Emine Ekmen  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 39 Puanı: 1074

10 Aralık 2010 Cuma 
Ölmüş Duygular
Okunma: 1440


   Bu Boşluğu artık kaldıramıyorum. Bir şeylerle uğraşmaya başlasam da bu hayatan nefret ediyorum. Hiç bir şey gözümde yok. Tek ve yalnız gibi hissediyorum hayatta. Kanadı kırık bir kuş gibi küskün küskün oturuyorum. Güneşe küsüm, hayata küsüm. Tüm benliğime küsüm. Her seferinde yaşadığım güne lanet okuyorum. Yaşıyoruz işte mecbur. Sadece öleceğim günü bekliyorum. Uğraşmaktan yoruldum. Uğraşsam da elime bir şey geçmiyor ne yazıkki. Boş boş hayatı yaşamaya çalışıyorum her seferinde. Benden daha ilerideki insanları seyretmek zorunda kalıyorum. Hayatı silik gibi yaşıyorum.

      Felsefe hocası derste sınıftaki herkese ne düşündüğümüzü sordu. Ben bu durumumu anlatamazdım sınıfta. Sınıfta nasıl karşılanacağımı bilemezdim. En yakın dostun olmadan açıklayamazdım hayatta kalmayı bile beceremediğimi. "Dersi anlamaya çalışıyorum" dedim sadece. Oysa bu dünyadan bıktığımı, o kadar yıkılmışlığıma rağmen hayatla nasıl mücadele verdiğimi, yine des çalışamadığıma üzüldüğümü, eski günlerime bir kez daha yaklaştığımı düşünüyordum. Cesaretim her seferinde bir kez daha yıkılıyor. Keşke bu hayat bitse ya da içimdeki sıkıntıların sonu gelse artık. Artık dayanamayacağım gerçekten. İntahar edenlerin psikolojik hallerini şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Hayatta çaresizlikler yüzünden intahar olayları gerçekleşiyor. Hayatın bittiği anda ölüm başlıyor. hayatın bittiği anda bu karanlıklar insana aır geliyor. Ben de bir intaharın eşiğindeyim belkide.Kırılan bir hayat var gözlerimde. yıkılan anılarım, Bitmiş olan nefeslerimin sonu geldi kim bilir. Ama ben yine de yaşıyorum neden? Bu hayatıbn yükünü çekmek için mi?, bu hayatın kahrını biraz daha yüreğimin derinliklerinde acıyı hissetmem için mi? Yine ümidim yıkılacak, yine başladığım şeyi bitiremeyeceğim belkide. Çaresizlikler benim en yakın dostum oldu şu ana kadar. Onlardan iyi beni kimse tanıyamaz, kimse içimi bilemez, kimse içimdeki yaralarımı göremez.

      Bu hayat beni o kadar bunaltıyor ki sadece insanların mutlu bakışlarıyla yetinmek zorunda kalıyorum hayatta. Onlara tutunmak zorunda bırakılıyorum. bir tatlı gülüşe kendimi gömmek isterdim ama bu gülüşler neden bende saklı olmasın? En yakın arkadaşıma derdimi anlatıyorum da bana" sevgili bul " diyor. Başka bir hayat yok mu yaa. herkes değişik bir hayat istediğinde sevgiliye mi rastlamak zorunda kendini. Sevgili dediğin nedir ki bu gün var yarın yok belkide. Bu zamanda yüreğinden seven insanlar çok az. Öyle birine rastlamak zor. Her şey Allah'ın yazısı. Bir gün o da olacak elbetteki. acele etmeye ne gerek var ki? Anlaşılan ben bu dünyaya ait değilim. Bunu her seferinde daha iyi anlıyorum. Ve her seferinde hayattaki inşaatlerimin deprem felaketi gibi yıkıma uğradığını görüyorum. Tabi bende yıkılıyorum.


Yorumlar (18)
yudum .. 11.12.2010 01:13
Yazdıkların gelir geçer duygulardan mı? Süreklilik hali mi?

Firari Fırtına 11.12.2010 09:08
Gelip geçen duygulardır bence...

.. .. 11.12.2010 11:11
Malzemeden çalıyorsun demek ki...

Emine Ekmen 11.12.2010 16:11
6 yıl bu duygular içinde olunca artık kalıcı gibi görmeye başlıyorum. Sanki hiç bitmeyecekmiş gibi.Mustafa arkadaşım haklı olabilirsin. Ben çalmayı değil üstüne malzeme koymayı isterdim. Güzel bir espiriydi. Sorunum malzemeden olabilir. Belki çalmıyorumdur da eksik malzeme kullanıyor olabilirim. Hayatb inşatlerimi yapmam için belkli de mutluluk eksik bir malzeme olabilir. Belki de eksiğim bu yönde olabilir. Hayattaki eksiklerim sizin gözünüzde neler olabilir?

Firari Fırtına 11.12.2010 16:24
Kalıcı olduklarına inanmıyorum, inanmak istemiyorum.

