Firari Fırtına  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 1 Puanı: 4946

21 Aralık 2010 Salı 
Cin'ler Alemi - Korkmayın Sadece Okuyun.
Okunma: 184997

Cin'ler Alemi

Bu konu hakkında aşağıda tüm yazacaklarım ve yazdıklarım kendi şahsıma ait olup, alıntı-çalıntı kesinlikle yoktur. Gerek duyumlarım, gerek ise islami bilgilerime dayanarak; konuyu kendi dilimden, kendi özümden ve kendi bildiğim şekilden anlatacağım. Bu alem farklı bir alemdir islami dil kullanmadan halkın anlayacağı şekilde sade tür olan toplumsal dilimizi kullanacağım. Yalın ve apaçık.

Efendim konuya şöyle girelim. Öncelikle 'Cin' varlığına inanmayan zaten Allah'ada inanmayandır. Bunu bir kere iyi bilelim. Çünkü dinimizde 'Cin' vardır ve iki türlüdür. Rahmani olan 'Cin' türü ve Şeytani olan 'Cin' türü. Alemleri yani yaşadıkları yer ise Dünya'dır. Ortak paylaşım alanlarımız ise aynıdır.

Kısa bir tanıtım geçeyim varlıkları ile vasıfları arasında.

'Cin'ler herşeyi görürler, bizleri takip ederler, yaptıklarımızı görürler. Onlar için hiç bir engel yoktur. Çok hızlı hareket ederler, 1 saniyede dünyanın bir ucundan bir ucuna gidebilirler. Rahmani olan 'Cin'ler Allah'a sadık olanlardır. Şeytani olan 'Cin'ler ise sapıtanlardır. Aynı İnsanoğlu gibi. Sonra efendim bu alemin yani 'Cin'ler aleminde 'Soğan Kabuğu' onların parasıdır. Şekilleri her şekle uygun vaziyete girebilirler. Ama doğal saf halleri bir başkadır. Boyları 2 metre üstü hatta daha fazla, kolları ise bacaklarından uzundur. Çirkinimsi bir yapı vardır ama şükür Cenabı Hakkımızın sayesinde biz onları göremeyiz, istesekte onlarla görüşemeyiz. Çünkü İnsanoğlunun gözünde bir perde vardır, o perde sayesinde 'Cin'leri görmemiz imkansızdır. Onlar bizleri görür fakat biz onları göremeyiz. (İstisnai durumlar elbetteki var, onlarla görüşen iş yapan ve yaptıran insanlar)

http://www.medyumseher.com/images/cin.jpg

Cinler aleminde erkek olana CİN, dişi olana ise Peri derler. Yaratılışları ise dumanı olmayan ateşten yaratılmışlardır. Başka bir boyutta dünyamızda yaşamlarını sürerler, evlenirler, çocukları olur, büyürler yaşarlar ve ölürler. Bu alemin ilk atası ise 'CANN' isimli Cindir. Kuran'da bu yazar. (Yanılmıyor isem Rahman Suresinde bu geçiyor)

Şimdi Cinlerin insan üzerindeki etkilerinden bahsedelim. Kısa kısa tabi.

Sara hastalığı, uyku bozuklukları, bayılmalar, kabus görmeler, gereksiz asabi hareketler, hırçın olmak ve Tıp'bın başedemediği tüm hastalıklar Cinlerin işidir. Verdiğim bu örnekler sadece ana örneklerdir dahası elbetteki vardır. Tabi duruma ve şarta göre değişiyor. Her bayılma Cin işi değildir, her sinirlilik hali Cin işi değildir. Bunu anlamak ise mümkündür. Konuyu ona göre değerlendirin. Cinler zekidir, akıllıdır ve mantıklı hareket ederler bunu da bilelim lütfen. Ama.... Cinler kesinlikle İnsan'dan üstün varlık değillerdir. Yani İnsanoğlu Cinlerden daha akıllı ve zekidir ve Allah katında Cinlerden daha üstündür. Bunu da bilelim.

'Cin çarpması' derler. Bakın bu konuya dikkat edin, Cin çarpması öyle kamyon çarpması manasında değildir. Örnek vereyim hemen. Cin size musallat olduğunda yani siz onu bir şekilde rahatsız ettiyseniz ne bilim işleriniz bozulur, kazancınız rızkınız daralır vs... İşte bu bir çarpma örneğidir.

Cimler aleminde kabileler vardır. 5 kabiliye mensup, 7 kabiliye mensup diye ayrılırlar. Cinlerin en kötü olanları Şeytana tapanlardır. Bu Cinleri işi gücü sadece kötülük yapmaktır ve Allah'a inançları yoktur. İnsanları etkilemek için ise tek silahları bünye zayıf olan yıldızı düşük insan derler ya, işte o insanların bilinçaltına girmeleri ve etki etmeleridir. Yıldızı düşük olan İnsan'a etkileri daha kolay ve sadedir. Güçlü, iradeli İnsan'a etkileri çok zordur. Çünkü İnsan Cinlerden üstündür.

http://www.bayansitesi.net/wp-content/uploads/cin.jpg

Şimdi konuyu biraz genişe yaymış gibi yapıp, neler yapmamız lazım ya da nelere dikkat etmemiz laızm birazda bunu yazalım.

Cinlerin alemi ile İnsanların alemi aynıdır dedik. Hani derler ya;

Banyado çıplak fazla kalmayın.
Tuvallette yere tükürmeyin.
Gece yürürken elinizdeki çöpü atmayın.
Gece tırnak kesmeyin.
Sıcak suyu rastgele dökmeyin.
Evinize girerken besmele çekin...
vs.... gibi gibi...

http://img1.loadtr.com/b-466275-kahve_fal%C4%B1ndan_%C3%A7%C4%B1kan_%C5%9Feytan.jpg

Şeytani Cinlerin ilgi alanları ve bulundukları yerler genelde hoş olmayan tarz yerlerdir. Örneğin, eğlence mekanlarını tercih ederler, çöp kutularını, ağaç diplerini ve kuytu karanlık bölgeleri. Bunlara dikkat etmekte fayda vardır ama hani bunları sadece bilin diye yazıyorum. Cinler ile savaşın ya da onlardan korkun diye değil.

Zayıf bünyeli insanlarda zamanlı zamansız bayılmalar olur, çırpınışlar ve elden ayaktan sinir krizlerinin geldiği ve zaptedilmesi zor olan durumlar olur. Kişiyi hocadan hocaya götürürler. Tamam ters yönde büyü ile Cin size musallat olabilir ama bunun yine aynı tarzda iyileştirme büyüsü de vardır. (en azından bu inanç baya bir yaygın Türk milletinde).

Unutmayın,

Evinizin banyosu onların oturma salonu olabilir.
Evinizin tuvaleti onların mutfağı olabilir.
Evinizin balkonu onların misafir odası olabilir.

Demek istemem şu ki; banyoda banyo yaparken idrar yapmak zaten iyi birşey değildir, yaptığında bir de Cinleri rahatsız etmiş oluyorsun. derler.....

Tuvalette tükürmeyin, orası onların mutfağı olabilir....derler....  Bu konulara dikkat edilmesi gerekmekte. Gerçekten besmele ile yapılacak başlangıçlarda bu sorun hepten ortadan kaybolmaktadır.

http://img2.blogcu.com/images/b/e/n/bengisuvesihirlidunyasi/peri.jpg

Büyü ile Cin ile uğraşan kötülük peşinde koşan insanlar da vardır. Bu konu hakkında epey bir bilgim olmasına rağmen pek fazla açıklamak istemediğim aşırı incelikleri gizlemek zorunda kalacağım, bu konuda beni anlayın. Büyü ile Cin ile uğraşarak maddi kazanç sağlamak, onlara hükmedip yine onlara iş yaptırmak günahtır. İnsanların arasında öyle seçilmiş insanlar vardır ki...Onların gözünde o perde yoktur. Her yerde her istediği ortamda Cinleri görür o insanlar. Hatta görmekle kalmaz, onlara hükmeder, onları sahiplenir ve onlara iş yaptırır. Cinci hoca deyimlerinin doğru tesbiti burdan gelir. Ve yine unutmayın ki, Cinlerin yapamıyacağı hemen hemen hiç bir şey yoktur. İyi giden bir hayatı cehenneme çevirtebilir, iflas eşiğinde olan bir şirketi vergi rekoru kırdırabilir. Bunlar yaşandı ve bilinen şeylerdir. (Cin ile uğraşan bir insanın öldükten ve gömüldükten sonra mezarını açtılar, gördükleri manzara korkutucuydu. Cinci hocanın kolları bacaklarından uzundu..)

Rahmani olan Cinler ise Allah'ı bilir başka da birşey bilmez. Onlardan zarar gelmez, onlar aksine faydalıdır. İbadet ederler hak eyemezler ve hiç bir insana musallat olmazlar.

Konuyu burda kapatıyorum. Konu ile alakalı özel bir sorunu ya da sorusu olan var ise mesajla bana soru sorabilir. Ama merakları var ise bu başlık altında yorum vari sorular sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Unutmayın! Bizler zayıf değiliz. Allah!'ın yarattığı en güzel varlıklar bizleriz. Yani İnsan'dır.

Sevg...

Yazan: Firari FırtınaYorumlar (114)
orhan örs 21.12.2010 12:59
"'Cin'ler herşeyi görürler, bizleri takip ederler, yaptıklarımızı görürler." Firari, bu cümleye kesinlikle inanmıyorum. Öyle olsaydı senin bir kaç keç çarpılmış olman lazımdı şimdiye kadar. Ancak doğruysa ve gerçekten her şeyi görüp bizi takip ediyorlar ve hala sana bişey demiyolarsa, kendilerini esefle kınıyor şiddetle eleştiriyorum.
Bu arada, 'toplumsal dil' kullandığın için minnettarım. Yoksa nasıl anlardık senin yüksek akademik dilini. Halka inmişsin ya Firari, büyüksün valla...


Firari Fırtına 21.12.2010 13:07
Sevgili Örs,

Yorum için teşekkür ederim. Benim dilim bende sizin diliniz sizde güzeldir. Olumlu olumsuz eleştirilere her daim açığımdır. Konuya gelince, konu dediğim gibi tamamen benim zaman akışı üzerindeki bilgi birikimimdir. Duymuşluklar, okumuşluklar ve bizzat görülmüş vakaları da buna ekler isek yazdıklarımın arkasındayım. Anlaşılır olması açısından tabiri eski dile dayanan cümlecikler kurmak istemedim. Oysa bu konuda bu cümleler aslında lazımdı ama böylesi daha uygun olur diye düşündüm.

Tabi yanlış yapmış olabilirim, doğru da olabilirim. Bunlar sizlerin takdiridir. Birşey demiyorum yani, konu ortada, ben burdayım. Bir hatam var ise de eleştiririrsiniz düzeltirim kendimi ve yazıları.

