Comert Sen  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 46 Puanı: 986

12 Kasım 2010 Cuma 
Cadılarla Dans Bölüm I
Okunma: 1345

Cadılarla Dans (HALLOWEEN) 1.Bölüm
 

Bu gece ilk müşterimi, Londra’yı ikiye ayıran, Thames Nehrinin güney kıyısından almıştım.
31 Ekim, saat akşamın yedi buçuğu. Gündüzler çok kısalmıştı. Öğleden sonraları, Londra çabucak puslu havaya teslim oluyordu.Tüm, olağan dışı olaylar bu havalarda oluyordu. Bu gece alışılmışın dışında bir kalabalık vardı. Büyük kilisenin karşısındaki, on numaralı evin önünde aldığım müşetirimin, acelesi olduğu her halinden belli oluyordu. Kadın altmış yaşlarında falan gösteriyordu. Tiyatro salonlarına pek uymayan bir giyimi vardı. Lacivert eşofmanın üzerine, modası geçmiş koyu bir hırka giymiş, acemice perma yaptığı uzun, sarı saçlarını toplamamıştı. Bu da ilk bakışta pek tiyatroya giden biri izlenimi vermedi bana. Arabaya biner binmez
 “Victorıa Station please!” dedi.
 “Tamam hanımefendi. Tam olarak, istasyona mı gitmek istiyorsunuz, Tiyatro dediniz de?”.
 “Evet lütfen. İstasyon da arkadaşım ile buluşacağım ve tiyatroya gideceğiz.”
Ve ben sormadan devam etti sözlerine.
“Aslında tiyatro değil,Wicked, isminde bir müzikal. Ben ilk kez göreceğim ama erkek arkadaşım daha önce görmüş çok beğenmiş, benim de görmemi istedi” Konuşmasına devem ederken çantasından çıkarttığı kağıt mendille burnunu sesli bir şekilde sildi. Hiç beklemediğim bu gürültüden geriye dönünce.
“Kusura bakmayın, biraz üşütmüşüm. Arkadaşımın iki gün önce doğum günüydü. Çok dans ettik sanırım, terlemişim. Eve dönüşte de şifayı kaptım anlayacağınız. Doğruyu söylemek gerekirse; onunla iki gün önce doğum gününde tanıştık. Çok hoşlandım. Çok yakışiklı sayılmaz fakat çok kibar bir beyefendi. Sanırım beni etkilemiş olacak ki tiyatro davetini kabul ettim”
Hiç sesimi çıkartmadan, hayretle sevgili müşterimi dinliyordum. Bırak konuşşun, başka türlü bu trafik çekilmez, diye düşünüyordum. Başkasının hikayesini öğrendiğin zaman bir anlamda, olayın içinde oluyorsun. Öyle düşünüyorum. Ama başka çare yok, kadın susacak gibi görünmüyordu.
“Adı Roberto”
“kimin”.
“kimin olacak erkek arkadaşımın. Sen beni dinlemiyorsun sanırım”.
“Yok, yok dinliyorum, hanımfendi. Bir an trafiğe daldım. Malum biraz yoğun bu akşam”.
 “Bak peşin soyleyeyim eğer dinlemeyeceksen anlatmamayım sana. İyi bir insana benziyorsun, bende seninle yol boyunca konuşuruz diye düşündüm”
“İyi düşünmüşsünüz hanımfendi. İnanın dinliyorum”.  Ne yapayım başka çare yok. İyi geçinelim, belki iyi bir bahşiş verir. 
 “Evet nerde kalmıştım. Adı Roberto, annesi İspanyol, babası Güney Londra´dan. Bromley de büyümüş. Bir evin bir tek erkek çocuğu. Annesi hemşireymiş. Hemşireymiş diyorum çünkü onbeş yıl önce, babasasıyla beraber gittikleri Karayiplerde, tekne kazası sonucu Roberto ikisini de kaybetmiş.”
“Ne kadar üzücü değilmi”.
 “Evet oyle”. Bu arada, London Bridge den Thames nehrini geçmiştik. Karşıdan hızla gelen polis arabasına arabalar yol verirken.
“Roberto hiç sevmez...”.
 “Neyi hanımfendi?”.
 “Polislerin, kabadayıca böyle başkasının yolunu gasp etmelerine hiç dayanamaz. Çok kızar”.
 “Ama hanımfendi belki de acele bir durum vardır”.
 “ Yok.  Bunların hiç aceleleri olmadığı zamanlarda da böyle yolu gasp ettklerini o biliyor sanırım. Bu nedenle, böyle srenlerini çalan bir polis arabası görürse çok sinirleniyor. Robetro haklı. Bu kadar da olmaz ki. Her bir kilometrede bir polis arabası böyle yaparsa ne olacak? “.
"Sana soruyorum. Ne olacak?”.
 “Şşş... şey bilemem. Her halde, iyi olmaz”. Kadın konuşsun. Fakat bana soru sorup, dikkatimi Roberto denen kart sevğilisinin, görüşlerine katılmamı istemesi yok mu beni deli ediyor. Ama sakin olmalıyım. İşin içinde iyi bir bahşiş almak var. Bu benim işim. Müşteri ne anlatırsa anlatsın, onunla aynı görüşte olmalıyım. Sanki, Ahmet Altay’lının Teke-Tek proğramındayım. Biraz dinlerim, sonra arabadan iner. İnerken de iyibir bahşiş alırım.
“Bak gördün mü? Roberto haklı demiştim. Sen de ona katıldın. Söyledim ya çok ince düşünen biri. Zaten beni davet etmesinden anladım.”
 Kadın Roberto’sunu anlata dursun, Westmister ve House of Parlament’i geçtik, Big Ben geride kalmıştı ki, büyük ağacın altındaki kalabalık dikkatimi çekmişti. Bir gurup genç, ellerinde taşıdıkları şeylerle, arabalara doğru koşuyorlardı. Tam virajı dönerken, iki genç ellerinde tuttuğu şeyleri, arabamın camına doğru fırlattılar. Ne olduğunu anlamadan, bir anda, arabanın ön camı beyaza büründü.
“ Roberto Kollejde birinciymiş. Heeey bu da ne böyle?”.
 Doğal olarak silecekleri çalıştırdım. Ve, çiseleyen yağmurla hiç bir şey görünmez oldu. Biraz ileride durdum,ne olduğunu anlamaya çalıştım. Bu arada, ellerindeki, şeyleri arabama atan gençler, beni işaret edip gülüyorladı. Arabanın ön camına un atmışlardı. Hafıf yağmurla beraber, silecekleri çalıştırdığımda, ön camıni komple kalın bir hamur tabakası kaplamıştı. Müşterim olacak kadın açtığı camdan kafasını uzatmış.
 “Ne oldu, ne attı b.k herifler?”.
 “Cama un atmışlar hanımfendi”.
 “Evet ama neden, neden, yaptılar bunu?”.
 “Bilmiyorum”.

