Emine Ekmen  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 39 Puanı: 1044

13 Kasım 2010 Cumartesi 
KARANLIK GECELERİM;
Okunma: 1147


       Bu karanlık gecelerde ne çok yaşamışlığım vardır. Hayatım hep karanlıklarda geçti. Eski yıllarım, eski hatıralarım. Eski mutsuz anılarımın bir izlenimiydi bu karanlıkların manası. Oysa bu karanlıkları da istesek mutlu bir anıya da dönüştürebiliriz. Karanlıkların insana vereceği manalar bilinemez. Kimisi karanlıkları sever, kimisi aydınlıkları. Ben aydınlık günleri seviyorum. Karanlıklar içinde mutlu olmasını öğrenemedim.
Karanlığı hayal etmek o kadar da zor değil. Gözlerimizi kapattığımızda kendimizi karanlıkta ve yalnız olduğumuzu hissederiz. Bir boşluktaymış gibi ne yapacağımızı bilemeden yaşarız. Etrafımıza bakınırız korkularımızı yenecek biri olsun isteriz yanımızda. Tek hissederiz kendimizi. Korkarız bu karanlıklarda yürümeye. Bu karanlıkların yolcusu olmaya.
Oysa bu karanlıklar da uzanan eller bizim esas dostlarımızdır. Gerçek dostluklar kara günde belli olur. Mutsuz olduğumuzda bizi teselli edecek, sıcaklığıyla yüreğimizi ısıtacak, derdimizi dinlediği zaman bizimle birlikte üzülecek bir dostları olmalı insan hayatında. Esas mutluluk o zamandır. O zaman hayat yaşanmaya değerdir bence.
Bu karanlıklar çok şey öğretti bana. Hayatın kolay olmadığını, hayatta yaşamak için mücadele etmemiz gerektiğini, mutluluğun manasını, yaşamanın anlamını öğrendim. Karanlık günler olmasaydı hayatımızda bilmeyecektik yaşamın esas değerini. Sıradan bir hayat deyip geçiştirecektik beklide. Ama şimdi hayat olmasaydı biz olmazdık, hayat olmazdı, hayatta yaşanacak güzel hatıralar olmazdı, sevdiklerimiz olmazdı. Yaşıyorsak sevdiklerimizin hatırı için. Onların varlığı için, görmek uğruna mücadele ediyoruz hayatla.Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6340
2 Firari Fırtına 4401
3 Mustafa Ermişcan 3789
4 Hasan Tabak 3506
5 Nermin Gömleksizoğlu 3156
6 Uğur Kesim 3023
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2899
8 Sibel Kaya 2870
9 Enes Evci 2580
10 Turgut Çakır 2277

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:558 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com