Cin çarpması diyorsunuz... Buna inanmamak Allah'a inanmamaktır. Yine de saygım sonsuzdur size. Beni çarpmadılar, çarpmıyacaklar da ama şu sıralar siz kendinize dikkat ediniz lütfen.

Sevg...

Halit DURUCAN 21.12.2010 13:22
Kardeşim firari, bu yazınızda farklılığınızı ortaya koymuşsunuz. Sadece ülkemizin değil, tüm dünya insanlığının merak ettiği varlıklardır cinler. Bu konuda araştırma yapanların ortak noktaları pek çoktur. Sizde o ortak paydada görüş bildirmişsiniz. Bu demek oluyor ki, tespitleriniz makul. Kuran'dan, hadisten ve peygamberden kopuk yaşamayı yaşama sanatı olarak gören zihniyetin bu konularda fikir beyan etmeleri doğru bir davranış değildir. Aydnlatıcı bir yazı olmuş. Eline sağlık

Kenan Atas 21.12.2010 13:25
benim bildigim cinler insan oglu gibidir( fotograflara dayanarak) cunki bir cin, insan aleminden bir kadinla evleniyor cocuklari oluyorsa, bu cinlerin insanlara ne kadar benzedigi anlamina gelir... dedem, bir akrabasinin esinin nasil bir cinle evlenip yuva kurduklarini, iki cocuklarinin oldugunu sonra etkili bir muskanin atese atilmasiyla kadinin esi ve iki cocugunun gozu onunde nasil yandiklarini, bize kadinin dilinden anlattigi zaman tuylerimiz diken diken olmustu. diyer yazdiklarinla hem fikirim. saygilar

Firari Fırtına 21.12.2010 13:38
Halit bey merhaba,

Konular öyle derin ve anlaşılmaz hal alıyor ki bazen, ortak payda da buluşulmasının tek sebebi yaşanırlık yaşam içerisinde bunun örneklerinin fazla olmasından kaynaklanıyor. Tesbitler, söylemler ve vakalar bu doğrultuda olduğundan paydalar da eşit hale gelmek zorunda bırakılıyor. Aksi bir durum yada yeni bir duyum olduğun da ise şüpheler ve acabalar başkaldırıyor. Haliyle yazarlar da bu konuyu derinen araştırıp öyle alıyorlardır kaleme.

Bir söylem örneği,

Hz Muhammed (sav) Cin kabile resilerinin biriyle bizzat oturup sohbet etmiştir. Konuşmuşlar her iki alemi ama o Cin rahmani olan Cindir. Bu islami bilgilerde mevcut olan bir durumdur ve daha nice örnekleri. Buna inanmayan zaten dediğiniz gibi başka bir zihniyettir. O zihniyet ise bu konuyu anlayamaz, bilemez.

Yorum için teşekkür ederim Halit bey, burda olmanız ve yazıya katkı sağlamanız sevindirici.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 13:42
Sevgili Kenan kardeşim,

Cin ile yapılan evlilikler doğrudur. Bunun bir kaç örneğini duydum hatta şok oldum. Evlilik yaparlar, aile kurarlar ama bunu kimseye de hissettirmezler.

Hatta bir başka konu söyleyeyim sana. Tüm alemlerde varolan en güzel kadın Cin alemindedir. Bu bir duyum söylemdir ama gerçeğe yakınen olan bir durumdur. Bunu bizzat görenler ise vardır.

Muska konusuna gelince, her hocaya inanmak yanlıştır. Günümüz de muska yapan binlerce hatta onbinlerce hocalar vardır. Doğru birşey yapim derken ölümle sonuçlanan vakalar bile vardır. Sabun üzerine iğne batır, sabun erir kişi erir. Bu bir ölümdür. Ve daha nice nice durumlar.

Teşekkürler yorum için Kenan kardeş. Fikirlerini beyan etmen sevindirici.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 14:29
Veysi kardeşim, konu hakkında bir yığın hikaye elbetteki var. Gören var duyan var yaşayan var. Çünkü bunlar gerçek. Yok dersek günah olur zaten.

Güzel yorumun için ben teşekkür ederim kardeşim.

Sevg...

ayse sever 21.12.2010 15:30
firari yazdıklarından korkup ürktügümü söyleyemem ama kesinlikle çok açıklayıcı oldugunu söyleyebilirim bunlara benzer ve hatta daha farklı hikayeleri çocuklugumda bende duymuştum ne yalan söyleyeyim bunların bize anlatılmış masallar oldugunu düşünmüştüm bunları senden şimdi duymak şaşırttı beni iznin olursa sana bu konuyla ilgili sorularım olacak
kalemine ve yüregine saglık

ayse sever 21.12.2010 15:54
veysi senin soru dediklerinin bunlar mıydı

Firari Fırtına 21.12.2010 15:54
Ayşe Sever,

Tabiki ne sormak istiyorsan özel değilse burdan sor, özel ise mesaj at bana. Bunlar masal değil bunu bil bunlar gerçek olanlardır.

Yorum için teşekkür ederim.

Sevg...

ayse sever 21.12.2010 16:02
benim sorularım biraz ürpertici oldugu için özel mesaj attım eger burda yazılmasında bir sorun olmazsa cevabını burdanda yazabilirsin saygılar.........

Firari Fırtına 21.12.2010 16:03
Sevgili kardeşim Veysel'in sorularına hemen cevap vereyim. Ama hatırlatmada bulunmak zorundayım. Kendi bilgilerimle cevaplıyacağım bu soruları. Yanlış bir cevap olursa (akedemik netleşmiş bir soruya yanlış cevap verir isem) düzeltimi yaparım.

....................................................

Benimde sorum olacak.
1:Cinler doğum yaptırabilirmi
2:Cinlerde bizim gibi güğün yapıyorlar mı?
3:Cinler ne tür yemekler yerler?
4:Cinler'de altın bulunur mu?
5:Cinler Cennet ve Cehennem'e giderler mi?
6:Cinler mahşer günü gelince insanlarla birlikte mi yargılanırlar?
7:Cinler gömülür mü?Mezarları var mı?
8:Cinler hastalanır mı?Hastalanıyorlarsa ne tür ilaçlar kullanırlar?

1 - Cin, insan gibi doğar büyür ve ölür. Haliyle doğum yapar.
2 - Evlilik yaparlar ama düğün kavramı bizimkisi gibi midir bilinmiyor.
3 - Yemek türleri bilinmiyor biliyorum.
4 - Cinlerin parası 'Soğan Kabuğudur'. Onun için çöplüklerde cin varlıkları daha fazladır. Orda soğan kabuğu ararlar. Altın işi hakkında bilgim yok ama Cin yardımıyla altın bulan insanlar var.

5 - Cinlerde cennete ve cehenneme gidecekler elbet. Bu kesin.
6 - Cinlerin yargılanmaları konusunda söylemler çok fazla var. Evet onlarda bizlerle aynı dönemde yargılanacaklardır.
7 - Vardır. Çünkü ölümlüler.
8 - Bu konu hakkında hiç bir bilgim yoktur.

Cin tarifi yapan resmi makamlarda var. Resmi yazarlar vs... Enerji kitlesi olarak nitelendiriyorlar. Başka bir boyut parelel ama başka, bir ışık hızı gibi enerfi topu gibi derler.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 16:04
Tamamdır Ayşe hanım... Size bilgi dönerim.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 16:08
Ayşe Sever özel mesaj sorusunun cevabı....

''Hülya ya da rüya. Ama sebeb cin işidir. Gerçek olabilir tabi ama sadece hayelmen görmüş olmalı. Aslında o orda değildi ama ordaymış gibi hissetti. Durum bu.''

Sevg...

orhan örs 21.12.2010 16:16
Veeeeee.... Böyle buyurdu Zerdüşt

Firari Fırtına 21.12.2010 16:25
Sevgili Orhan Örs,

Sizin daha önceki günlerde de nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu bildiğimden ve sizin ne denli yorumlarla sataşmalara başvurduğunuzun örneklerini gördüğümden olsa gerek. Bana bu bayatlamış yorumlarla yaklaşmayınız. Tamam yeni üyelere sataşmanız onları rencide etmeniz haliyle kişi yeni olduğundan ezilip kalıyor karşınızda bu doğrudur. Ama bunu bana yapmayın ezilir kalırsınız karşımda.

Bir kampanya başlatacağım yakında.

Seviyesiz yorum yapıp insanların yazma şevkini kıran kim olursa olsun, o şahıs ile hiç bir şekilde kimse muhatap olmayacak. Kendini bilen, haysiyeti olan kişiler bu kampanyaya destek vereceklerdir.

Ve ben....Ben artık hiç bir üyeyi rencide etmenize müsade etmiyeceğim. Seviyeyi aşan kim olursa olsun site sakinleri olarak bu seviyesizliğin karşında duracağız. Bunu yapamaz isek eyvallah, bildiğin gibi devam et. Ama yapar isek burda seviyeni bileceksin. Hepimiz insanız ve sevgi saygı çatısı altında bir olmak zorundayız.

Dikkat ettiniz mi Orhan bey, ben yanlış birşeyler demiyorum. Anlamaya çalışınız lütfen beni. Ve bu huyunuzdan vazgeçiniz, size tavsiyem budur. Sizi alkışlayanlara aldanıp doğru yolda olduğunuzu sanmayınız, aldanırsınız. Yolunuz eğri ve yanlış.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 16:29
Bu arada sayın örs..

''Milattan önce 400-600 yılları arasında iran civarlarında yaşamış, mecusiliğin kurucusu ve peygamberidir. Zerdüşt öncesi iran'da politeizm ve putperestlik yaygınken, zerdüşt'ün, iyinin ve kötünün zıtlığı üzerine kurduğu dininde iki tanrı vardır. İyilik tanrısı Ahura mazda ve kötülük tanrısı Ehrimen. Bu iki tanrı arasında sürekli bir savaş vardır ve iyiliğin kazanması gerekmektedir. İnsanlara düşen görev iyiliğin kazanması için dua etmek değil iyiliğin yanında savaşmaktır.
Zerdüşt'ün getirdiği dinde ölümden sonra iyiler sonsuza kadar cennete,yaşayacak olan kötüler ise yok olacaklardır. Böylece iyilik ve kötülük ebediyen birbirinden ayrılacaktır.''

Bana hitab ettiğiniz Zerdüşt neymiş öğrenin.

Sevg...

Mustafa Arıkoğlu 21.12.2010 16:35
Gece mezarlıktan geçebilirim, bir ölüyle aynı odada uyuyabilirim ama bunlar beni bile korkutan konular.

Firari Fırtına 21.12.2010 16:40
Gece mezarlıklar huzur doludur ve arada bir teneffus edilmesi lazım.
Bir ölüyle uyuyabilmek ahir dünyayı anlamak bilmek demektir. Bu da güzel.