Geçicidir, geçicidir diyorum...

Sevg...

Emine Ekmen 11.12.2010 16:29
inşallah bir gün elbet biter ama ben bittiğine inanır mıyım orasını bilemiyorum :)duygularımı bir tarafa atmışım zaten bu duygularım benim hayattaki geçmişim.Bu duyguları görmeden geçemem. Bu duyguları görmezsem ilerde mutlu olduğum günlerin değerini anlayamam. En iyisi bu duyguların psikolojisinde yaşamamak

Firari Fırtına 11.12.2010 16:54
Bende onu diyorum zaten. Bu duyguların vermiş olduğu olumsuzluklar ile yaşamak sana kar sağlamaz. Aksine zararı büyük ölçüde olur.

Bunu anlamana sevindim. Teşekkürler Emine.

Sevg...

Nermin Gömleksizoğlu 11.12.2010 20:38
Bir kaç yazın da denk geldim hep aynı cümleyi kuruyorsun Emine, benden daha ileri insanlar diye.Kimse kimseden önde değildir ve zannettiğin gibi herkeste hayatta mutlu değildir.
En mutlu görünen insana git sor kendine göre bir sıkıtısı vardır muhakkak. Sıkıntısız insan yoktur, yalnızca sıkıntılar farklıdır o kadar.
Hep aynı noktatda takılırsan takıntılarına devam edersen o noktadan bir adım öne gidemezsin.Küçük adımlar dahi olsa aynı yerde saymakatan iyidir.Adımlarını gereğinden büyük atarsan buda seni yorar bıkarsın vazgeçersin.Şu yazıyı yazıyor olman bile senin için çok güzel bir adımdır.Küçük şeyler vardır insanı büyük şeylerden daha çok mutlu eder.
Azda olsa hergün kendine ufacık bir mutluluk bul.

Emine Ekmen 12.12.2010 16:01
Nermin arkadaşım ben 6 yıl bu duygular içindeyim ve her yasptığım işim de yarım yamalak sürerken bu duygular içinden nasıl çıkabilirim ki. Ben daha sıkıntıdan kendi ayaklarım üzerinde durmayı bile beceremiyorum malesef.vYaşım 28 ama ben yaşamı bilmiyorum. Çok uzun sürünce insan bıkıyor doğal olarak. Hiç bir neden yokken sıkılmaya başlıyorum. Bir çıldırma krizimde yerle bir oluyorum. Bu duyguların vermiş olduğu psikolojide mutluluk nerede kaldı. Arkadaşlarım benimle alay etmeye başlıyorlar.Her seferinde gururum kırılıyor.Bir kez daha ölüyorum. İlerikli insanlar diyorum çünkü onlar her seferinde daha fazla yol katediyorlar.üniversteyi kazanıp okuyorlar, meslekleri iyi. Çalışıyorlar. EvleniyorlarBen sıkılmaktan hiç bir şey yapamıyorum.Ben de evde sıkılmaktan hiç işe filan giremiyorum.b Çalışma ghayatına başlayacak kadar iyi değilim çünkü. Her zaman ailem başımda olmayacak. Zincirlik deli gibiydim eskiden.

Emine Ekmen 12.12.2010 16:04
önceden 4 kere intahar ettim. Bu gidişle herhalde bilemiyorum. Artık öleceğim günü bekliyorum. Bu da kendi içimde bir intahar sayılmaz mı?

Emine Ekmen 12.12.2010 16:07
Bu duygular içinde farklı bir bakış açısı sergileyemiyorum maalesef. Bu bir adım sayılır evet yapamayacağımı bile bile uğraşıyoruz işte. Kendimi kandırıyorum sadece aslında.Ama yola devam ediyorum. Mecbur yaşayacağız. Allah'ın hatrını kırmamak için yaşıyorum. Bu dünyam zaten ziyan olmuş öbür dünyamı da mahfetmek istemiyorum. Ölmek için her gün dua ediyorum. Artık Allah canımı alsın da bitsin bu zülum.

Emine Ekmen 12.12.2010 16:08
adımlarımı büyük atmak zorundayım çünkü yıkılan gururumu kurtarmam gerekiyor.

Nermin Gömleksizoğlu 12.12.2010 19:20
Çelişki içindesin hem yapacak bir şeyim yok diyorsun hem büyük adım atmam lazım dyorsun. Bence adım atma kararın güzel ama kesin olmalı birinci düşüncenden sıyrıl.
Dünü değil anı yaşamaya bak. Dün dünde kalsın.

Firari Fırtına 12.12.2010 20:41
Emine, bir kendine gel hele... Ne bu sendeki karisiklik bi sakinles bi cay ic kendine gel ve saglikli dusun.

Sevg...

