Enes Evci  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 10 Puanı: 2892

24 Ekim 2010 Pazar 
Yazmadan önce açıklamam gerekir diye düşündüm
Okunma: 1831

Selam dostlar,
bilirsiniz bu siteyi severim, burda geçici değilde kalıcı arkadaşlarıda seviyorum.

Zaten siteyi yapan arkadaşlar siteyi bırakmışlar, biz burda kendi kendimize alış-veriş yapıyoruz.

Şimdi sitenin bende şöyle bir çağrışımı var, al çayını otur bir masaya ve karşındaki insanla konuş. Çünkü sizde biliyorsunuz ki bir sürü wep tasarımında insanların amacı çok farklı yönlerde ve bu yüzden internet kullanıyorlar. Hani şu karı-kız mevzuları varya o hesap.

İşte bu sitede o yok, sanırım ben dahil çoğunuzda o yüzden burada.

Evet okumayı seviyorum, evet yazmayıda çok seviyorum. Daha ilginç de daha da ilginç bulmayı seven bir adamım. Yüzeysel ve stabil şeylerden ziyade değişken ve sıradışı şeyleri okumayı daha çok seviyorum ve yazma sitilimde bu yönde.
Tüm yazılarımda elimden geldiğimce olaya daha farklı bakmayı tercih ettim. Okuyanın payını her zaman gözettim. Beni okuyan adına düşündüğümde "feyz almalı" dedim, "şaşırmalı" dedim, "öğrenmeli ve bana öğretmeli" dedim.
(tabi araya bu son zamanlar insanlarla olan polemiklerim girdi, sıktı beni malum kişi(ler) kayıtsız kalmak yerine karşı çıkmayı istediğim için yazmadım bir süre sadece yorum yapmayı seçtim ve bu adamlar yüzünden aramızdan ayrılan veya bu siteye alakası azalan arkadaşların yavaş yavaş fazlalaşması da canımı sıkmadı değil)

Ne diyorduk? Yazarken elimden gelenin en iyisini yapmak ve en uç noktaları aynı yerde birleştirmeyi sevdiğimden bahsediyordum.

Evet bunu yine yaptım. Bu sitede "bir", "iki", "üç", "dört" ve "kızıl 13 projesi" ni yayınlayan 2 ayrı yazar yani Cüneyt & Tarık ismindeki iki üye de bendim.

Asıl amacım, 2 ayrı yazarmış gibi bu kanallardan iki farklı temel uç hikayeyi yazıp ben de yani Enes Evci'de birleştirip hoş bir kurgu yapmak olacaktı. Sonra bundan da vazgeçtim ve bu iki hesabımdaki yazıları sildim. Asıl hesabımda birleştirme ve devam etme kararı aldım.

Çünkü bir adım geriye çekilip baktığımda bu çok şeffaf ve nahif bir iş gibi gelmedi, sanki dürüst olmamışım gibi geldi. Sitenin ilk zamanlarında  yapsaydım bunu amacıma ulaşırdım lakin şimdi bunu yapmak yanlış geldi bana. Çünkü insanlara fake hesabı var diye burda kızarken benim yapmam (onlar gibi değildi amacım tabiki ama) doğru gelmedi/gelmezdi bana.

Bu yüzden bu yazıyıda yazma kararı aldım çünkü, samimiyetten bahsedip yapay olmak olmaz en azından bana yakışmaz.

Ben burda güzel insanlarla tanıştım ve aktif olarakda belli periyotlarla görüşür konuşuruz site dışında. Kimin ne olduğunu ve ne için burda olduğunu da biliyorum sizde biliyorsunuz. Son günlerde (son 1-2 ay) yazmak için bulunmadım burda cidden kafaya taktığım ve samimiyetinden şüphe ettiğim insanlara takıldı kafam. Onların insanları rahatsız etmesi beni sebepsiz yere robin hoodluğa itmiş gibi oldu. Kimsenin hakkını savunmadım çünkü herkes kendi hakkını savunacak düzeydedir burda. Hoşuma gitmeyen mevzuları söylemek istedim ve gördüm ki zamanla bizler onların cezasını verdik.

Şuanda o kişilere kimse yorum bile yapmıyor gerekli ilgiyi göstermiyor, bu yapılan bizim başta yapmamız gereken en temel ve en yerinde protesto biçimiydi  zaten bunu görmek zaten beni bunları yazmaya itti birazda.

İşin özü arkadaşlar:

TOPARLANIN KALIYORUZ!


(Tek seferde yazdım imla hataları için kusura bakmayın)

Yorumlar (5)
A'Gül ... 24.10.2010 15:06

İşte budur!
Sana yakışanı yapacağını biliyordum.Yanılmamışım.Birbirimizi tanıyacak kafa ve ruh var bizde.
Ve sana katılıyorum.
Ben çoktan toparlandım bile.

Nermin Gömleksizoğlu 24.10.2010 15:38
Lafı bende fazla uzatmak istemiyorum içtenlikle söylüyorum bu karara kendi adıma çok sevindim..
Böyle de olması gerekiyordu bence.

&&&&&&& ... 24.10.2010 16:40
ENES;Beni çok mutlu ettin,senin sade insani duyguları anlatımını da,kendini ifade edişini de,hatta bütün yazılarını da,arkadaşlığını da seviyorum.Güzel insansın..Saygılar

Sedef Kara 25.10.2010 01:40
Ben tahmin etmiştim ama, değil mi?

Nymphe ehp 25.10.2010 09:55
Aaa şu günlükler mi?Hatırlıyorum onları, o aralar takip ediyordum.Demek senmişsin ha?Açıklaman için teşekkürler...Bakalım o hikayelerin şimdiki şekli nasıl olacak


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6765
2 Firari Fırtına 4750
3 Mustafa Ermişcan 4247
4 Eyyup AKMETİN 3922
5 Hasan Tabak 3903
6 Nermin Gömleksizoğlu 3506
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3452
8 Uğur Kesim 3309
9 Sibel Kaya 3210
10 Enes Evci 2892

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:903 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com