Evet işte burda haklısın, Cin konusu bambaşkadır, ürkütücü ve sıradışı olaylarla doludur. Ama işte ben korkmuyorum bu konulardan. Hani eskiler derler ya... '3 defa adlarını tekrarlarsan gelirlermiş' diye. Bu doğrudur ama 3 defaya gerek yok. Bir defa tekrarla yine gelirler. Zaten heryerdeler.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 16:46
Sevgili Merve,

Zaten konuyu tüm ayrıntılarıyla ve tüm vakalarıyla ele alıp yazacak olsaydım emin ol bu bir günlük değil roman olurdu. Haklısın bu konuda çok hikaye var ama her hikayeye de inanma. Arada bir dozu kaçan hikayeler uyduruluyor ve bu sayede insanları daha çok korkuya itiyorlar. Bir merakın olur ise bana danış. Konu hakkında az çok bir bilgi birikimim var. Hatta bir kaç hikaye anlatim sana...gece uyuyamazsın :)

Sevg...

orhan örs 21.12.2010 18:26
Sorular ve cevaplar
1- Cinler doğum yaptırabilirmi?
Cevap: Evet. Bu konuda eğitilen jinekolog cinler vardır. Gerçi mahalle aralarında ebe-cin olarak, aileden kalma bilgiyle yapanlara da rastlanmıştır ama sağlıksız olabilir. Gitmemek lazım.

2-Cinlerde bizim gibi güğün yapıyorlar mı?
Cevap: Kına gecesi yapmazlar bir tek. Onun dışında tüm ritüeller aynıdır.

3-Cinler ne tür yemekler yerler?
Cevap: Genel olarak akdeniz mutfağını tercih ederler. Geniş bir sebze kültürleri vardır. Ağır yemeklerden kaçınırlar. Malum sağlık kaygısı.

4- Cinler'de altın bulunur mu?
Cevap: Pek bulunmaz. Daha çok döviz, bono ve hisse senedi gibi menkul değerlere ilgi gösterirler.

5-Cinler Cennet ve Cehennem'e giderler mi?
Cevap: Zaman zaman giderler. (cennet cehennem derken bu isimli mağaralardan söz ediliyor değil mi )

6- Cinler mahşer günü gelince insanlarla birlikte mi yargılanırlar?
Cevap: Hayır. Onlar Asliye hukuk mahkemelerinde yargılanacaklar.

7-Cinler gömülür mü?Mezarları var mı?
Cevap: Gömülürler. Ancak toprağa değil. Bu konuda çeşitli rivayetler vardır. "Seni kalbime gömdüm" Şarkısında bahsedilenin bir cin olduğu varsayımı ile kalbe gömüldükleri iddia edilebilir ama komik olur. Etmeyeyim ben şimdi.

8-Cinler hastalanır mı?Hastalanıyorlarsa ne tür ilaçlar kullanırlar?
Cevap: Hastalanırlar tabi. Ama felsefeleri olan; "aslında her cin kendisinin doktorudur" mantelitesi nedeniyle çok sık olmaz. Antibiyotik ilaçlar yoğun kullanılır. Bir de cinnet geçirenleri için çeşitli anti deprasanlara baş vurmaktan kaçınmazlar.

Sevgili Firari, bu konudaki fikirlerimi arz eder, saygıyla çekilirim huzurundan...

Firari Fırtına 21.12.2010 18:39
Sevgili Orhan,

Varlığın bir dert yokluğun başka dert.

Yokluğunda seni aradı gözlerim gittim senin bir yazının altına yorum yazdım 'gel özletme kendini' diye. Okudun mu okumadın mı bilmiyorum ama gerçekten gelmeni istedim, burda olman lazımdı bunu hissettim.

Varlığına gelince, hakikaten güzel insansın. Bunu en az Özgül kadar ben de biliyorum. Fakat bu güzelliğini neden sergilemezsin anlamış değilim. Sen konusunda üzüntülerim bunlardır.

Yani anlayacağın varlığın güzel, her ne olursa olsun var olman burda olman güzel. Ama sen de şu yüreğinin güzelliklerini göster artık. Korkma ve gizleme kendini.

Sorulara cevaplar vermişsin, hemde süper :) Bu vesile ile bir kez daha teşekkür ederim. Beni bir düşün hele, ne demek istediğimi bir düşün hele. Sonra görüşürüz zaten.

Sevg...

asd fgh 21.12.2010 18:59
Firari kardesım yıne aydınlatıcı bılgıler vermıssın tesekkurler, baslık CİN olunca bıraz cekındım ısın aslı okumaya ama yazan sen olunca gırıp okudum tesekkurler kardesım aydınlattıgın ıcın...( bu arada arka bahceye sofra sılkelemeye cıkacam tırstım bıraz :)) )

orhan örs 21.12.2010 19:14
Derin, benim kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok ama senin kırılmak gibi bir hevesin var galiba. 100 milyon kez tekrarlanmış ve her tekrarı bir yalana karşılık gelen salak-saçma cümleleri sıralamayı maharet sanmıyosundur umarım. Nereye dahil olup, nerden kendimi hariç tutacağım konusunda 23 yıllık birikimin fikir vermeye yetmez. Gerçi yazdıkların 23 yıllık birikimden çok 3 yıllık birikim gibi duruyor ama. Var bi tuhaflık. 20 yılı boşa geçirmişsindir belki. Hem ben küçük şeyleri de görebilirim. Seni görmüşüm mesela. Bu yabana atılamaz bir referans. Yazdığı yorumlar, yazdığı yazıların iki katı olan birisi için çok iddialı olma derim.

orhan örs 21.12.2010 19:38
İbrahim, yorumunun başında "kardeş" demişsin sonra merkep demişsin bana. Bu durumda sende de bir merkeplik var galiba. Bu senin söyleminden çıkardığım sonuç. Benim bağımsız yorumuma gelince; "hadi lennnn, gerzek!!!"
Derin, sen ne konuşuyosun? Bir de açıklama yapmış ya, hey allahım!!! Senin boyutların hakkında fikir vermedim zaten ben, hüküm verdim. Ki geçerliliğine bahse girerim. Ama seninle değil...

LeyLa Uzun 21.12.2010 20:37
Ellerine sağlık, benımde bir sorum olacak.. Altın , hazine felan arayanlar genellikle cinlerin altınlara muhafızlık yaptığını söylüyorlar..Bu doğru olabilir mi?

orhan örs 21.12.2010 20:56
oradakiler birbirini biliyor da, oradakiler kendilerini bilmiyorlar. Veysi, beni bilmende, bir günde abi demekten had bildirmeye geçiş yapacağın kadar tutarsız. Komik olma Veysi senden hokkabaz Firari var!.. Hatta Derin var, İbrahim var gibi gibi gibi

eda çetin 21.12.2010 21:48
Ya bence bir olup birisinin üstüne yüklenmek kötü.Tamam Orhan, bence sende uzatma. Arkadaşlar sizde bir olup birinin üstüne gitmemelisiniz. Onların Firariyle kendi sorunu bence kimse karışmamalı ...

orhan örs 21.12.2010 22:15
Valla Eda bırak 1 olsunlar. Çünkü ayrı ayrı hesaplandıklarında hep 1'in altında değer ifade ediyolar, yazması zor oluyo. 1 olduklarında algı düzeyleride belki yükselir. Gerçi on zayıf bir şişman etmiyor ama umut işte, ya olursa!!!!!

Firari Fırtına 21.12.2010 22:46
Ibrahim kardes, arka bahceye rahatca cik silkele sofrani, icini temiz tut ve besmele cek sorun yoktur. Rahmani cinlerden zarar gelmez.

Tesekkurler yorum icin.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 22:48
Sevgili Derin,

Korkmak urkmek cozum degildir. Ben sahsen cinleri severim rahmanii olanlari tabiki...ve asla korkularim yoktur. Allahima sukurler olsun ki sabretmeyi nitelik kilmis bizlere. Kullan pisman olmazsin.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 22:51
Veysi kardesim,

Her gonul bir gonule sigmaz.... Her insani sevmeliyiz saygi gostermeliyiz. Orhanimiz ne olursa olsun sonucta bizimdir, dostumuzdur ve de kardesimizdir. Hatalidir hatasizdir olayi baska ama bizler kendi bunyemizde bu durumu kaoayip kol kola girmeliyiz. Anliyorum seni kizmakta haklisin ama gonul bu gonul.

Babami vurup olduren bir adam kapimi calsa, bir bardak cayimi esirgemem ondan.

Olay budur kardesim benim.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 22:54
Sevgili Leyla Uzun,

Evet dogrudur. Bircok kez bu resmen ispatlandi kanitlandi ama bununda bir caresi var elbetteki. Hazine korumaligi normalde yapmazlar ama onlar sahiplenen guclu bir insan o gorevi onlar vermistir durum budur. Onlar oldugu halde hazine bulan cikaranlarda fazlasiyla vardir. Tilsim meselesi, tilsimi boz altini al.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 22:57
Sevgili Arif,

Konuya olan desteginden dolayi cok tesekkur ederim. Sayenizde bilmedigim birseyide ogrendim. Iste paylasmak bu yuzdendir cok guzeldir.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 23:02
Veysi kardesim genis ol ve rahat ol. Bizbizeyiz sonucta sen sikma canini. Orhan bizimdir.

Sevg...

ayse sever 21.12.2010 23:08
firari bu yazının üstüne yorumlar kesinlikle çok güzel pekişti yeni yazılarını sabırsızlıkla bekliyorum

Firari Fırtına 21.12.2010 23:14
Sevgili Ayse,

Tatilim uzayacak gibi. Bir sure ara verebilirim siteye. Tatilimi burda gecirmek istemiyorum :)

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 23:17
Yasa Veysi.... Ayni fikirdeyiz. :)

ayse sever 21.12.2010 23:18
inşallah bu gece veysicim bu gece

ayse sever 21.12.2010 23:21
ama byrası seninle daha güzeldi iyi tatiller inşallah bende tatile çıkabilirim tabiki bi ara

Firari Fırtına 21.12.2010 23:24
Dur hele daha gitmiyom bir yere konulara azcik daha devam gibi. Yarin belli olacak durmum.

Sevg...

Firari Fırtına 21.12.2010 23:53
Yarin olsun hele, bakacagiz duruma Veysi kardesim.

Sevg...

