliyorsunuz? Size bu yetkiyi ve bu yanlış olan konuşma uslubunu kim verdi? Sizin Uğur beyden ne fazlanız var, yada ne eksiğiniz var. O'da bir üye siz'de. Üyeliğinizi bilin ve her işe maydanoz olmayın lütfen.

Sevg...

Firari Fırtına 30.09.2010 20:17
İKİNCİ VAKAA:

Sevgili Mehmet Ay,

Giden ve giderkende veda yazısı yazan bir üye'ye, siz nasıl olurda gereksiz ot tanımlaması ile böylesine saçma sapan bir uslup kullanırsınız? Pardon ama siz kimsiniz? Ve siz ne hakla insanların arkasından böyle konuşabiliyorsunuz? Lütfen usluplarınıza dikat ediniz.

Sevg...

Firari Fırtına 30.09.2010 20:23
TAKTİR EDİCİ DURUM İSE;

Segili Özgül hanımdan yani bir eğitimciden gelmiş. İşte insanların böyle eğitici olmalarının sonucu budur. Bakınız yorumunda kişiyi rencide etmeden, hakaret etmeden ne güzel inceden bir uyarı dokundurmuş ve bir eğitimciye yakışanı en üst seviede gerçekleştirmiştir.

Teşekkürler Özgül Hanım...

Sevg...

&&&&&&& ... 30.09.2010 21:32
Öncelikle şunu belirtmeliyim,burada artık yorum yazarken tereddüt duymaktayım,çünkü her cümleden her yazıdan karekter savaşları çıkmaktadır.Bende bazen hakimiyetimi kaybettiğim yazılar içi agresif yorumlar yazışmışımdır,ama sınırımı korumak içinde gerekli cabayı sarfetmişimdir..Uğur bey'i hep okudum.Şimdi bu insanI kalkıpta cahilce,babadan miras kalan düşünceleri savunan insanlarla aynı kefeye koyamam,çünkü bu insan bir kere okuyor,bilinçli siyaset yazıyor,saptamalarını kanıtlara bağlıyor.Evet benim de katılmadığım düşünceleri oluyor.Ama eğer demokratik denilen bir toplumdaysak mecliste küfür eden,eğitimi protesto eden,küçücük beyinleri ideolejileri için kullanan siyasi partilerin bulunduğu bu ülkede uğur bey gibi insanlara saygı duymak geliyor içimden..
En azından ağzından,kaleminden çıkanlarda vatan için cümleleri duyuyorum.
Eleştirilecek yanları çok fazla inandığı şeye öyle inanmış ki,bunların yapılmamasını hazmedemiyor..
Ama kalkıp başka bir ülke,başka bir bayrak savunmuyor..
Biz dolaylı şekilde bunları yazanlarıda okuduk ve öfkemizi ortaya koyduk..
Yukardaki teşekkür mesajına,göstermem gereken nezaketi bile göstermek isterken endişe duyuyorsam,bazı şeylerde bu sitede aksamalar vardır.
Kimi karekterler arka sokaları sevmezler,gündemde olayım alkışlarka uyanayım isterler.Ama lütfen bunu bu sitede yapmasınlar,burada en iyi yazar olunsa bile sonuçta amatör bir site..
Hayatlarınıza uygulayın ideallerinizi,burası sadece özel zevkiniz olarak kalsın..Aksi halde bombalar serleşiyor,kimyasallaşıyor..
Her ne olursa olsun,bana edilen bir teşekküre bombalar patlatılacak diye cevapsızda kalamam,teşekkürler firari..

Firari Fırtına 30.09.2010 21:38
Saygıdeğer öğretmenim,

Toplumuz biz, milletiz, haneyiz, aileyiz ve de en başta insanız biz.

Kimin ne hakkıdır ki burda bir üyeyi rencide ederek hakarette bulunmak? Bu ne haktır, bu nsıl bir yazarlık anlayışıdır? Bu nasıl bir tanımdır ki biz saldırıyı kendimize mesken eylemişiz.

Üzülüyorum bu durumlara. Uğur beyi sevmemiş olabilirsiniz, hatta düşmanınızda olabilir. Ama kalkıp ona ot tabiri bir cümle yazarsanız bu beni üzer. Defol derseniz bu beni üzer. Ve ben buna kayıtsız kalamam. Görmemezlikten gelemem. Üzülüyorum,üzülüyorum,üzülüyorum....

Uğur beyden özür dilensin... başka birşey istemiyorum....

Sevg...

