Firari Fırtına  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 2 Puanı: 4495

10 Aralık 2010 Cuma 
10/12 Günlüğüm (Özgürlüğü Özlemek)
Okunma: 1788

Merhaba günlüğüm,

Bu sabah hangi moddayım bilmiyorum, düşüncelerim karışık ve ben gerçekten kendimi iyi hissetmiyorum. Günüme uyan tek tarif ise sanırım hoş olmayan bir edada can alıp can vermek gibicesine özgürlüğü özlemek.

Yaşınız belli bir sınırda ve siz hala özgür hareket edemiyorsunuz. Şuan ki ben profili işte. Öyle anlamlı ve öyle geniş bir özgürlüğüm vardı ki, şimdilerde yerinde yeller esiyor. Bağımlı yaşamak, birilerinin hükmünde gibi ve çocukca. Kendimi yiyip bitiren bu düşünceler gün geçtikce de azıyor ve beni ben olmaktan çıkarıyor.

Çok sabırlıyımdır şükürler olsun. Yine sabrediyorum ve yine bekliyorum. Geçen zaman ömrümden gidiyor bunu da biliyorum ama başka ne gelir elden. Sıkmıyorum canımı arada bir yüreğim daralsa da beni kendime getirecek geleceğimi düşünerek nefes almaya çalışıyorum. Bunu başarıyorum ama en fazla 2 saat sürüyor bu kandırışlar. Sonra yak bir sigara çek içine derin derin. İsyan mı? Kesinlikle yanlıştır ben için, isyanım yoktur kaderime söyleyişlerim hiç yoktur. Sadece neden bu süreci yaşıyorum ki diye anlamsız anlamsız kendime sorgularım vardır. Özgürlüğümü özledim, kendimi özledim, kendim olmayı özledim. Ama bitsin artık diye de söylenmiyor değilim. Canımdan vazgeçtiğim dönemler oldu bu süreçte, kendimden, hayellerimden, beklentilerimden ve en azından yüreğimden vazgeçtiğim kötü süreçler.

Anlatması gerçekten çok zor, anlatabilmek ve onu anlayabilmek mümkün değil nerdeyse. Çünkü yaşayan bilir derler ya 'damdan düşenin halini damdan düşen bilir.'

Yazarak kendimi rahatlattığım doğrudur. Hatta rahata kavuştuktan sonra da o yazdıklarımı tekrar silmek hepten büyük zevkler veriyor bana. Yazıyorum çünkü konuşamıyorum ben. Yazıyorum çünkü konuşabilsem de beni anlayacak karçımda bir insan yok. Yazıyorum çünkü karşımda insan bile istemiyorum. Böylesi daha iyi diyorum, yaz çiz dök içini ve sus! Özgürlük demiştim, bilirmisiniz özgür olmayı özgür yaşamayı. Ben artık unuttum gibi, özlüyorum ama özgürlüğüme kavuşacağımı da pek sanmıyorum. Kendimi kandırmanın da bir anlamı yok artık diye düşünüyorum. 'Görünen köy kılavuz istemez.' Bu değişmez.

Sevg...

Günlük Sahibi: M.Daniel.

Yorumlar (0)

İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6449
2 Firari Fırtına 4495
3 Mustafa Ermişcan 3959
4 Hasan Tabak 3621
5 Nermin Gömleksizoğlu 3249
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3115
7 Uğur Kesim 3096
8 Sibel Kaya 2960
9 Enes Evci 2662
10 Turgut Çakır 2339

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:277 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com