ASLI ADIGÜZEL 22.12.2010 02:00
firari farkını koydun topladın yine herkezi başına süpeer arkadaşım ben yorum yapmayacağım ama soru soran arkadaşlarımıza bir sorum olacak ne olur beni tepki veriyor tartışmak için yazıyor sanmayın kişiliğime aykırı
firari kişiliği ile kendine has duyguları yalın ve saf temiz biri bunu onu uzun zamandır tanıdığıma dayanarak yazıyorum biliyorsa araştırmıştır yanii
KONUYA VE SORUMA GELİNCE YAHU BU KADAR SORUNUZ VARDA NEDEN TEK ADRESE BAKIP ÖĞRENMİYORSUNUZ NEDEN KULAKTAN DOLMA! FİRARİ SONUÇTA İLAHİYATÇI DEĞİL BU KONU EN AZINDAN BURADA BU KADAR SAPTIRILACAK BİR KONU DEĞİL AÇIP OKUNACAK YER TEK YER KURAAN DIR
SAYGILARIMLA....

yaramaz yazar 22.12.2010 07:02
Okuyamadım bile:( bir çok kısım musallat filmimin başı ve sonundaki okuyucuyla neredeyse aynıydı.internette arama motoruna cin yazsam bu çıkar.özelliği yok.Bilgilendirmeyi doğru yapabilseydiniz daha yerinde olurdu.cinler maalesef iki türlü değillerdir.biraz daha araştırın,daha az esinlenin sonra tekrar deneyin size tavsiyem

Firari Fırtına 22.12.2010 09:16
Aslı hanım o güzel yüreğinden yine dökülmüş güzel yorumların. Teşekkür ederim. Evet çok haklısın bizler gereken cevapları az çok verriz ama 'Kuran' bu konuda en büyük aydınlatıcı ve ışıktır.

Sevg...

Firari Fırtına 22.12.2010 09:20
ayse oylum selçuk erkmen,

Yorum için teşekkür ederim. Fakat yanlış konuda yanlış yorum yaptınız. Ben bu konuların üzerine 15 yıldır gidiyorum. Bizzat okudum vakalar yaşadım ve araştırdım. Siz bir Kuran alın elinize ve okuyun. Sonra Hz Muhammed (sav) min hadislerine yaşantısına bakın. Bilmemek sorun değil ama yanlış öğrenmek çok büyük bir sorundur.

Rahmani ve Şeytani olmak üzere Cinler ikiye ayrılır.

Aksi bir durumu dile getiren yazan bir yazar bir bilgin var ise bana link veriniz. Çünkü aksi bir durumu yanlıştır. Bilgilenmek ise iyidir.

Sevg...

Firari Fırtına 22.12.2010 09:22
Bu arada 'musallat' filmini hiç izlemedim.

Bir filmi izleyip sonrada bunlar benim bilgi birikimimdir diye filmdeki konuları yazıp çizecek ADAM değilim ben. Konunun ortak paydaları vardır herkes tarafından bilinen ölçülen. Bir iki paylaşım denk gelmiş olabilir diye düşünüyorum. Ama film den değil.. Yüreğimden.

Sevg...

önder pamuk 22.12.2010 10:41
selamlar. bu soğan kabukları kısmında bir yanlışlık var sanırım.inanılmaz saçma geliyor kulağa.

Firari Fırtına 22.12.2010 10:47
Merhaba Önder,

Saçma gelmesi gayet normal, ben de ilk duyduğumda bunu baya bir araştırdım ama vurgular bu yönde. Malesef doğru diyebiliriz. Zaten onlara özgü olan herşey bize tuhaf gelmiyor mu?

Sevg...

orhan örs 22.12.2010 15:30
Komik olan konu mudur, yazar mıdır, yorumlayanlar mıdır bilemedim gitti. Bir adam saçmalıyor. Geçtim farklı inanışların değerlendirmesini, kendi inanç sistemi içinde saçmalıyor ve yazının altı aydınlandığı iddiasında olan garip varlıklarla doluyor. Bir cümle; "Evinizin tuvaleti onların mutfağı olabilir." Bu muhteşem tespitten sonra uyarı geliyor; "Tuvalette tükürmeyin, orası onların mutfağı olabilir" İşte akıl tutulması!.. Bahsedilen yer tuvalet. Orda yapılan eylemler küfür olarak kullanılıyor. Bunlara ses etmeyen cinler, tükürülmesine mi sinirleniyorlar. Demek soğan kabuğu paralarıymış... Peki nasıl bir ekonomik düzenleri var ve paranın nasıl bir kullanım biçimi var???
"(Cin ile uğraşan bir insanın öldükten ve gömüldükten sonra mezarını açtılar, gördükleri manzara korkutucuydu. Cinci hocanın kolları bacaklarından uzundu..)" Firari, bunasıl yalan. Nerde gördün, kim söyledi, kim ispat etti, kim inandı????
"Zayıf bünyeli insanlarda zamanlı zamansız bayılmalar olur, çırpınışlar ve elden ayaktan sinir krizlerinin geldiği ve zaptedilmesi zor olan durumlar olur. Kişiyi hocadan hocaya götürürler. Tamam ters yönde büyü ile Cin size musallat olabilir ama bunun yine aynı tarzda iyileştirme büyüsü de vardır." Bu ne len!.. Aktarlarda, bitkilerin faydaları ile ilgili yazılan abartılı yazılar bile senin şu yazdıklarının yanında mantık abidesi kalır.
Yazandan daha beter bir durumda olan bir yorum denk gelmişti ki evlerden ırak;
"benim bildigim cinler insan oglu gibidir( fotograflara dayanarak) cunki bir cin, insan aleminden bir kadinla evleniyor cocuklari oluyorsa, bu cinlerin insanlara ne kadar benzedigi anlamina gelir... dedem, bir akrabasinin esinin nasil bir cinle evlenip yuva kurduklarini, iki cocuklarinin oldugunu sonra etkili bir muskanin atese atilmasiyla kadinin esi ve iki cocugunun gozu onunde nasil yandiklarini, bize kadinin dilinden anlattigi zaman tuylerimiz diken diken olmustu. diyer yazdiklarinla hem fikirim. saygilar"
Çok merak ettim, hangi fotoğrafta görmüş bu arkadaş? Foto-montaj diye bir şey duymuşmu hayatında?

Yazının yazılmış olmasından çok yorumlanışında ki ahmaklıklar silsilesi nedeniyle biraz uzun yazdım. Söylediklerim, adı yorumcular içinde de geçtiği için, yazar ve yorum yapan insanlar içinde azınlıkta olan 3-4 kişi dışındaki herkesedir. Muhattap olmuyoruz gibi bir karşılık bekliyorum muhattaplarımdan. Ya da çeşitli çapta çemkirmeler. Nasıl bir karşılık gelirse gelsin, bu söz konusu vatandaşların zeka seviyesini 0.5'ten 1' e çıkarmayacak.


Firari Fırtına 22.12.2010 16:27
Sevgili Orhan,

Allah'a sığın hak yoluna dön. Sanırım senin Allah inancın yok. Eski yorumlarını hatırlıyorum ataist geçinen kendini çok bilmiş sanan kişilerden birisin, saygı duyarım. Lakin sen de saygı duy.

Allah'a şükret, sana el, ayak, burun, saç, yüz en önemlisi beyin vermiş. Bu beynini boş yere kullan diye vermemiş. Al eline bir KURAN ve bol bol oku.

Öyle Darwincilik oynayıp 'MAYMUNDAN GELDİM BEN' deyip kendini kandırma. Sen bir maymun olamazsın. Sen İNSAN'sın. Bunu öğren sonra gel bana çapınca yorum yap.

Sevg...

yaramaz yazar 22.12.2010 17:42
orhan bey;
eleştiri uslubunuz sert olabilir,fakat hakaret derecesine gelince kişileri sevsekte sevmesekte hoş ve kabul edilebilinir değil.sadece yazıyı eleştimeye odaklansanızda gerisini boşverseniz.

Firari Fırtına 22.12.2010 18:06
Sevgili yaramaz yazar,

Bu sitede bir çok üye bu ve bunun gibiler yüzünden gittiler. Eleştiride saygı dedik, sevgi dedik malesef anlayan yok. Aksine seviyesi eleştirilere devam ediliyor. Daha sı birde bu seviyesiz eleştirileri yapanları alkışlayanlar var bu site de.

Yazıktır, günahtır. İnsanların yazma şevkini kırmayın diyorum bağıra bağıra. Size de teşekkür ederim ama söylemleriniz benim söylemler gibi malesef boş. Çünkü anlayan yok. Çünkü İnsan'a saygı yok.

Sevg...

orhan örs 22.12.2010 19:20
Bir kişiye Yaramaz Yazar diye hitap etmek enteresan bir şey ama yapacak bir şey yok mecburen kullanacağız madem ki adınmış. Yaramaz Yazar, Mevzu sadece benim eleştiri üslubum ile ilgili değil. Eleştiri yapılan kişilerin bugüne kadar aldıkları tavırlarla da ilgili. Daha önemlisi, bir berbere berber demek nasıl ki hakaret değilse, bir zevzeğe zevzek demekte aynı derecede normal bir kullanımdır. Hakaret edercesine dediğin olay tam da bu. Yukarda ki yazıya, yukardaki yorumların çok büyük çoğunluğunda rastlanan biçimde yaklaşmakta, kullandığım tabirlerin tümünü hakaret kapsamından çıkartıp, durum tasviri kılar. Aklın, bilimin, bilgi birikiminin, emek vermenin esamesinin okunmadığı bir yazıdan aydınlandığını söyleyen herkes için de kullanırım o tabirleri gönül rahatlığıyla.
Firari, bak sana bir sır vereyim, eğer seni bir sivrisineği ciddiye aldığım kadar ciddiye almış olsaydım, emin ol yazı tarzım daha başka olurdu. Yaşını merak etmiyorum çünkü zihinsel gelişimin henüz doğmamış hatta doğma ihtimali bulunmayan bir bebek aday aday aday.... adayı ile aynı. Ben sana bir şeyler yazarken tarzımı belirleyen şey bu. Sen başka bir şey olmadığın sürece de böyle olacak. Ve daha güzeli sen asla başka bir şey olamayacaksın. Boş geldin bomboş gidiyorsun işte. Ben maymundan geldim demiyorum ama senin maymuna gittiğini iddia etsem başım ağırmaz. Darwincilik dediğini anlamak için de senin düşleyemeyeceğin bir birikim gerekir. İçerisinde bulunduğun 'chat odası'ndan gözükmeyebilir ama dışardan bakan birisi bir bakışta anlar ne derece kolpadan bir şey olduğunu. Bu yüzden Firari, öyle artistik hareketlere girme. Goygoyculuk goygoycu yaratır. İşte sen ve çevrenin özeti de böyle bir şey.

Firari Fırtına 22.12.2010 19:34
Sevgili Orhan,

Tekrarlıyorum Allah'a sığın bırak bu maymun sevdanı. Darwinciliği bana öğretme, ben o konuları yuttum sen daha başındasın sanırım. Kim senin bu beynini yıkamış ise iyi yıkamış ama bak canımsın sen bir İnsan'sın, kendine gel silkelen. Üzülüyorum senin bu haline ve gerçekten sana yardım etmek istiyorum. Bu konu burda bitsin.

İkinci konuya gelelim.