Yorumlar (6)
Nermin Gömleksizoğlu 13.11.2010 01:47
Devamını merakla bekliyorum.

yudum .. 13.11.2010 02:18
Tamamlandığında bir solukta okucak romanlardan biri olacağa benziyor. Sonraki bölümlerini bekliyorum. Kaleminize sağlık.

A'Gül ... 14.11.2010 00:00

Cömert,anlatımın giderek gelişiyor ve bu sayede senin gerçek ruhunu açıkça görebilmeye başlıyoruz.Merakla izliyorum seni.Oğlunun benim için öp:)

Comert Sen 14.11.2010 02:00
Nermin hanim, gelecek. Yudum`cugum bu bir roman degil.Biraz uzunca bir gunluk diyelim.
Aysegul, yorumun icin sagolasin. Simaracagim bak sonra...))

yudum .. 14.11.2010 02:14
Hımm Bölüm 1 yazıyor ve akış roman uslubunda olunca öyle sandım.

Comert Sen 14.11.2010 16:39
Sagol Yudum..


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6435
2 Firari Fırtına 4483
3 Mustafa Ermişcan 3936
4 Hasan Tabak 3606
5 Nermin Gömleksizoğlu 3238
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3087
7 Uğur Kesim 3085
8 Sibel Kaya 2948
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:149 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com