&&&&&&& ... 30.09.2010 21:46
Eğer biz burada yazdıklarının sorumluluklarını almayan insanlarsak bunu isteyemezsiniz.
Uğur bey;Aslında çok cesur,bu dönemde bu hükümete bunları söylemek yürek ister..Buda bize bu insanın savunduğu şey uğruna herşeyi feda edeceğini gösteriri.
Bir özür gerekiyorsa çağrıya gerek yok ve ben kanımca Mehmet bey için söylemesemde,yukardaki ağır ithamı yazan arkadaşın bundan sonra özür dileyeceğini sanmıyorum,ve bu özüründe Uğur bey'in umrunda olduğunu düşünmüyorum..

Firari Fırtına 30.09.2010 21:50
O zaman herkes kendi kalitesni belli edecek diyorsunuz yani? Evet haklısınız öğretmenim.

Ben bir site sakini, bir üye olarak da olsa Uğur beye sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Snuçya burdan gitme kararı almış, kendisine saygı duyuyorum her ne kadar tanımasamda sonuçta bir insandır o... Seviyeli ve saygılı olmak zorundayız.

Bir yazar ukala olamaz, hakaret edici rencide duvarlarıyla cümleler kuramaz. Kalite her zaman bellidir.

Sevg...

A'Gül ... 30.09.2010 22:44

Bu yazıyı yanıtlamak için makine başına oturdum, kayıtsız kalmak mümkün değil.Özgüll gibi ben de yorum yazmakla yazmamak arasında kalıyorum.Ama sessiz kalamadım.Tüm yazı ve çoğu yorumları okuyor,kimi zaman kendimi zor tutuyorum.
Şu anda uzun uzun yazacak hiç zamanım yok, belki sonra bu konda bir şeyler yazabilirim,dert oldu bana çünkü.Özgüll'e katılıyorum,her satırına. Kendimiz için istediğimizi karşımızdaki için de isteyebilmeliyiz.
Gösterdiğimiz ve verdiğimiz,göreceğimiz ve alacağımız olacaktır.
Her şey ve herkes er geç karşılığını bir yerlerde bulur.
Ama dünya iki renk değil.olmaması için de çabalamak gerek.Ve bunun yolu bu değil.Budur diyeni samimi bulmam.Ve NİYET çok önemlidir.Tabii AKIL da.Ve DUYARLIK ta.Ve ADİL olmak ta.
Kendine hak bildiğini,fikri sana hiç uymayan için de isteyebiliyor musun? Ve bunun için gerekirse ölmeye hazır mısın?Gerçekten YAŞAM dan yana mısın?
Aklımdan geçenleri açıklayamayacak kadar sıkkın ve üzgünüm.
Duyarlı olana selam olsun.
Uğurlar olsun Uğur Bey.

... ... 1.10.2010 12:58
Yorumları okurken ağzım açık kaldı..! Bu ne öfke bu ne kin..? Nedir alıp veremediğiniz birbirinizden..!Aynı düşünceleri paylaşmayabilirsin ama bir insana bu kadar ağır sözler söylemeyede hakkınız yok...
Birde şunu söylemeden geçemiyeceğim;Bende bir kaç kere sitedeki bazı durumlardan dolayı burayı terketmek istediğimi söyledim ve bir günlük yazdım.Ama yine buradayım tıpkı sevgili Mehmet'in yaptığı gibi Umarım Uğur Bey'in kırgınlığıda bir an önce geçer ve aramıza tekrar döner...Sizi sevdiğimizi asla unutmayın.

Saygılar...

Enes Evci 1.10.2010 13:55
Şunu herkes ama herkes bilmeli, bu olaya düşüncesi ile karışan insanlara benim sorularım var.

Ben burda "kötü konuşan" "sert dilli" diye tabir ediliyorum. Umrumda mı değil! Beni anlayanlarıda okuyorum yorumlarda ve ben bu arkadaşları özel mesajdan "onların" yaptığı gibi ateşlesem siteyi ele geçiririz bu ap ayrı bir mevzu.

Benim merak ettiğim:
-Benim Allah'ıma, dinime, inancıma, yaşama bakış açıma küfür edildiğinde neden çağdaşlık oluyor da ben bu kokuşmuş sihniyete burda TEK BAŞIMA sert çıktığımda kötü adam oluyorum bunu anlamış değili. Tek başıma sert çıkmam sadece benle alakalı değildir bu sitede benim görüşlerimde olan insanların olmasından alıyorum bu gücü, yoksa kahraman falan zannetmiyorum kendimi.