Beni boşver hele, senin burda seviyesiz bir tek yorumunu cevapsız bırakmıyacağım. Ben saygı sevgi dedikce sen kendini birşeyler sanmaya başladın, bu durumuna da üzüldüm ben. Kim seni böyle fişekledi pofpofladı da sen kendini nimetten sayar oldun? Yazıktır, sen ve senin gibilerinin hasıtlığı kıskançlığı ve çekememezliği başka bir ego tarzıdır ve çok çile çekersiniz siz gibiler. Çileni çek orhan, çek ki birşeyler öğrenesin. Senin beni burda anlaman imkansızdır, çünkü sen bizler gibi düşünemezsin beynin yıkanmış. Yardım edelim diyoruz yok diyorsun. O zaman derdin nedir senin orhan?

Tekrar başa dönmek istemiyorum, yorumlarına bakıyorum cıvımış demoda cümlelerini durmamaya yazıyorsun bunları ben mi yiyecem sandın? Başka cümleler kurma kapasiten yok mudur senin? Bak sana cümle dersi bile veririm istersen ama artık bu cıvımış laflarını bırak millet ezberledi senin bu bayat cümlelerini. Sus! sus ki birşeyler öğrenesin. Aksi halde harbi harbi maymuna dönüşebilirsin sen. İşte ben de bundan korkuyorum. Darwinciğine selamlar olsun bende, o maymun olarak öldü sanırım, sende o yoldan gitme ADAM ol.

Sevg...

Firari Fırtına 22.12.2010 19:51
Bu vesile ile üyeler rahat rahat yazılarını paylaşıyorlar, eee ben burda Orhanı oyalıyorum :) Haliyle seviyesiz yorumlar yok.

Canım benim ya

Firari Fırtına 22.12.2010 21:14
Bana once sunu soyleyin KURAN inanciniz var midir? Yok mudur?

Sonra ben size tum bu isin derinligini ve bilimselligini tek tek anlatirim. Bir de su var Orhanin zorda kaldigi tum durumlarda hop siz cikiyorsunuz piyasaya, yoksa siz ikinci bir hesap misiniz? Neden orhan tartismalari disinda bir yorumunuz yok, sadece tartisma amacli varsiniz....neden?

Sevg...

steppen wolf 22.12.2010 21:33
Ben size bilimsellikten bahsediyorum fakat siz hala Kuran diyorsunuz . Tartıştığımız konuya dair bilimsel bir kanıt sunabilecekseniz Kuran inancımı sorgulamanız yersiz. Kuran bilimsel bir veri değildir .

Diğer konuya gelirsek . Bundan önce Orhan Örs’ün olmadığı bir çok tartışmada da vardım , bunun bir kısmını hesabımda görebilirsiniz . Fakat her ne hikmetse ben yazmaya başladıktan sonra insanlar yazdıkları konuları siliyorlar , bu yüzden daha önce katılmış olduğum bir çok tartışmadaki yazılarım şimdi yok . Kısacası korkmayın , ben Orhan değilim .

"sadece tartisma amacli varsiniz....neden?"

Çünkü öyle olmak istiyorum . Yeterlidir umarım .
orhan örs 22.12.2010 21:55
Firari, bence Stepphan Wolf adı ile sitede dolaşan arkadaş bir cin. Bizi her yerde takip ediyor, her yaptığımızı biliyor. Hepte seni çarpıyor. Seni hoca hoca dolaştırmamı istermisin. İyileştirme büyüsü yaptırayım sana. Gül gibi olursun iki dakikada. Gel len İbiş, valla senden değerlimi bir iyileştirme büyüsü.
Derin, boş konuşmak konusunda yarışa girmişsin İbişle. Bence berabere biter. Devammmmmmmm.....

Kenan Atas 22.12.2010 21:57
kurt adam, simdi bilimden o kadar anliyorsan, bilim kokunun kuran oldugunuda bilmen lazim. platon hayatin varolusunu idealara baglarken bilim adamlari inaniyorda, firari arkadas kurani gosteriyorda niye o kadar basit geliyor?


Firari Fırtına 22.12.2010 22:12
steppen wolf ve orhan örs,

Şöyle bir prensibim var. İkiniz dağ olsanız ben bir tepe; yine de siz ikiniz ve siz gibi düşünenler bana ulaşamazsınız. Benimle başedemezsiniz. Ayrıca ben 'KURAN'ı bilmeyen, tanımayan, anlamayan ve bilimsel bir veri olarak Kuran'ı kabul etmeyen zihniyetler ile bu tartışmalara girmem. Haa girersem de iyi girerim boy ölçülerini iyi alırım.

Allah aşkına laf cambazlığı dışında başka ne bilirsiniz sizler? Bana bunu söyleyin. Ya da iyi bildiğiniz bir konuyu söyleyin de size o konu hakkında ders vereyim. İki cambaz geçinen iki şüpheli gibisiniz ve hala anlamadınız mı sizler boş kafalara hizmet veriyorsunuz.

Darwinciğin evlatları gibisiniz, hala utanmadan sıkılmadan maymundan geldik biz diye avaz avaz bağırıyorsunuz. Yahuu kendinize güldürmeyin şu milleti. Darwin kim? Maymun nedir? Bırakın bu sapa işleri ve gerçeklere bakın. 'KURAN' gerçeğin ta kendisidir. Okuyun öğrenin ve bilin ki sizler maymun değilsiniz, maymundan gelmediniz.

Her ikinizi de her daim beklerim tartışmalara. Saygı sevgi var ise tartışırız ama maymun olarak çıkmayın karşıma. Çitaları severim ama Müslüman çitaları severim ben.

Umarım anladınız beni, iki uyanık kafadarlar.

Sevg...

Firari Fırtına 22.12.2010 22:15
Sevgili Derin,

Bu boş kafaları iyi bilirim ben. Bunların çapını daha önceki tartışmalardan biliriz. O yüzden merak etme sen, eninde sonunda bunlar maymun değiliz diyecekler. Başka çareleri yok.

Eeee ders vermek te bize düşer.

Sevg...

Firari Fırtına 22.12.2010 22:17
Kenan kardeşim,

Bunların dünüde belli bugünüde. Amaçları ise herkesi maymun yapmak :) Kuran'ı öğrenecekler başka çıkar yolları yok. İşlerine geldiği gibi delil kabul ederler, işlerine gelmez ise bilimsel veri değil derler. Uyanıklar ya, bende çocuğum safım ya :) Hemen de yuttum...

Sevg...

Firari Fırtına 22.12.2010 22:21
Güzel fikir :) Yarın açalım konuyu...

Sevg...

orhan örs 22.12.2010 22:25
Platon filozoftur.Üstelik idealist bir filozoftur. Senin din olgunun temelinde olan felsefi akımdır idealizm. Platon'un söyledikleri ile sizlerin söyledikleri özünde farklı değil yani. Biçimsel farklılıklar var yalnızca.. Platon yaşamış bir insandır. Söyledikleri bilimsel kanun muamelesi görmez çünkü değildir. Kimse Platon'u tanrı ya da peygamber ilan etmez mesela. Bilim adamları ona inanıyor derken ne kast ettiğin ya anlaşılması imkansız bir şey ya da alabildiğine anlamsız.
Kenan, ilkokul bilgilerinizle öyle konuları tartışmaya kalkıyosunuz ki, bilseniz, bilmekten ölürsünüz valla. Firari ne dese basit gelir çünkü basit adamlar basit söyler.
Bu arada sakın kalkıp deme ki, "sana mı sordum". Öyle de dersen tam cümbüş olur!..

steppen wolf 22.12.2010 22:27
“bilim kokunun kuran oldugunuda bilmen lazim.”

Bilimin kökü kesinlikle Kuran değildir . Kuran’ın çok öncesinde de bilim yeryüzünde mevcuttu . Sümer, Maya , Mısır gibi medeniyetlerin buna dair yığınla kalıntısı mevcuttur. Söylediğinizin tam tersine Kuran’ın kökünü araştırırsanız sizi Sümer’e götürecektir . Yalnızca sizi değil tüm semavi dinleri .


“platon hayatin varolusunu idealara baglarken bilim adamlari inaniyorda”

Diyerek konu hakkındaki yetersiz bilginizi ortaya koymuşsunuz . Birincisi bilim adamları buna inanmazlar , bu görüşü felsefe tarihinin gelişiminde atılan küçük bir adım olarak kabul ederler ve bunu bilimsel olarak değil, ilk çağ felsefesine dair ilkel bir teori olarak ele alırlar . Hiçbir bilim adamı idealara inanmaz. Aksi düşünülecek olursa Aristotales ,Aneksimandros ,Parmenides gibi bir çok ilkçağ filozofunun da metafizik üzerine şimdi çok ilkel kabul edilebilecek teorileri mevcuttur. . Bilim adamalarının şimdiki verilerle bunlara inanmaları tartışılacak bir konu bile değildir.

Kenan Atas 22.12.2010 22:31
firari su dort satir senin olsun:

Ben bir bicak ucuyum
Kavga vermis halkina
Bas kaldiriyorum eyyyy
varin benim farkima

steppen wolf 22.12.2010 22:42
Bana bir konu hakkında ders vermenizi istiyorum sayın Firari . Hem öyle böyle bir ders değil . Vereceğiniz ders sayesinde bir Müslüman olarak safınıza birini katma fırsatınız var . Yapmanız gereken tek şey cin ya da benzeri bir doğaüstü canlının varlığına ilişkin bilimsel bir kanıt sunacaksınız o kadar . Şayet bunu başarırsanız bir Müslüman kazanacaksınız .

Cinlerle bu kadar uğraştığınıza göre onları çağırmayı ya da birine musallat etmeyi de az çok biliyorsunuzdur . Baktınız bilimsel kanıt sunamıyorsunuz o zaman bana bir cin musallat eder ya da cinlerle ilgili bir deneyim yaşamamı sağlayacak yol haritası çıkarırısınız . Şayet böyle bir deneyim yaşarsam hem siz haklı çıkmış olur hem de beni dine döndürmüş olursunuz. Böylece siz de sevap kazanmış olursunuz . Ama aksi çıkarsa bir şarlatan olduğunuzu kabul etmek zorundasınız . Ne dersiniz ?

