umut berker  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 55 Puanı: 864

13 Mayıs 2009 Çarşamba 
Sıkıldım...
Okunma: 1270

Sıkılmaktan bitkin düşmüş, intihar etmiş beynime kalp masajı yapıyorum umutsuzca. Elimde bekleyen son kitabı da bitirdim. Beynim oksijensiz kalmış gibi, nefes alamıyor… Bursa’nın güzelim baharı yaza dönmüş, en sevdiğim mevsimin bitmesinin yasını tutuyorum. Yas tutulabilecek her şeyin yasını tutuyorum. Beynime ettiğim bu psikopatça işkence tuhaf bir zevk veriyor. Nasıl da vahşi olabiliyor insan bazen kendine karşı. Manik depresif halimin manik kısmından sıyrılmış, depresif kısmına doğru uzanıyorum. Yaz çoğu insanın sevdiği bir mevsimdir. Ben hiç sevemedim oysa. Baharın içtenliğine karşın yaz mevsimi sahte bir gülümseme gibi gelir bana. İçten göründüğü kadar donuk… En sinsi mevsimdir yaz; Güzelliğinin altında bitmez bir kin besleyen sarışın canavar… Çoğunluğu yalandır yazın yaşadığımız güzel hislerin. Rahatlama hissi, kavurucu güneşle bozulur, mutluluk hissi susuzlukla gerçek niyetini belli eder, hatta bu mevsimin adı “aşk” kelimesi ile tamlansa bile bu tamlama yalancı ve kısa süreli bir aşkı tarif eder. Yazın okullar tatil edilir, tembellikle bağdaşır. Hâlbuki tatilin asıl sebebi yazın güzelliği değil, yazın sıcağında ders anlamanın zorluğudur. İnsan beyni bu sinsi güneşe tahammül edemez, yenik düşer ve öğrenme yetisi yavaşlar. Yazın çalışmak hep daha zordur, insanlığı verimsiz bırakır. Her bakımdan kötüdür bu mevsim.

 

Yalnızca güzelim yaz akşamında mehtaba karşı oturup lodosun hafif esintisiyle kendinizden geçmek güzeldir işte. Buna söyleyecek lafım yok. Bu da çok azımızın her akşam yapabildiği bir şey olduğuna göre, kötüdür yaz. Hiç sevmedim ve sevmeyeceğim. Şu depresif havamda bugün gördüğüm hiçbirşeyi sevemem ve sevmeyeceğim. Aynada gördüğüm yüzümü de. İş arkadaşlarımı da. Akşam döndüğüm boş evimi de bugün sevmeyeceğim… Zaten bugün gördüğüm başka da bir şey olmayacak. Bu monoton hayatın içinde görülmeye değer pek fazla şey bulamıyorum zaten.

 

Ruhumun sıkıntısı yazıma da yansıdı… Ne sıkıcı oldu değil mi? En iyisi şimdilik durmak…


Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6394
2 Firari Fırtına 4451
3 Mustafa Ermişcan 3864
4 Hasan Tabak 3565
5 Nermin Gömleksizoğlu 3204
6 Uğur Kesim 3058
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3004
8 Sibel Kaya 2915
9 Enes Evci 2624
10 Turgut Çakır 2308

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:20466 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com