-Uğur Bey'in yazılarını burda en çok ben okurum, bakın şimdi! mutlaka bir yorumum vardır, onu savunduğum zamanlar çoktur, ben hep millet ona yazma dediğinde "demokrasi"den bahsettim. Kendisinin (şuan bir değeri kalmasada) yaşının benden büyük olduğunu biliyorum lakin onun bana ve değerlerime yaptığı saygısızlık 10u geçti. Ben artık buna kayıtsız kalmamak adına taviz vermiyorum kendisi ve kendisi gibi olanlara. Herkes uğur bey derken ben kendisi ile tüm empati kanallarımı açarak uğur abi dedim, "anlat bilelim" ddedim, "sordum söylemedi" hep bir gizli kaçamaklı cevapları vardı ve artık bende kendimce haklı olduğum konuları bırakmama kararı aldım.

-İkinci merak ettiğimde şudur. Firari arkadaşla muhabbetim yoktur, belki 1-2 tane yorumum olmuştur yazılarının altına. Ama kendisi poh pohlanmaya alışmış (ki bu sitenin en kötü huyudur bu gereksiz pohpoh) sanırım kendisine ilk olumsuz yorumu yapan benim. Elveda yazısı yazdı kendisi, bende altına kendisine 4 tane soru sordum. O sorulardan sonra günlüğünü sildi. Mehmet Ay'ın da dediği silinen blog bu sanırım. O sorulara neden cevap vermedi kendisi? Neden hemen sildi? Ve o güne kadar tanımadığı bana sırf ben işine gelmeyen sorular sorduğum için düşman kesildi. Dün herkesin içinde bana "ben gidecektim bu siteden vazgeçtim artıkbu siteyeim tüm işim enesle uğraşmak" diyecek kadar küçülmesinin hazmedemediği unsuru nedir?

-Ayrıca! Son bir merak ettiğim daha var. Bu sitede 1-yazılar 2-yorumlar 3-forumlar da dönen muhabbet dışında birde "özel mesaj" yolu var. Herkes şikayetini bana özel mesaj ile söylüyor. Ve bu şikayetlerini dile getirenlerde bu gün sitede en çok konuşulan onlıne olan memberlar. Hadi biriside çıksın "demedik" desin. Buna minnettarım sıkıntım bu değil. Ben şikayetleri çözecek kişi değilim ama bildiğim halde o sıkıntıyı çözme yollarını konuşacak adamım. Lakin, bana özel mesaj ile bambaşka adamlar hakkında konuşan ve delil veren kişiler aynı zamanda neden o kişileri alkışlıyor yorumda forumda. Ben burda muhbir ispiyoncu falan değilim. Benim çizgim belli, benim yanlış gördüğüm herşeyi zört diye söylerim, ister eşim ol ister dostum ol. Bundan neden gocunuluyor, onu da anlamış değilim.

Son olarak: Ardışık 2-3 sayfa yazacak hayal gücünden yoksun, kendini şair zanneden stabil zekalı arkadaşlara haddinden fazla hoşgörü sundum ve bu sitede diğer arkadaşlarım sundu, ama onlarda bize aynıhoşgörüyü sunmaları gerekirken aksini yaptılar. Kimselerin karışmasını istemem, beni desteklemesini, yuhalamasını istemem. Ben burda tek başıma yetişirim gerekirse artık sizin benim değerlerimi rencide ettiğiniz gibi sizide rencide ederim, sıkıntı olmaz.

Her kimin gözlerini yorduysam bu anlamsız tartışmayı okutarak özür dilerim.

... ... 1.10.2010 17:17
Enes, öncelikle senin tavrın siyasetin burada yazılması değil.Senin tavrın seninle aynı düşünceleri paylaşmayan insanlara gösterdiğin tepkidir,onun için tavrını beğenmiyorum(senin gibi yakşalan herkese tavrım aynı)
Eğer bu sitede siyasetin konuşulmasını istemiyorsan SİYASET YAPMAYACAKSIN! Yada seninle aynı görüşte olanlara aynı tepkileri vereceksin!Sizlerin yaptığı sizinle aynı düşünceleri paylaşmayan insanları ezmek o kadar.Ama bu sitede zorbalığa yer yok!
Konunun uzamasını istemiyorum bana cevap yazmayın lütfen...
Özgür Romandaki tüm Can'lara iyi akşamlar

Sedef Kara 1.10.2010 17:32
Dilşhad; bu nasıl iştir allasen! Sinir oluyorum şu uzatmayın bana yazmayın muhabbetine. Sen karşında ki uşaklarına çekilebirlsin dediğini mi sanıyorsun? Uzamasını istemiyorsan bitmiş olan bir konu hakkın da yorum yapmayacaksın."Sizlerin yaptığı sizinle ayını düşünceleri paylaşmayan insnaları ezmek o kadar." Bak işte bu cümle birine cuk diye oturur o da Uğur Kesim'in ta kendisidir. Sonun da tüm yazılarını kopyalayacağım buraya o olacak.