Emine Ekmen 12.12.2010 20:45
Bu zorluklar içinde mücadele etmeye çalışıyorum. Bu ölmüş duygular arasında. Benim psikolojim ölme aşamasındayken önemli olan bir şeyler başarabilmektir. Duygularımı yenmeye üstesinden gelmeye çalışıyoum sadece. Ne kadar ölüm olsa dahi uğraşmaya devam ediyoruz. Hayat işte ölmek istesen ölünmüyor. Yaşamak için mücadele gerektiriyor. Bir şekilde bir şeylerle oyalanıyoruz. Ben hayatta hedefler peşinde koşan bir karaktere sahibim. Kendmi her şeye atıyorum. Bir şeyler başaramadığımı göre göre yine de pes etmiyorum.Yıkık hayatta tek başına kalabilmek için başa çıkamasam bile elime bir sanat geçer onlarla geimimi sağlarım diye çabalayıp duruyorum. Bir çok kurslara gittim. Dikiş kursuna gittim. gerçi sıkılmaktan başa çıkamadım. Dikişi tam bilmiyorum. Tam öğrenemedim. Hoca iyi niyetliydi moralim düzelsin diye belgeyi verdi. sonra kurdele nakışı kursuna gittim. Kendime bir uğraş edinmek için sıkıntılarımı hatırlamamak için hobi taraflarına yöneldim. yaprak yapmasını, çiçek yapmasını, dal yapmasını öğrendim. Ama gidemediğim günlerim olduğu için belgeyi alamadım. Önemli olan öğrenmek zaten. Daha sonra cilt bakımı kursuna gittim. Kızların en çok masraf yaptıkları yerler kuaförlerdir. bir kaç saç yapsam elimde bir sanat olur. en azından kendime bakmasını öğrenirim diye gittim. Sıkıldığım için onunda belgesini alamadım maalesef. Yine bir şeyler öğrendim. ellerim titrediği için fazla pratik yapamadım. İş kurun kursuna gittim. İş kur iş bulmak için kurslara yönlendiriyor. Hem de işsizlik ücreti veriyorlar.Asgari ücret kadar. İş kurun yönetici sekreterlik kursuna gittim. Hem de b ir miktar alırsam moralim düzelir diye düşünmüştüm.Allah'ın izni ile orayı başa çıktım. Bu sefer de iş sorunu çıkıyor karşımıza. Her yer tecrübe arıyor. Sekreterlik için bilgisayardan excell programını da bilmek gerekiyormuş. Öyle kaldı. Bilgisayar kursuna gitmedim. Sonradan giderim onu da alırım. Hayata karşı biraz cesaretim gelmişti. Bu sefer üniverste sınavları için hazırlanıyorum. Dersaneye gidiyorum. Hedefim ise kamu yönetimi bölümüne gitmek istiyorum. İş bulamazsam hem kendi dükkatımı kurarım. Tecrübe edinmiş olurum. Bu bölümü bitirince kaymakamlık sınavlarına girip kaymakam olabilşiniyor. Ben kaymakam yolunda ilerlemeyi düşünüyorum. Bu vatan bizim vatanımızı korumak için dürüst insanların başa gelmesi gerekiyor. Haberlere baktığımızda devletimizin durum çok kötüye gittiğini, başa gelenlerin vatanımızı soyduklarını, dürüst insanın olmadığını görüyoruz. Bu vatab hepimizin. Bu vatanı geleceğin gençleri korumazsa, bizler sahip çıkmazsak kim sahip çıkacak, koruyacak. Bir de başka sebebler var tabi. Benimle alay eden arkadaşlarım beni küçük görürken onlardan yüksek olmalıyım ki gururumu kurtarmalıyım. Biz Emine kadar iyi yerlere gelemedik desinler. Milletin ağzı Şöyle 5 karış açık kalsın. Ben kimseyle alay etme taraftarı değilim. Sadece haddini bildirmiş olacağım millete karşı. Bunlar ben iyi olduktan sonra yapamayacağım şeyler değil. Önemli olan bu sıkıntılarımı yenmek. Sıkıntıdan hep anneme ihtiyaç duyuyorum. Belki ondan işe almıyorlardır diye düşünüyorum. Oysa ben çalışırsam dürüstlüğümle, azmimle çalışırım. Tabi beni tanımadıkları için anlayamıyorlar doğal olarak.

Emine Ekmen 12.12.2010 20:47
bir cümlemde eksik yazmışım. Geimimi yazmışım. Geçimimi olacak.

Emine Ekmen 12.12.2010 20:55
Firari Fırtına arkadaşım bu karışıklık ölümle yaşam mücadelesi verdiğim için pes etmediğim için bir Çelişkili görünüyor. Kendimi bu duygulardan kurtarmaya çalışıyorum.

Firari Fırtına 12.12.2010 23:43
Buna sevindim iste


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6436
2 Firari Fırtına 4483
3 Mustafa Ermişcan 3936
4 Hasan Tabak 3606
5 Nermin Gömleksizoğlu 3240
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3087
7 Uğur Kesim 3086
8 Sibel Kaya 2949
9 Enes Evci 2653
10 Turgut Çakır 2331

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:865 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com