Kenan Atas 22.12.2010 22:46
Orhan, sende dinsizsin ama allahi her cumlende zikrediyorsun (vallah).. dinsizsen, dinsizligini bil hic olmazsa.

yudum .. 23.12.2010 00:42
Bir konu seçmişsin, emek verip ,zaman ayırıp bidiklerini , duydularını, okudukarını derlemişsin ve bizlerle paylaşmışsın, öncelikle bunun için teşekkürler.. Yorumlarıyla katılan arkadaşları okudukça da konunun ne denli isabetli olduğunu gördüm... İnanlar var inanmayanlar var. Herkese saygı sonsuz. Yeterki tartışmalar adabıyla olsun . Bir iki ufak tefek şey dışında da bence gayet güzel. Herkes aynı düşünseydi, herkes aynı şeye inansaydı nasıl ilerlerdik. Bilimden, felsefeden, matematikten söz ediliyor. İşte bunlar farklı düşüncelerle gelişti... Birinin ak dediğine diğeri kara dedi , kendi tezini kanıtlamak için uğraştı. Ama kırmadan , dökmeden, karalamadan...
Yazdıklarının büyük kısmını çoğumuz kulaktan dolma da olsa biliyoruz. Ama özel ilgi alanımız değilse de açıkçası araştırmıyoruz(rum). Ben şahsım adına ( sevgili firari; bu kez korkmuyorum korka )böyle bir yazıyı okuduğuma mutluyum. Neden mi? Sayende hem farklı görüşleri okudum, hem açıkçası kafama takılan yerler için araştırma yaptım, hem bazı anılarımı canlandırdım ...Örneğin: Annem hep der ki: Bir yere ( lavabo- banyo- vs.) kaynar su dökerken "destur" de.... Çoğu kez unuturdum, ya da aman anne yaa derdim... Örneğin: Babannem .(Allah Rahmet eylesin) Bir gün pilav yapıyordum piriçleri yıkayıp süzerken bir kaç tanesinin lavobaya düştüğünü gördü ve -Hemen al olnları ordan dedi.Neden ki babaanne?. dediğimde . GÜnahtır dedi. Şimdi.... En başlarda söylediğimi yeniliyorum. İnanan vardır ,inanmayan vardır . Hurafedir diyen vardır , gerçektir diyen vardır .. Her yerden edinilecek bilgiler diyen vardır, teşekkür edenler vardır .Olması da çok doğaldır.
Teşekkürler Sevgili Firari.

Firari Fırtına 23.12.2010 09:21
Sevgili Yudum,

İnanana da inanmayana da saygımız büyüktür ama saygıları var ise. Konu ciddi bir konudur ve bu ciddi konu bazı inanmayanlar tarafından çocukca cümleler ile rencide edilmek isteniliyor. Olsun bu sorun değil. Ben şahsım adına KURAN'a inanan ALLAH'a inanan ve onun yarattığı herşeye şükürler çeken bir insanım. Müslüman olmam demek karşıyı ezme hakkını bulmam demek değildir ama karşı da dediğim gibi olaya saçma sapan yaklaşmamalı. Bugün Allah'ın varlığını kabul etmeyen insanlarla ben tartışamam ve gerçekten muhatap bile olmam.

O yüzdendir yukarıdaki iki arkadaşa cevap vermiyorum. Anlasınlar diye. Hoş anlamasalar da sorun değil onlar yoluna ben yoluma.Saygım büyüktür, saygı beklerim.

Bu arada büyüklerinden duyduğun şeyler doğrudur, bunlar hurafe değildir ve dinimiz de vardır. CİN, ŞEYTAN, MELEK vs... Bunlara yok diyen kişi ALLAH'ada yok der.

Ben teşekkür ederim Yudum.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 09:21
kenan atas 22.12.2010 22:31
firari su dort satir senin olsun:

Ben bir bicak ucuyum
Kavga vermis halkina
Bas kaldiriyorum eyyyy
varin benim farkima

................................

Teşekkürler Kenan kardeşim.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 09:24
Sevgili steppen wolf,

Tartışalım, hemde sonuna kadar bu mümkündür ama şu bir gerçek ki, bu tartışmalar sonucunda ne siz benden birşey anlayacaksınız, ne de ben sizden.

O yüzden rica ediyorum, kapatalım konuyu. Siz yolunuza ben yoluma bakayım. Saygım büyüktür, inancınız yok diye size farklı davranacak değilim. Sonuçta siz de insansınız ve değerlisiniz.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 09:26
Sevgili Orhan,

Tartışalım, hemde sonuna kadar bu mümkündür ama şu bir gerçek ki, bu tartışmalar sonucunda ne siz benden birşey anlayacaksınız, ne de ben sizden.

O yüzden hadi başka eğilimlere dalalım. Burda birbirimizi anlamamız imkansız. Boşuna üzmeyelim kırmayalım birbirimizi. Saygım sonsuzdur inancınıza. Bunu bilin yeter.

Sevg...

steppen wolf 23.12.2010 11:16

İddianızı ispatlayabilmeniz adına size çok basit ve uygulanabilir bir test etme yolu önerdim . Öncelikle buna bir yanıt verin . Onca iddiadan sonra şimdi kaçak oynamak yakışık almıyor .

“Ve hiiiiç demesinler ki "Hadi bana güzel bir kitap söyle..." Onca merakınız ve sorunuz var, hangi kitap olduğunu da merak edin de araştırın.”

Merve Hanım Maalesef araştırmalarım bir sonuç vermedi , belki siz bana yardımcı olursunuz .

“Var olan bir şey birileri inanmıyor diye yok olmayacağı için hiç problem değil.”

Olmayan bir şey birileri inanıyor diye var olmayacağı için …

İrlandalılar Leprecon’a , Amerikalılar uzaylılara , Afrikalı voodoocular zombilere, ortaçağ Avrupalısı cadılara ve doğu medeniyetleri de cinlere inanıyor diye bu hikayeler gerçek olmuyor . Kısacası ispat gerekiyor .

Anlattığınız bu saçma sapan , tutarsız ,dayanaksız hikayelerle beynini iğfal ettiğiniz çocuklar ileriki yaşlarda psikolojik hasarlar alıyorlar . Bilinmeyenden korkma dürtüsüyle sorgulama alışkanlığından mahrum ve korkularıyla yarattıkları hayallerini gerçek sanan şizofrenik nesiller yetişiyor . Akıl hastaneleri bu tip dini mitosların beslediği korkularla cebelleşen hastalarla dolu . Hastanenin dışında kalan hasarlı insanların korkularıysa şarlatanların karnını doyuruyor .


Tekrar ediyorum sayın Firari ; Madem bu konu da 15 yıldır araştırma yapıyorsunuz cinlerle yaşanacak deneyimlere dair bilginiz de vardır . Ya bana bir cin musallat edin ya da bana böyle bir münasebet için yapmam gerekenleri anlatın . Test sonucunda şayet “cinlerle” ilgili bir deneyim yaşarsam size haksızlık yapmış olduğumu kabul eder ve derhal dine yönelirim . Ama test negatif çıkarsa siz bu yazıyı buradan kaldıracak ve bir şarlatan olduğunuzu kabul edeceksiniz . Ben çarpılmaktan korkmazken siz neden şarlatan olmaktan korkasınız ki ?

Firari Fırtına 23.12.2010 11:33
Sevgili Merve,

Kişilerin istedikleri ispatların tarafımızca yapılamıyacağını bildikleri için bu açık noktadan yakalamaya çalışıyorlar inancımızı. Çok komik olan eskilerin gündeminde düşmeyen Ataist'lerin söylşemleri vardı. 'Hani Allah nerde gösterin' derlerdi. İşte bunlarda bu komik durumun parçalarıdır.

Fakat yine de ben saygı duyuyorum. İnanmayana zorla inan diyemeyiz böyle bir hakkımız yok. Ama bizlerdeki saygıyı onlardan da bekliyorum. Bu benim doğal hakkım. O yüzden de diyorum ki boşuna tartışmanın anlamı yok, bu bu böyle gelmiş böyle gider.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 11:40
Sevgili steppen wolf,

Ben 15 yıldır cinlerle uğraşıyorum, cin işi yapıyorum, cin musallat ediyorum diye bir cümle kullanmadım, kullanamam da. Lakin bu yıllar arası bir çok defa bu olaylara şahit oldum, merak ettim, araştırdım, inceledim ve birikimlerimi de kaleme aldım.

Şimdi siz hangi mantıkla bana ' bana cin musallat ediniz' diyorsunuz anlamadım. Kuran'a inanan hiç bir insan şarlatan değildir. Kuran'a inanan hiç bir insan size ispatlar yapmak zorunda da değildir. Cin çarpmasından korkmam diyorsunuz, evet aynı fikirdeyiz ben de korkmam. Ama sizin tek korkunuz var o da, Darwini geri getiremediniz. 'Maymunlar hala gizemini koruyor. Çitalar artist bile oldu filmlerde oynuyor ama bu insanlar neden maymundan geldiklerini kabul etmiyorlar' diye de korkularınız büyük. Sizi anlamıyor değilim değilim ama yanlışlarda olduğunuzu bilin istiyorum. Haa bilmediniz mi yolunuz açık olsun bir şey demiyorum.

Ama lütfen, öyle çocukca ispatlar, süslü cümleler ile kendinizi aklamalar işine soyunmayın. Benim elimde KURAN var. Sizin eliniz de ne var? Bakın fark çok büyük, iyisi varın gidin bildiğiniz inançlara sahip çıkın. Ben KURAN'ımdan memnunum ve de mutluyum.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 12:25
Bu arada son birşey,

Yeni açacağım konu sanırım direk sizleri ilgilendiriyor. Orda bilimselliğinizi gösterin bana. Hem daha güncel hem de toplumsal bakışlarımızı koyalım ortaya.

O zaman ne neymiş öğrenelim.

Sevg...

steppen wolf 23.12.2010 12:37

“Ben 15 yıldır cinlerle uğraşıyorum, cin işi yapıyorum, cin musallat ediyorum diye bir cümle kullanmadım, kullanamam da. Lakin bu yıllar arası bir çok defa bu olaylara şahit oldum, merak ettim, araştırdım, inceledim ve birikimlerimi de kaleme aldım.”

Bunca zamanınızı bu konuya vermiş biri olarak size sunduğum gerçeklik testi şansını heba ediyorsunuz . Bir insan 15 yılını bu konulara verip , soğan kabuklarının cin parası olduğunu iddia eder de nasıl olur da cinlerle ilgili deneyim yaşama yöntemlerini bilmez . 15 yılınıza yazık etmişsiniz .


Madem dayanağınız Kuran , o zaman cinlerle ilgili yazdıklarınızı Kuran’ın anlattıklarıyla sınırlı tutun bari . Onun yerine Kuran’ı kullanarak kendi uydurma hikayelerinizi ve sahte araştırma argümanlarınızı dökmeyin buraya . Olağanüstü iddialar , olağanüstü kanıtlar gerektirir.

Yazdıklarınızdan anlaşılıyor ki kanıtınız ,ispatınız yok . Madem öyle , o zaman bundan sonra bu konuyla ilgili paylaşımlarınızı hikayeler bölümünden zevkle okumak isterim .

Bu yazıyı burada okuyup da etkilenen arkadaşlara sözüm şudur ; Sizi çarpacak olan cinler değil , kendi korkularınızdır ve bu korkulardan nemalanmak isteyenler her daim etrafta olacaktır . Gözünüzü açık tutun ,şüpheci olun ve şarlatanları beslemeyin !Firari Fırtına 23.12.2010 13:40
Sizler bildiklerinizle nefes alın, bizler rahatız. Şarlatanlar bile maymundan gelmediler ama maymunla saygılı muhataplık kurabiliyorlar değil mi yeğen?

