Enes Evci  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 10 Puanı: 2892

5 Kasım 2010 Cuma 
Tehdit
Okunma: 1960

Hadi benimle düşün şimdi, adım adım ve kademe kademe düşün.

Ailenle olduğun o mutlu anı düşün. Bir şekilde ordasın ve onların sana olan güç, muhabbet, sevgi ihtiyaçlarını karşıladığın anı düşün.

Sonra hiç sevmediğin hatta düşmanın diyebileceğin adamı, uzaktan seni izlediğini farkettiğini düşün. Aileni biliyor artık. Hatta o normalde gizlenebilirdi ama sırf aileni gördüğünü sana göstermek için sana gözüktüğünü hissediyorsun.

Tehdit plandır. Bir adımla başlar başka bir adımla biter. Tehdit uyarıcıdır, uyandırır sizi.

Nahifsiniz değil mi? Sade, mutlu, insan, sempatik, iyi niyetli ve olması gereken kadar normal.

Ama içinizd bir canavar saklı, adını hiç koymadığınız, eşinize dostunuza "ben sinirlenince gözüm görmez" gibi laflarla o ruh halinizi anlattığınız. En yırtıcı ve şiddete normal baktığınız bir yanınız var mutlaka. Adam öldüremezsiniz bilirim ama o halle yaparsınız.

Tehdit sizi sündürmek için değildir aslında. Sizin içinizdeki bu canavarı çıkarmanızı istemektir tehdit. Çünkü en savunmasız olduğunuz an "o an"dır. Gözünüz sadece sizi tehdit edeni görürse o zaman başka birşey görmez.

Yıllarca insanların ikincil yüzleri ile muhattap oldum, oturdum karşılarına bu size anlattıklarımı anlattım ve tehdit ettim. Onlarda bir adım önde olduklarını düşündüler. Çünkü hem sinirlilerdi artık tehditim karşısında hemde sadece bana odaklı değillerdi güya, herşeyi görmeye çalışıyorlardı.

Bir şey her zaman herkes için eksiktir. Benim kaybedecek hiç birşeyim yoktu. O yüzden sadece bana odaklansa daha karlı çıkardı bu işten. Ama o kim bilir daha neler kurdu tehdit ile bitirdiğim sözlerimden sonra.

Bu gün birisi daha öldü arkadaşlar, bu gün dünya bir kişi daha eksildi. Bu gün içinize çektiğiniz oksijen paydasında size daha fazla oksijen düşüyor. Ruhuna okumayın onun ölmekten başka çaresi kalmamıştı. Bir kez daha dönüp dolaşıp buraya geldim. Bir kez daha size inkar ettim, okuyup geçesiniz diye, kimseler bilmese rahat etmezdim, artık hepiniz biliyorsunuz. Bu gün birisi daha öldü. Bu gün birisi daha toprak oldu aramızdan. Sizler bunu biliyorsunuz. Ben yine ikili oynuyorum, ilgi odaklarınızı dağıtıyorum. Gerçek ile yalan arasına çekiyorum sizi.

Çünkü ben yıllarca gerçek ile yalan arasında yaşıyorum, gelin korkmayın. Burası bana sonsuz size anlık. Burası bana hep size hiç. Lütfen gelin.

Yorumlar (5)
A'Gül ... 5.11.2010 18:57

En ılımlı,en yumuşak başlı görünen insanın içinden çıkar en korkunç canavar.İnsan hem ısırır,hem koparır,hem yer, hem öldürür.
Ne garip bir dilin var Enes.Gelin diyorsun ya,zaten sendeyiz.

&&&&&&& ... 5.11.2010 19:10
Birini ölümünü oksijen kazancı olarak bakmak..Ne ilginç! Yeni dünyaya gelenleri de hırsız yapalım.
Enes; Yazının güdüleyici bir tarafı var.

Comert Sen 8.11.2010 00:26
Ic dunyadan bir cagri.Yaniliyormuyum?

Enes Evci 8.11.2010 00:33
İç dünyama bir çağrı gibi desek daha doğru, davet ediyorum sizi.

Hilal Özkaya 8.11.2010 19:35
yok gelmeyim :) tırsarım ben :D


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6765
2 Firari Fırtına 4750
3 Mustafa Ermişcan 4247
4 Eyyup AKMETİN 3922
5 Hasan Tabak 3903
6 Nermin Gömleksizoğlu 3506
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3452
8 Uğur Kesim 3309
9 Sibel Kaya 3210
10 Enes Evci 2892

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:958 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com