.. .. 1.10.2010 17:37
"Can" olmayanlara iyi akşamlar yok mu?

... ... 1.10.2010 17:52
Sevgili Sedef, öncelikle uzatmayın derken,herkes herkese cevap verdi demek istiyorum.Konunun uzaması kimseye birşey kazandırmayacak sadece insanların birbirine kırılmalarına ve öfkelenmelerine neden olacak o kadar...İkincisi ben kimseye ne akıl vermeye çalışıyorum nede küçük görmeye...
Mustafa Bey, Can derken tüm herkese demek istemiştim Yani haliyle sizede demiş oluyorum

Enes Evci 1.10.2010 18:01
Dilşhad bana şunu söyle: "ben kime benim görüşümü savunmadı diye ezdim veya bu tarz birşey yaptım?" 1 tane örnek istiyorum. 1 Tane bulamazssam yarımda olur çeyrekde olur

Enes Evci 1.10.2010 18:11
Ben yinede senin cevap vermeni istemiyorum, burada çoğunuzda şiiri seviyorsunuz ben bu konuların hepsini hafif modifiye ettiğim bir şiirle bitireyim kendimce.

Akar sular dönmez geri tıpkı gençliğim gibi,bebekti ceninin ergeni,bir erdi büyümüş meyvesi.
Sakal bıyıkla geride kaldı Enesin hamlık evresi,sivilce,akne katledildi soldu yüzümün güneşi.
Ve çivisi düşmüş tablolarda bir resimdi kendisi,kükreyen şu gökyüzüde kuşun kilitli kafesi
Tersi döndü güvenin ansızın belirdi dostun hilesi,fincan kahve içtim kursağımda kaldı telvesi.
Kırıştır yalan kahpesi,baştan akıl alır ya cilvesi.Yıkar,geçer bir dostun düşmancasına hamlesi.
İki boy aşmış ihanetin ki kat`i yok bahanesi,hayrından umutsuzum getirme bari şerrini.
Ve hepsi aynı yolda yolcu onca bedenin kellesi,meydan önüne dizilecek ve alınacak ifadesi.
Dualar olmasaydı kim kovardı kalleş iblisi? kalbim ak da pak da desen yüzünden yansır pisliğin.


Altın harflerle yaz mahlasımı.Halvetim kasvet,kem gözlere şiş!...
Cadü ya herru!.. ya merru!.. kaf-kef, gölge haramilerine bir selam çak!..
Abile patladı,demlenir simam,nüşinrevandan handan ummmam ben.
Ahu-yi felek mum,ben şamdan.Düşmez kalkmaz bir Allah`tır uyan!..


Enes sus!...husus derin çukurda içine sin,pusu kuran huşu içinde gözlerinde kin belirgin.
Vay senin şu kindar halin.Hin pilanların var hin.Cenin büyüdü savaşa girdi silahlarımı bana verin.
Yardan sarkıttığın dostlarından kaçının ipini tuttun ? Onlar güldü,sen somurttun.Kalbinde kaç gül kuruttun?
Hatıralarından yüzde kaçını unuttun? senin adını anmamak şartıdır dostluğumun.
Sözden olma gökyüzünün güneşi eno bu benim yüzüm.Gölgeme sığınır mana özüm,hicran çölüne düştüm.
Yüz pınar yaş akıtsın gözüm.Kendi başıma öğrendim,kendim büyüdüm.Dudaklarımla gömdüm.

Sanma şâhım herkesi sen sadıkâne yâr olur
Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyâr olur
Sadıkâne belki ol âlem de serdâr olur
Yâr olur ağyâr olur serdâr olur dildâr olur.


Altın harflerle yaz mahlasımı.Halvetim kasvet,kem gözlere şiş!...
Cadü ya herru!.. ya merru!.. kaf-kef, gölge haramilerine bir selam çak!..
Abile patladı,demlenir simam,nüşinrevandan handan ummmam ben.
Ahu-yi felek mum,ben şamdan.Düşmez kalkmaz bir Allah`tır uyan!..

Firari Fırtına 1.10.2010 18:11
Enes,

Burdaki her kişi senle aynı fikirde olacak diye bir kuralmı var kardeşim, sen neyi uzatıyorsun böyle?