Bana bunları anlatma sökmez yemez dedim hala uğraş içerisindesiniz. Zor dostum zor. Beni ve ben gibilerini bu fırlama zekanızla kandıramazsınız. Darwin de kandıramadı kimseyi unutma bunu. İnsanlar inanacakları şeye inanmışlar zaten, siz hala yol arıyorsunuz. Ben de size doğru yolu gösteriyorum.

ALLAH'a sığının huzur bulun.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 18:43
Bir anlamı olmadığını biliyorum Merve.

Ben bazı kişileri ikna ederim diye değildir çabam, birşeyler öğrensinler en azından toplum sesini duysunlar diyedir.

Fazla uzatmam zaten, seviye düştüğü an keserim tüm günlükleri.

Sevg...

Firari Fırtına 24.12.2010 09:20
Ne güzel, konu sessizliğine çekildi.

Tüm yorumcu dostlara teşekkürler.

Sevg...

murat yıldız 17.12.2012 22:14
bütün yazılarını okudum inaçlı bir insansın ama cinlerle bu kadar niye ilgileniyorsun merak ettim doğrusu

mustafa düzce 09.01.2013 06:26
orhan kardeş sen cin misin musallat oldun firari kardeşime

özgül ... 09.01.2013 19:32
Bence soğanı ve sarımsakları hazırlamalıyız,sitede tek bir yazısı bulunmayan birer tane yorumu bulunan isimler buralarda geziniyorsa Fırtınanın habercisidir,yakında diyorum görünür diyorum üç ayaklılarını yollamış buralara. Hadi hayırlısı.

gece yolcusu 30.05.2013 03:51
s.a. Evet cinler vardır. Gıdaları kokudur. Başka bir boyutta şahsen gördüm. Yakın bir arkadaşım ise dalga konusu yaptığı için bir gün komşu kadın vasıtasıyla mesaj verdiler "Bizimle dalga geçmesin." diye. Şeytani cinler maalesef büyük bir çoğunluğumuza musallattırlar zaten uzaklarda aramayın. Aşırı nefsani zevklere düşkünlük, intihar, tecavüz, toplu insan katliamı, cinnet sonucu cinayet gibi vakalarda ve Allah korkusundan uzak bir şekilde kasıtla, inatla insanlara zulmeden; kul hakkını yemekten zevk alan, bunu bir yaşam standardı haline getiren... vb. kişilerde zaten musallat olayı mevcuttur.
“Kim Allah’ı zikretmekten gafil olursa, yanından ayrılmayan şeytanı ona musallat ederiz.” (Zuhruf:36) Selametle...

yagmur erkan 24.08.2013 00:54
benımde sıze sorum olcak ben bır arkadaşımın yardımıyla cınlerden yardım alyorum bana zararları yok ama bana zarar veren ınsanların cok zarar gorduklerını gorebılıyorum ben acaba cınlerle evlenmış olabılırmıyım

batuhn yıldırım 29.08.2013 15:14
Hocam öncelikle size çok teşekkür ediyorum . Bu bilgieri verdiğiniz için teşekkür ederiz ALLAH sizin gibilerden razı olsun. inkar edenlere ne yazık. sizi küçümsemeye çalışan nefsine yenik olan insanlara sakın aldırış etmeyin ALLAH yolunda gidene ne mutlu.


Ülkü kardeşim cinler her şekle girebilir ve istediği heryere 1 saniyede gidebilirler bunu okumuş olmalısın? sadece fotoğraflara bakarak anlamak kolay olmasa gerek biraz daha dikkat edersek çok iyi olur :)

batuhn yıldırım 29.08.2013 15:22
Yağmur kardeş hocam galiba cevap vermeyecek bende bildigim kadarıyla cevap veriyim bi mahsuru yoksa hocam ve sizin tarafınızdan. cinlerden yardım almayın bu size musallat olabilir. benim arkadaşımada öyle gelmişti ve akrabama sana para ve ev alacaktı kabul etmedi o ev cinlerin evidir eğer onlara yanlış birşey yapılırsa musallat olma riski var. hocamında dediği gibi müslüman iyi huylu cinler musallat olmaz. bu sizinle evlenmek isteyen veyahutta sizden hoşlanan bi cin olabilir bildiğim kadarıyla .


Hocam bi mahsuru yoktur inşallah sizin tarafınızdan.

Ömer dinç 25.09.2013 12:07
Bende bir çok şey yaşadım hâlâ da yaşıyorum ayette derki allah "biz insanları ve cinleri ancak bize kulluk etsinler diye yarattık"diyor

.... ............... 25.09.2013 18:49
Bu sitede cinler var.Firari sen sağol varol yaşa yaşaaaaaaaaaaaaaa

dalya ilmaz 31.10.2013 01:46
Paylasim cok guzel olmus lakin su tartismalarda olmasaydi keske :( sadece sorular ve cevaplar iyi olurdu. Insanlar fikirlerini paylasmali tabiki lakin bu paylasimlar hakaretle inciltmeyle olmasi uzucu . Herneyse kimseye nasihat verme gibi bi niyetim yok paylasiminizda sorulara yer ayirmis olmaniz iyi olmus

burak bulut 05.12.2013 18:49
Kardeşim Merhaba benim babam imam ve bu işlerin artık profesör gibi biş yani çarpılan insanları aracı olarak düzelttiriyor ve ocaklık özelliği diye bir şey var babadan ogula kan ile geçen o ocaklık özelliği bendede varmış ve bu konuyu babama kaç defa sormama rağmen hala benimde ocaklık özelliğim oldugu ıcın cinim varmı diye cevap vermıyo demekkı var babamda onlarla konuşuyo sohbet edebılıyo buna emınım ama belli etmıyo evde büyüyü yok edici yani büyü yapılan bir kişiyi düzeltmek için yapılması gerekenler yazılıyo ve babam ordan yapıyo bende onu merak edıyorum ocaklık özeliiğim var ve bende o kitaptan en basitiyle yüz yüze konusmak için yapılması gerekenler var yapmak istiyorum artık sen ne dersin cinim varsa ki var onla konusmak ıstıyorum ve 18 yasındayım ve bu arada onlardan zerre kadar korkmuyorum çünkü onları bilerek yaşadıgım ıcın problem olmuyo bana

ali sertel 06.12.2013 02:38
ilk olarak böyle bir paylasım yaparak konu hakkında bılgi sahibi olmayan arkadasları bilgilendirdiğin için tşk ederim emeğine sağlık fakat buna benzer bir durum anlatmak istiyorum bilimsel olarak karabasan diye bir şey yok diyorlar ama aslında ben hiç inanmıyorum bilimsel açıklamaya karabasan denen varlıkta cinlerle alakalı ve bir çok defa gelip gittiler ilk başlarda çok korkutucu olabiliyor ama korkuyu yendikten sonra inanın her sey daha kolay oluyor korkuyu yenmenin anahtarı din diye düşünüyorum ben o kadar dini emirleri yerine getiren birisi değilim ama inancım ve dine bağlılığım kalbimce çok yüksek ve her ortamda da sonuna kadar savunurum bu karabasanlar bir çok kere geldikleri için alıştım ve her gelmelerinde din yönünden çok baskı yapıyorlar o anda bile dinimi savundum onlara karşı bağırdım çağırdım Allah'a cok şükür ki geldikleri gibi gittiler her seferinde duayla kovmaya calıstım korkan arkadaslar var ise bosuna korkmayın bu dünyada görünmeyen varlıklardan korkmayın esas korkacagınız varlıklar ete kemiğe bürünmüş cahil yobaz doymaz günahkar insanlardır inancınız sağlam olduktan sonra görünmeyen bir varlık en cok sizi korkutabilir firari fırtına arkadasın cin çarpmasıyla ilgili verdiğin örnek gayet mantıklı şu aralar hiç bir işlerim yolunda gitmiyor bütün yollarım kapalı yüce yaradan hiç bir insana kaldıramayacagı yükü yüklemez

merter yalınkaya 16.12.2013 14:14
''Bu konu hakkında epey bir bilgim olmasına rağmen pek fazla açıklamak istemediğim aşırı incelikleri gizlemek zorunda kalacağım, bu konuda beni anlayın'' burda çok takılı kaldımm

Baykan Atas 23.12.2013 03:15
bazı insanlar vardır üzerilerine alınmasınlar; taşıması zorunlu olan bazı kuralları kaldıramayacağını düşünerek kendilerini zayıf hissederler, bu yüzden de uyması gereken kuralları reddetmek için her türlü cambazlığı (maymunluğu) yaparlar. Onlara zayıf olduklarını söylememiz de, onlarda hiddet ve öfkeye neden olur hoş ya da boş görmek bizim elimizde.

melike özşahin 28.12.2013 19:00
cinler hakkkında tüm bildiklerinizi arkadaşlar bana msj olarak atar mısınız. bnde çok değişik şeyler biliyrum cinler hakkında ama sizinkileride merak ediyorum. ve bnm sormak istediğim sorular sizleri biraz aşıyo gibi gelio bana . daha geniş bi bilgi haznesi olan birisi varsa bana ulaşabilir mi acaba. ona 18bin alemle ilgili sormak istediğim sorular var ..

sabri genc 10.01.2014 06:55
la yeelemo ma xeybe illalah allahtan başka kimse geybı yani geleceği bilemez buna cinlerde dahil onlarla ilgili çok kitap okuyup araştırma yaptım insanlarla dalga geçmeyi severler isimleri ile düzgün davet etsen gelirler 7 cin taifesi vardır bunlar kendi araların 300 küsür kabileye ayrılırlar bunların bir kısmı ilahidir bir kısmı şeytanidir bunlar mücadele halindeler en tehlikelileri ifritlerdir bunlar müslüman olanlarına utanç ışığı diyorlar çünkü müslüman olanları bellidir bir ışık var etraflarında ondan dolayı gayri müslimleri buna utanç ışığı diyorlar bunların bazıları eski büyüler ile hazine define korumacılığı yapıyorlar bazılarının görevleri kıyamete kadar devam eder
kessinlikle ehli olmayanların onları çağırma davet etme gibi fatezilere girmesinler yoksa çok kalıcı ruhsal ve bedensel zararlar görürler saygılarımla

ersin çokseven 16.01.2014 16:32
arkadaşlar cin konusu bilgisizce uğraşılınca tehlikeli bir konudur o yüzden bilgi sahibi olmadan bu konuyla uğraşmamakta fayda var bu konuda sorusu olan arkadaşlara eğer yazarlarsa inşallah gerekli cevapları vermeye çalışırım
allaha emanet olun

muhammet çalışkan 22.01.2014 15:26
Firari Fırtına;

ağzına sağlık abim çok iyi anlatmışsın. ama hala yamuk kafalılar var bundan bişey hazmetmemiş ve anlamamışlar.

muhammet çalışkan 22.01.2014 15:28
Firari Fırtına;

ağzına sağlık abim çok iyi anlatmışsın. ama hala yamuk kafalılar var bundan bişey hazmetmemiş ve anlamamışlar.

