Blue Angel  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 125 Puanı: 482

17 Mayıs 2009 Pazar 
*En Gerçek Eski Dostuma *
Okunma: 1393

     Seni uzaktan, bir arkadaştan tanırdım önceleri. Melek gibi bir yüzün, ince zekan vardı, yabancıydın. Alay ederdin tüm erkeklerle. Onlar bilmez devam ederlerdi saçmalıklarına. Sonra tanıştık bir gün. Kader midir, neticelendiren sonuçları sonuçlara? Seninle tanıştığım o gün o kadar önemli bir gündü ki! Çok önemli bir dostluğun başlangıcıydı belki ama benim için değişimi simgeliyordu.

     Çok başkaydın sen! Bana hayranlık duyan gerçek insanlardandın. Yalan yoktu eğlencemizde, üzüntümüzde, sınavlarda kopya çekmelerimizde, firarımızda okuldan. Zor bir zamandı ikimiz içinde. O kadar benzemezdik ki birbirimize, tamamlıyorduk karakterimizin en eksik yönlerini. O kadar sahiciydi ki dostluğumuz! Önceki yalanlar, sahte arkadaşlar, üzüntülü anlar, korkularımız, kayıplarımız tek tek silindi. Biz vardık. Aslında biliyorsun musun ? Senin ona, benim ona hiç ihtiyacımız yoktu.”Bugün makyajınız bile aynı olmuş” demişti bir arkadaşımız. “Birliktemi uyudunuz?” demişti, bizde aynı anda “evet” demiştik. Gerçekti!

     Bir gün demiştim sana “ her şey değişecek bir gün, seni üzenler olmayacak hayatında”. Sen inanmamış, söylediklerimin çok uç noktalarda şeyler olduğunu, hayal ettiğimi söylemiştin.

Şimdi güzel bir dünyadasın dostum, biliyorum.

En güzel anında hayatının bende vardım, düğünündü bu. Çok mutluydun. Bende mutlu oldum mutlu olduğun için.

     Senin yaşamak istemediğin günler oldu dostum. Sancılı anlarında hep yanında olmamı istedin. O anlarında bir gün, ben senin hayatını sende benim dünyamı kurtarmıştın hatırlarsın! Değişimim seninle başlamıştı gerçek anlamda, sen bana hayrandın, bende sana. O anlar gibi hiçbir zaman olmayacağız dostum onu biliyorum ama seni her gördüğümde gözlerinin içindeki –biz- hiçbir zaman silinmeyecek onu biliyorum.

 

En güzel ve en iyi dostuma…

Hayatta hep mutlu ol.


Yorumlar (3)
sessizlik zamani
Rabbim cümlemize böyle hayranlik dolu dostluklar nasip eylesin insallah. Bugüne dek böyle bir dostluk kuramadim. Yanardimda buna yanarim.

Blue Angel
vallahi herşey gerçek ben yaşadım. Böyle dostluklar çok olmaz benim 2 tane var topu topu. Aslında yazımda yazacak o kadar çok anım vardı ki çok yüzeysel oldu.

sessizlik zamani
Gercekten ne mutlu size. Yaziniz gayet güzel ve icten olmus. Ama anlatacaklariniz varsa kaleminizi konusturun derim ben :)


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6390
2 Firari Fırtına 4446
3 Mustafa Ermişcan 3859
4 Hasan Tabak 3560
5 Nermin Gömleksizoğlu 3200
6 Uğur Kesim 3055
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 2999
8 Sibel Kaya 2911
9 Enes Evci 2621
10 Turgut Çakır 2306

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3867 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com