Bak örnek göster diyorsun, Dilşad fikirlerini söylüyor hemen saldırı moduna geçiyorsun, bu nedir örnek değilmidir?

Unutma, burda herkes seni alkışlamadıkca sen mutlu olamazsın. Bunu kabul et ve konuyu uzatma kapat.....

Sevg...

Firari Fırtına 1.10.2010 18:15
Yaprak yaprak uzun uzun açıklama yapman gereksiz be evladım...Sen ne olduğunu açık açık ortaya koymuşsun, kendini aklamaya çalışma.

Bir sürü insan var sana bir kaç cümle ile tokat atmak isteyen ama saygıları ve de seviyeleri buna müsade etmiyor. Sende otur oturduğun yerde adamın asabını attırma. Kendini bişey sanma. Boş bir kafasın bunuda unutma.

Bırak sen onu bunu, illede tartışma istiyorsan bak ben burdayım, ve burda olacağım.

Enes Evci 1.10.2010 18:23
Sana gerçekten pirim vermeyeceğim Firari, "aklen kısa boydan uzun çekip vursam yolcusun" cümlesine örnek bir adamsın. Birisine birşey direttiğim yok, benle problemin varsa özelden mesaj at sana ömür boyu yiyemeyeceğim içinde argo olmayan gerçeklerden bahsedeyim.

Firari Fırtına 1.10.2010 18:23
Mehmet Ay,

O bana sorulan sorulara neden cevap vermedim biliyormusun güzel kardeşim?

Önce lafa bakarım laf mı diye,
Sonra söyleyene bakarım adam mı diye?

Anladın mı beni şimdi... Bana adam gibi soru sorulursa adam gibide cevap alır, ama ben hayvan dilinden anlamıyorum. Kusuruma bakma.

Bu arada o ot tabiri cümlen için seni kınıyorum. Uğur bey'e haksızlıktır bu.

Bir kişinin yazıları bize ters diye, ona ot mu dememiz lazım, onu rencide mi etmemiz lazım. Değiş bu mantığı gülüm, değiş...

Sevg...

Firari Fırtına 1.10.2010 18:27
Enes,

Tamam kabul, özel mesajdan halledelim sorunumuzu. Bana uyar gülüm.

Sevg...

Enes Evci 1.10.2010 18:28
:) Bana hayvan diyen adam bir başkası diğerine ot dedi diye ayar vermeye çalışıyor, psikoloğa görünmelisin!

Sen şimdi bu bana hayvan dediğin yorumuda silersin hemen.

Firari Fırtına 1.10.2010 18:34
Enes,

Yorumu silmem kalsın öyle... Sen kendini bilmedikce daha çok laf yersin böyle. Sen o bana yazdığın ilk sildiğim konu vardı hatırladınmı? Orda bana yazdıklarını bir düşün. Benim yorumuma yorumlarla atışma yapan bayan dostuma bile dil uzattın orda sen. Söylermisin, ben seni adam yerine daha koyarmıyım Enes efendi?

Sen burda başı boş öyle sağa sola laf vurarak kendini bişey sanmaya başlamışsın, ben bunu engelliycem... Sana öyle meydanı boş bırakmıycam... Bunu o küçük kafana koy...

Mesaj da özel bişey atacam sana, sonra arkamdan gezme...özür özür özür diye....

Sevg...

Firari Fırtına 1.10.2010 18:36
Mehmet Ay, ayy canım benim, bak şimdi üzüldüm gerçekten, bende çok özür dilerim. Adam'lığını anlayamamışım. Affet beni...

Firari Fırtına 1.10.2010 18:44
Tamam, benim sıkıntım sizle değildir, kusuruma bakmayın. Kapatıyorum sizle olan konuyu. Özürler dilerim...

Lakin benim sıkıntım ENES'in kendisidir. Ben onla can sıkıntımı giderrim. O bana yeter.

Teşekkürler Mehmet Ay...

Firari Fırtına 1.10.2010 18:46
Mehmet AY 01.10.2010 18:42
Firari Fırtına hayırdır? Doldurdun içi boş yazılarla profilini, 1. sıra popüler yazarda oldun açık ara. Turgut Çakır aramızda yok Uğur Kesimde gitti yarışacağın kimse de kalmadı.

...............................................

Bu arada burası özgür forum, hem konuyu kapatalım diyorsunuz hemde inceden kendinizce lafmı vurmaya çalışıyorsunuz uyanık Mehmet ay... Bir sorun varsa yazılarımda yönetim gelir siler gider, bu sizi yada başkasını bağlamaz. Benim yazılarım boştur doludur sizide ilgilendirmez Dİ Mİ?