Dennis Onder 25.01.2014 21:10
Bu cinlerin kirmizi zabir diye birseyi cok sevdiklerini hatta onn icin herseyi yapabileceklerini duydum.bu konuda bilginiz varmi? Ben USA de yasiyorum anlatilanlara gore Amerikalilar kurani ve cinleri kullanip teknolojiyi cogununu bunlardan ogrendigi hatta yapilan filmlerdede bunlari gorebiliyoruz . yaniliyormuyum??

bEDDIRHAN BEDDIRHAN 03.02.2014 03:26
valla arkadaşlar ben daha detayı bilmek isterim burdakilerin çoğu sıradan makale yazıları gibi ben bazen görebiliyorum ama çoğu zamanda göremiyorum bunları daha iyi görebilmem yada daha fazla detay bilgim olması için bilgisi olanlardan msj desteği isterim lakinnn ciddi ,dürüst vede bu konuda gerçek bilgili olanların mslarını bekliyorum.çünkü baktırdım biriside bende bayada musallatı varmış msj bekliyorum bu işi bilen bayan yada erkek den bilgi vede destek bekliyorum.birde el verme olayı varmış yada ocak onun hakknda da bilgi sahbi olan varsa destek bekliyorum melike şahin vede firari fırtına sizdende msj bekliyorum

ibrahim ÖZDEM 15.02.2014 05:46
orhan örs sen ne kadar gerizekalı bi insansın inancında yok sanırım sırf sana yorum atmak için üye oldum suç sende değil aslında senin gibi hergeleleri burda bulunduran üyelerde senin bu yazıda işin yok defol git başka şeylerle ilgilen kimseye bulaşma!.. Firari Fırtına gerçekten taktir ettim seni kardeşim mükemmel bi sabrın var peygamber sabrı gibi maşallah :) yazılarını dikkatle okudum ve bu konuyu sadece yazıp geçmediğini ve çok bilgili oldunu düşünüyorum bu 3 harfliler konusu benim çocukluktan beridir ilgimi çeker ve bi o kadarda ürkütür hatta sırf bu konuda konuşabiliceğim insanlar aradımda denilebilir ben çankırıda ikamet ediyorum eğer bana yakınsan adresini söylermisin gelip seni ziyaret etmek ve bilgilerinden mahrum kalmamak isterim...

Hüseyin Akçay 17.02.2014 01:04
Orhan ve stephen kuzenler selam.... Epey olmus siz buraya yorum yazalı, okudum. Biliyorum kuzen felan degilsiniz, ama bizde aynı kökten gelenlere kuzen demek adettendir, bu kök maymunda olsa... Benim bircok ateist arkadasım var, hic saygisizlik etmedim ve hicde saygisizlik gormedim... O yuzden sizlere ateist diyemicem, cunku onlara haksizlik olur. Bana gore sizler kendi beynin den oteye gidememis, hayatin sadece kendi dunyanizdan ibaret oldugunu dusunen bencil piclersiniz... Saygisiz, sapkın, cok okumus picler...

Aslında onca yazdiginiz kucumseme ve hakaret karsisinda daha fazlasini hakediyorsunuz ama, simdi size prim vermeyede gerek yok... Ulan deyyuslar, siz asık olurkendemi bilimsel hesaplar yaptiniz, kendi hislerinizi ultrasona sokup gözlemmi yaptiniz a picler... Maneviyatın hic bir bilimsel açıklaması olmadıgını bircok bilim adamı bile kabul etmisken siz kimsinizde böbürlenerek biz kabul etmiyoruz diyorsunuz, hadi etmediniz size kim veriyor bunlarla alay etme hakkinı çapsızlar... Sizin bilimsel olaraka varsa inaniriz dediginiz varsayimlar, bir zamanlar dunyanin tepsi seklinde olduguna inaniyordu, insanin maymundan geldigini soyleyen darvin deyyusuna ise butun dunya guluyor simdi, ama o sizin inanmaya güclük cektiginiz Yüce Kur'an da bütun dogrular geciyor... Hadi oglum topunuzu taragınızı toplayın kendi aleminizin icine karısın, inanclı insanlardan uzak durun, yoksa cini bilmem ama ehli biri sizi fena carpar...

Ve bu arada bu mesajı okuduktan sonra cevap yazayım demeyin, simdi hislerimle yazdım ama, cevap yazarsanız gerekirse bilgimlede döverim, gidin kendi sokagınızda oynayin...

Yıllardır inancli insanlardan kanıt isteyip durdunuz, ama soyle bir dusunup demedinizki, ulan yillardir kanitlanmis dedigimiz bircok yanlisa inandik... Kolayiniza bu geliyor, çogunuzda biliyorsunuzki, öldügünüzde rahat uyku yok size.... Selametle..

Kadir Gündüz 18.02.2014 11:25
'Cin'ler herşeyi görürler cümlesiyle konunun tamamen dışına çıkmakla kalmayıp Allahın yarattığı varlıkları sanki bir tanrıymış gibi tanıtmana güldüm açıkçası Bir başka söylemek istediğim konu ise şu bir kaç bilim adamı amazonlara gider kabilelerin hayatını inceler ve bir belgesel çekerler sanki sen bu cinler alemine girip onlarla yaşamış gibi kesin bilgiler veriyorsun kaldiki dünyadaki her din adamı bu konularda kesin konuşmaz bunu sende benim kadar iyi bilirsin.
Ayrıca cinlerin ne yediği yada nasıl davrandığı bence insanı ilgilendiren bir konu değildir temel bir bilgi yeterlidir fazlası abartı azı cahillik olur şimdi ben bir çok hocadan bu konuyla ilgili yazılar ve sohbetler dinledim evlerine gidip sanki onlarla çay içmiş gibi anlatmadı konuyu sade kısa ve öz bence seninde öyle yapman gerekliydi.

orhan örs 19.02.2014 18:58
Vaaaayy Firari, peydahladığın yeni çakma üyeler yumurtalarından çıkmışlar; hayırlara vesile!.. Bu kurtçuklar kendinden önce gönderdiğin öncü birliklerin mi? Halihazırda sen bir halta yaramazken senin türemişliğinden ne beklesin bu zavallı site! Yazmaktaki kabiliyetsizliğinle birleştirdiğin yorumlamaktaki kabızlığın ve üzerine sos diye kullandığın cinsi sapıklığın bu kadar ayan beyanken bu girişimlerin neyin çabasıdır yiğit???

Hüseyin, dışındakilere kızdığında ilk kullandığı ifadeler; "piç" ya da "orospu çocuğu" olan tiplerin nedense, kendilerine özel bir evde değil de nispeten daha genel bir evde dünyaya geldiklerini düşünürüm. Yani o yol, yol değil ya da en azından insanca değil diyelim. Ha sen bu dangozlukla söylediğimden ne anlarsın bilemem ama bunu da dert etmem elbet!

Sessizlik!..

oguz batan 17.03.2014 14:34
Ben Sana nerden ulasabıllırımmmmmmmmmmmmmmmmm

ayşe nur 17.05.2014 19:11
size nerden mesaj tabilirim

batu özcan 05.06.2014 05:29
Kardeşim sen Hiçbirşey yazma gerçekten ya araştırıp uslübu ile yaz yada dolma akılla uydurma şeyler ile polemik yaratma erkek cin bayan peri neyin kafasındayken yazdın sen bunu (:

aziz aslan 05.06.2014 11:15
Bazu yorumlari okydum da cin in erkegine cin disi olanina peri denilir bilmeyenler iyi okusun arastirsin hatta bana bulasmis bir peri vardi sunuda belirteyim ilk musluman olan peygamber efendimizin musluman yaptigi cin ebu yusuf insanlar cinlerle evlilik yapabiliyor cocuklari olabiliyor bir erkege peri bulasmis ise o erkege hic bir bayan yaklasamaz bir iliskide bulunamaz bulunur ise kisa surede ayrilirlarkeza bayan icinde oyle izin vermezler zikir peki nasil bulasir bunlar insanlara yukarida cok guzel aciklamis ayrica mesela zikir cekeriz diyelimji Ya Vedud ebced degeri 20 dir buyuk ebcede gore 400 olur fajat bazen sayisiz cekeriz misal 456 cektik diyelim o sayida yada her hsngi bir sayida da musallat varlik bulasma olasiligi yuksektir simdi Ya Vedud cekersen niyet edersen birisinin seni sevmesi icun Allah izin verirse olur ama sadece Vedud diye zikir edersen butun varliklar sever hatta periler bile asik olur cin hadiselerini hafife almayin bizzat yasamis gormus biri olarak size daha fazla aciklama yapmayim ve cinler her seyi gorur gecmusle alakali bilgiler alabilirsin bunun icin cinlere cok iyi hukmetmen lazim altini cok severler sirkeden nefret ederler

aziz aslan 15.06.2014 02:16
batu özcan sen bayagı geri kalmışsın sen gel ben sana biraz ders vereyim eğiteyim seni ha ben senin yanına gelemem der isen aç biraz burada bana laf yetiştirecegıne arastırma yaz cinler ile ilgili arastır 2 senedir hüddam cin büyü sihir üzerine gezmediğim site okumadıgım kitap kalmamıştır cin'lerle evli konuşmadıgım ne erkek nede kadın olmamıştır biraz geri kalmışsın sen hemde bayagı geri öyle kulaktan dolma bilgilerle yada inancsızlıkla gelip burada ahkam kesme

sude yaprak 07.08.2014 18:10
Slm yazînızı tesadüfen gördüm benide yakından ilgilendiren konu oldugu için dikkatimi çekti bende 13 veya 14nyasından beri cinlerim var vede 12 yıldırda onlarlan iletisim yapabiliyorum vede onları görebiliyorum herdaim yanımdalar bana gelenler rahmani vede bana asla zararları olmadı vede benim dedemde teyzemde üçüncü kusak olarak bende var çok hocaya gittim neden bukadar hislerim kuvvetli diye yıldız nameme baktılar yıldız namemde 100 yüz suya bakma özelligine sahibim cinlerlen iletisim yaparken suya geliyorlar istedigim soruyu sorup cevabınıda alıyorum ama asla bana zararları olmadı

cem cems 19.08.2014 00:37
Sude Yaprak sana nasıl ulaşabilirim ? Bir kaç sorum olacak.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 Firari Fırtına 4946
2 Mustafa Arıkoğlu 4827
3 Arjin Kılavuz 2809
4 Nermin Gömleksizoğlu 1967
5 Ejder AnubisLyder 1942
6 Uğur Kesim 1933
7 Sibel Kaya 1712
8 Enes Evci 1517
9 Turgut Çakır 1487
10 melek. melek 1394

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:712 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com