Emine Ekmen  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 39 Puanı: 1044

18 Ekim 2010 Pazartesi 
GİZLİ KALMIŞ ELMASLAR
Okunma: 1000


      Bu gün sabah uyandığımda eski duygularla, eski yıpranmışlığımla kalktım maalesef. Sağolsun arkadaşlar beni cesaretlendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu güzel duyguların hatrını kırmak istemiyorum. Belki o anki düşüncelerim mutsuz ve bir yıkılışa işaret olabilir ama içimde hep bir savaş içindeyim aslında. Pes etmeyen, mücadele eden bir ruhu taşıyorum içimde. Duygularımla, içimdeki karanlık duygularımla savaşıyorum sürekli. Hayat bir mücadeleden ibarettir. Sonunu bile bilmeden mücadele etmek zorundayız bir şekilde. Tam yıkılacağım gibi kendimi görürken hep hayatta mutlu olacak nedenler çıkıyor ve pes edemiyorum. " Kaybolmaya Yüz Tutmuş Yazar" günlüğüm çok ilgi gördü. Bu da bir mutluluğa işaret değil midir? , bu sitedeki güzel arkadaşlara sahip olmak da bir mutluluk belirtisidir. Kendimi kaybolmak üzerinde bekleyen bir yazar olarak görürken kendimi tekrardan bu yazıların içinde buluyorum.
      Arkama baktığımda bıraktığım nedenler de varmış.Ben farkında değilmişim. Eskiden bu siteye başlamadan önce çok değişiklik olmuş hayatımda. Ortaya çıkmış olan bir neden görünmüyor. Güzel olan nedenler içimde olduğunu farkettim. İçimdeki güzellikleri de ortaya çıkartmak da benim elimde.Eskiden duygularımı güzel bir dille anlatamayan ben duygularımı kaleme çok daha güzel bir şekilde dile getirmişim. Bu da yazarlık yolunda bir iz bıraktığımın küçük bir belirtisidir. Ve zamanla bunu geliştirebileceğim demektir. Hayallere biraz daha yaklaşmış olduğumun bir kanıtıdır.
       Hayatı anlamak için geriye bakmak lazım. bu pisliklerin arasında gizli kalmış bir elmas saklı olabilir diye. Elmasları görüp pisliklerden arındırıp yeniden hayata parlaklığıyla canlandırmak gerekiyor. Küçük bir pırıltının üzerine gitmek gerekiyor. Yavaş yavaş ışıkları farketmeye başladım. Üzerine gidip orada görülmemiş hayata geçirilmemiş elmaslara canlılık vermem gerekebilir. Bu fedâkarlıklar için biraz daha katlanacağız. Belki yeniden yıkılışlarım olabilir bilemiyorum. Ama direnip o elmasları yeniden parlaklığına kavuşturduk mu eski mutsuz günleri bile o mucize karşısında hatırlanması bile mümkün olmayacaktır.

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6340
2 Firari Fırtına 4401
3 Mustafa Ermişcan 3789
4 Hasan Tabak 3506
5 Nermin Gömleksizoğlu 3156
6 Uğur Kesim 3023
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2899
8 Sibel Kaya 2870
9 Enes Evci 2580
10 Turgut Çakır 2277

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:2348 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com