Uzatmayalım susalım....

Firari Fırtına 1.10.2010 18:54
Bir merakım var... Onuda yazayım sizlere...

Uğur Kesim siyaset yazar,
Fırtına aşk ve boş yazar,
Ali gereksiz yazar,
Veli çocukca yazar.
vs.... vs.... vs....

YAHUU SİZ KİMSİNİZ Kİ BİZ SİZE GÖRE YAZACAĞIZ? HİÇ BUNU DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Size ne insanların burda ne yazıp ne çizdiği?

Buraya her üye olan kişi ille size göre mi hareket edecek? Krallık mı kurdunuz siz?

Fazla konuşmayacaksınız, beğenmiyorsanız yorum yapmayacaksınız, ona buna yazılar hakkında seviyeli yorum elbetteki yapabilirsiniz ama insanları rencide etmiyeceksiniz...

OKEY ANLADINIZMI?

Enes Evci 1.10.2010 19:04
Sen hep kaç koçum, yok özelden yaparım bilmem ne. İşine gelmediğinde kaç kere yazını sildin sen, sana sorduğum sorularda "bayanı zan altında bırakmışım" o bayanı dua et sen ben başka şeyler altında bırakmadım. Kazık soru gelince günlük bile sildin bin kere bu sitede. Senle kim neyi objektif tartışacak? De ki şimdi "gel enes forumda yeni bir konu açalım, hatta aç sen, ben sana orda soru soracağım, o sildiğin günlükte sana ilk yazdığım yorumlarda olan sorular, sende cevapla burda milletin yazısınıda kirletmeyelim, forumlarda uzasın gitsin. Ben her türlü varım, ama sen yoksun işte!

Firari Fırtına 1.10.2010 19:07
Aferin işte sen böyle devam et... Senden ummadığım hareketleri görmek üzüyor beni...

Yazdıklarını bir daha oku, sonra özel mesajı oku... Aferin enes aferin...

Firari Fırtına 1.10.2010 19:09
Bir noktada haklısın,

Uğur beyin veda yazısını kirletmeyelim. Burda artık mesaj yazmayalım. Sen yeni bir günlük aç, ordan devam edelim. Forum olmaz.. niye? çünkü forumlara fazla bakan yok.. Günlük olsun ki, herkes okusun cümbüş zamanı...

Sevg...

Enes Evci 1.10.2010 20:09
Bu adamın salaklığını okuyupta hala kayıtsız kalıyorsunuz ya asıl bu kayıtsız kalanlara yazık! "cümbüş zamanı" diyor adam, eğleniyor musun lan sen bu olaylardan_? Hey allahım ya. Tamam arkadaş aha buda harbi sondur yorum olarak, sensin kardeşim. Başında huni beyaz çarşaflara bürünmüş sensin! Bende birşey biliyorsam senin karşında adam değilim.

Firari Fırtına 1.10.2010 20:40
Usluba bakın hele, alın size uslub ve seviyesiz bir karekter. Lan'lı Lun'lu konuşmak olmaz. Adam gibi tartışmayıda bileceksin, ama nerdeee?

Neyse bende kapatıyorum konuyu ve bir daha yazmıycam, tabi sen yazmazsan. Sen yazarsan bende yazarım.

Sevg...

yudum .. 2.10.2010 01:45
oy oy oyy abicim iyiki gidiyorum demişsin ya burası sayende hareketlenmiş. Bu tabi işin espirisi .. yazılanları dikkatle okudum gerçekten çok üzüldüm ve aynı zamanda insana insan olduğu için değer verenlerin hala olduğunu gördüğüm için de sevindim.. Yanılmıyorsam burada kimse kimseyi benim yazılarımı okuyun, yorum yazın ,katılın ,katılmayın diye zorlamıyor.?. Madem bu kadar nefrete varan bir boyuttaydınız ( yumruklarını gösterip poz veren! )enes kardeş ve benzer düşüncede olan herkese sözüm niye zahmet edip yorum yazdınız içinizden söylenseydiniz de beyfendi görünüşünüz sabit kalsaydı.. burada tabi ki kimse kimsenin ne avukatı ne yargıcıdır olamazda.. her bir üye tek başına bir bireydir ve yazılarından sorumludur.. haklısınız uğur abi sert bir uslupla bazı yazılarını yazmıştır politikacı olamamış inceden inceye iyneleyip köşesine çekilmemiş .. ne hissediyorsa ne düşünüyorsa bir arkadaşımızın da bahsettiği gibi belki de canını tehlikeye atma pahasına düncelerini paylaşmış. buna yürek gerek... yaptığının adı fikirlerini empoze etmeye çalışmak değildir, veya Enes Evcinin ""-Benim Allah'ıma, dinime, inancıma, yaşama bakış açıma küfür edildiğinde neden çağdaşlık oluyor da """ sözü açıkçası komik geldi .. Sen bizim olanları nasıl oluyor da "BENİM" diyerek tekeline alabiliyorsun.. benim Allahım ,benim dinim dediğin tüm değerler müslüman olan hepimizin ki hamd olsun müslümanız hepimizizin değerleridir. o halde benim tabirini kullanamzsın .. Kimsenin senin , benim, onun , şunun , bunun düşüncelerine küfrettiğini de sanmıyorum.. nedir bu alınganlık nedir bu böyle sanki dinimizi sadece sizler yaşıyormuşsunuz da gerisi gavurmuş tavrı anlamakta artık güçlük çekiyorum.. Ben modern Türkiyede dinine bağlı ve gereken tüm vecibelerini gerektiği şekilde( abartısız ve sadece kendi içinde) yaşayan modern görünüşlü modern düşünceli insan hal ve özgürlüklerine inanan Atatürkünü seven ona minnettar olan Allah korkusuyla insanları kırmaktan korkan biri olarak böyle ağır dilli kendimize yakışmayacak usluplarla insanların arkasından konuşulmasını kabul edemiyorum.. Yolun açık olsun abi.. Özünde harika bir insansın . Yolun da bahtın da kaderin de açık olsun..

Enes Evci 2.10.2010 04:17
Bakın arkadaşlar (yudum) mevzunun gerisini ötesini berisini bilmeden muhabbate ortada hakemmişçesine ve konuya hakimmişçesine atlamanız yersiz. O kadar gülünç şeyler söylüyorsun ki ama bu senin sadece konuyu bilmemenden kaynaklanan bir mevzu.

Ben yine senin "konuyu bilmeme" cehaletine vereceğim. O Allah'ın hepimizin olduğunu senden çok ama çok iyi biliyorum burda kendine ilim irfan dersi verdirtme, gerek yok çünkü. Lakin bu ne perhizdirki bu aşşağılanan hor görülen din hepimizin dini ama bir ben karşı çıkıyorum bu sizin modern dediğiniz düşüncelere ve ekstrasından bu sitede sevmediğim samimi olduğuna inanmadığım 2 kişiye bunları dile getirmem neden bu kadar bu adamlara ve yandaşlarına koydu ben anlamış değilim.

İnsanların arkasından konuşuyorsun falan demişsin o kadar çok başıboş konuşmuşsun ki işte dediğim gibi mevzuyu bilmiyorsun. Aksine ben bu insanların arkasından falan değil yüzlerine söylüyorum bunları. Ondan zaten rahatsız oluyor bazı kımılzararlısı arkadaşlar.

Ben tekrar üstleniyorum mesele benim meselemdir, bu konuyuda hakkımda yazıldığı takdirde bırakmayacağım. Herkesde görüyor burda kim kendini nasıl şebek ettiğini. Benim hiç bir sıkıntım yok, hiç kimsenin arkasından konuştuğum yok.

-Küfür edende burda
-Ortalığa birşey yazan sonra o yazdığını yalamamak için günlüklerini silende burda
-Yazısı altında cıvık cıvık aşk yaşayanda burda
-Buradaki insanlara "siz gruplaşıyorsunuz o yüzden gideceğim" diyip gitmeyen adamda burda
-Bize hayvan diyende burda, bize top listin saçma olduğunu kanıtlama çabası gibi boş bir çabaya girip sitedeki herkesin hakkını gasp edende burda
-Sadece ben değil başka üyelercede kendisine sıkı bir soru sorulduğunda hemen çareyi günlüğünü silerek bulan ve hiç dememiş gibi yapanda burda
-Siteye girdiğinizde hemen tepede "özgür roman nedir?" buttonu var, tıkladığınızda yazıyor ne olduğu. O yazıyı alıp günlük yapan ve bundan bile traj kazanma güdüsü taşıyan adamda burda.
-Bildikleri tek laf "beğenmezseniz okumazsınız" Okumayalım hayhay ama neden milletin hakkını gasp ediyorsun ki? Keşke sitemizin içeriği daha güzel olsada sen erisen gitsen. Ama bizim sitemiz kaldırmıyor bunu.

Ben bunları size gösterdiğim için eşşeklik asıl bende.

Bkz: File bakamadıkları için fili padişaha köylülerle giden nasrettin hocanın hikayesi.

yudum .. 5.10.2010 01:07
Sevgili enes hayatta en nefret ettiğim şey gereksiz yere yaşanan ikili diyalog tur.. Ancak bana karşı bir takım sözler söylendiğinde de susup kalmam..
1-) Konunun ortasından, belki de sonundan müdahil olmuş olabilirim. Hiç önemli değil.. Konu da umurumda değil.. Dikkat ettiysen eğer, benim sözlerim sen her ne kadar "konuyu bilmeme" açalım parantez çünkü tırnak içine o kelimeyi almadığına göre vurgun farklı ( CEHALETİME) versen de "leb" yazdığında bırak leblebi diyeceğini " kuru üzüm" demeyi aklından geçirdiğini anlayabilecek kadar yazdıklarınızı özümseyerek okurum.

2-) ""Muhabbete ortadan"" diye başlayan bir cümle kurmuşsun oysa ben bir muhabbet göremedim burada.. Muhabbetin sözlük anlamı: Sevgi, yarenlik etme , dostça konuşma vs. dır. Burada olansa fikir çatışmasıdır.. Önce bu iki kavramı birbirinden ayıralım..

3-) ""O kadar gülünç şeyler söylüyorsun ki"" tespitin.. Valla ben tekrar tekrar okudum hatta yetmedi okurken birde kendimi gıdıkladım ama maalesef gülemedim. Sanıyorum espiri anlayışımız farklı..

4-) Aaa bak ilim irfan dersi vermen konusunda senin eline su dökemem. Ben senin almış olduğun dini eğitimi! almadım.. Ama şükürler olsun ki Müslümanlığımın emrettikleri yapacak kadar da dinimi biliyorum . Bana bu kadarı yetiyor.. Çok merak ettiğim bir şey olduğunda da ya açarım KURAN-I KERİMİ ondan faydalanırım yada, ilmine inandığım , yani bu işin ehli olan din adamlarımızın kaynaklarına başvurum.

5-) Ben kimsenin arkasından konuşmuyorum yüzüne söylüyorum demişsin.. Peki kardeş sen hangi yetkiyle insanlara böyle bir eleştiri yapabiliyorsun. Onların yaptıkları fikirlerini empoze ettirmek oluyor da senin sürekli kendi fikirlerini başkarının benimsemesini istercesine her söze söyleyecek söz bulma gayreti içine girişin nedir??

6-) Evet tekrar ediyorum "beğenmiyorsanız okumayın"" niye pirim veriyorsunuz. Bu hareketliliği gidin kendi yazılarınızda yaşatın.. TEŞEKKÜRLER GÜZEL YAZI dendiğinde beğendiğine sevindim tşkler yazın..Site için daha verimli olacaktır emin olun.. Bırakın fikirlerine bu kadar karşı olduğunuz bir kişinin bloğunu..

Son olarak .. Bu sitenin methini duymuş bir süre önce üye olmuştum. İlk izlenimlerim çok güzeldi ve edebiyatla yakından ilgilenen bir iki dostuma da siteden ve içeriğinden bahsetmiştim. Geçen gün girdiğimde niyetim yazdığım küçük bir öyküyü siteyle paylaşmak olumlu olumsuz eleştiriler( yıkıcı değil yapıcı olumsuz eleştiriden bahsediyorum tabii ki) alıp yazdıklarımı ilerletmek istemekti.. “Son yorumlara” bakınca konuyu gördüm ve okudum. İster istemez de sizin tabirinizle muhabbete, benim gördüğüm fikir çatışmasına katılmış oldum..
Şimdi bu konu hakkında ne yazarsan yaz tek bir kelime dahi cevap vermeyeceğimi baştan belirterek sana naçizane bir tavsiyem olacak.. Sözlerinde ve düşüncelerinde haklı dahi olsan ( ki bilmiyorum) tavrın, üslubun ve kullanmış olduğun kelimelerin son derece yakışıksız. Bana ilim irfan dersi vermeyi düşüneceğine önce karşımdakine nasıl hitap ederim kursuna katılmanı şiddetle öneriyorum. Belki o zaman yazdıklarının ve savunduklarının bir değeri olabilir..


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6447
2 Firari Fırtına 4493
3 Mustafa Ermişcan 3953
4 Hasan Tabak 3617
5 Nermin Gömleksizoğlu 3248
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3110
7 Uğur Kesim 3094
8 Sibel Kaya 2959
9 Enes Evci 2660
10 Turgut Çakır 2336

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4757 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com