Firari Fırtına  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 2 Puanı: 4628

23 Aralık 2010 Perşembe 
Darwin Meselesi - İnsan Maymundan mı Türemiştir?
Okunma: 16942

Darwin Meselesi

Darwin herkesin bildiği gibi bir bilimcidir. Ortaya attığı "insan maymundan türemiştir" teorisi ile bir çok akıllara ziyan kişileri de kendisi gibi düşündürmüştür. Konumuz budur.

Arkadaşlar hepinize soruyorum... Bizler maymundan mı geldik?

http://www.izmirdesanat.org/wp-content/uploads/2009/03/tara00058ii.jpg

Bakınız, gerek kendi bildiklerimiz ışığında gerek ise kaynaklar yardımıyla bu konuya biraz eğilim gösterelim. Çünkü günümüz de hala bunu böyle kabul eden insanlarımız var. Aydınlanmalarını beklemiyorum ama bari birşeyleri öğrensinler diyorum. Hoş öğrenseler de işlerine gelmeyecek kabul etmeyecekler ama ben yine de insanlık vazifemi yerine getireyim.

Heyy İNSAN!...Sen maymun değilsin, sen bir İNSAN'sın. Kendine gel silkele kendini ve bırak bu yaş işleri....

Arkadaşlar türemek demek evrim geçirmek demektir. Asla ve asla İNSAN evrim geçirmemiştir. Bu gerçek hiç bir zaman değişmeyecektir. Fakat zamana yayılan sürecin yıllar öncesinde bir çok bitkiler ve hayvanlar evrim geçirmiştir. Bunun en güzel örneği ise 'FİL'dir. Filler Mamutlardan türemişlerdir hemde milyar yıl öncesinde yaşayan Mamutlardan. Bunun sebebi mamutlar alaskada yaşardı ve milyar yıl önceydi. Ancak çeşitli iklim olayları, yer kabuğu sarsılmaları mamutun evrim geçirmesine sebep olmuş ve günümüzdeki fil halini almıştır. Aynı şekilde atlarda. Örneğin atların ilk atasının kedi boyunda üç tırnaklı bir hayvan olduğunu biliyormuydunuz?

İnsanlardaki evrim de şöyledir. İnsan asla maymundan türememiştir. Ancak 2 milyon yıl önceki mağara adamları ile bu günkü insanlar arsında fark vardır. Ve bu fark bazı uyanık bilim adamlarını harekete geçirmiştir. Şöyle oldu böyle oldu diye. Yanlıştır ve böyle birşey yoktur.

Şimdi size Darwincik' den bahsedeyim.

Normal şartlar altında Darwin bir bilim adamı değildir. Aksine amatör bir araştırmacıdır. Ve tehlike boyutları oldukca fazladır. Bilimciler der ki, 'darwinci olmak hiç birşey bilmeden atıp tutmaktır.'

Darwin Teorisinin çıkış sebebi ise resmen dinsizliktir. Zevkli yaşam, hesapsız sorgusuz Allah'a inanç olmadan Ondan korkmadan yaşam için ortaya atılan teoridir. Ayrıca komik bir durum bile vardır. Yunus balıkları ile ilgili... Eğer darwin maymunu görmeden önce bir yunus görmüş olsaydı ve onun yürümesini hayal etseydi İnsanlar yunustan gelmişti diyecekti. Buyurun burdan yakın.

ImageShack, share photos, pictures, free image hosting, free video hosting, image hosting, video hosting, photo image hosting site, video hosting site


Şimdi işin özüne gelelim.....

Darwinci arkadaşlar, hala biz maymunuz diyen arkadaşlar beni dinleyin hele.

Benim KURAN'ıma saygınız olmadığından bu yukarıdaki resmi size layık gördüm. Ama özür dilersiniz, bir daha bu hatayı yapmazsınız, ben de hem bu konuyu hemde bu resmi size olan saygımdan dolayı hemen silerim.

Bana inançlarım hakkında 'ispat et' gibi çocukca söylemlerle gelmeyin. Siz alın elinize bir maymun çita her ne ise işte onu yontun İnsan yapın o zaman ben size daha yakın cümleler söz veriyorum kurarım.
Demeyin bana 'Kuran bilimsel bir veri değildir, kaynak değildir.'
KURAN bizlerin kalbidir, yaşam kaynağıdır ve sevdamızdır ve aşkımızdır bunu siz nerden bileceksiniz... İslami ve dini bilgilerim aman aman çok değildir gidin bir Müftülüğe iyi bir ders alın, öğrenin arkadaşlar.

İnanın artık ben utanıyorum yaa, kendi türümden olan bir insan hala kalkmış ben maymunum diyor. Yazık yazık....

Şimdi yorumlarınızı bekliyorum, bana güzel yorum yapın bende cevap vereyim. Ama saygı ve seviye şart.

Sevg...

Yazan: Firari Fırtına


Yorumlar (76)
Ali Gertrude 23.12.2010 13:22
Yazınız gerçekten başarılı ve siteye değer katıyor. Ve ilk önce şunu da söyliyim darwinci değilim. Fakat yazınız da darwini gereksiz ve ahmak bir adam gibi göstermişsiniz. Darwincik deyip ardından darwin teorisi olarak nitelemişsiniz. Üzerinde 'Teori' olduğu kanıtlanmış , birçok kitap yayınlanmış (destekleyici yada eleştirici) bir bilim adamını aptal demek yanlış olduğunu düşünüyorum. Ve bilim zaten kendini dinden soyutlamayı gerektirir. Şu andada dünyanın yeni darwini bir Türk tür. Darwin öyle hayal kurup uydurduğu bir teori değildir her ne kadar inanmasamda
Fakat Yazınız için
Teşekkürler...

Firari Fırtına 23.12.2010 13:31
Veysi kardeşim,

Zaten biz onları kendi hallerine bıraktık, hemde saygı duyarak. Kimseye birşey dediğimiz yok. Lakin KURAN işin içine girerse bende bu konuda saygı beklerim onlardan. Yoksa banane yani maymun olmuşlar olmamışlar umurumda değil vallahi.

Onların bilimsel tezcikleri var, bizimde ALLAHIMIZ var.

O kadar.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 13:33
Sevgili Ali,

Darvin konusunda tamam belki duygusal yaklaştım konuya ondandır ama karşı saygısı da çok önemlidir. KURAN ı veri olarak kabul etmeyen tanımayan ve saygı duymayan mantığa benim söylemlerim az bile diye düşünüyorum.

Yoksa her maymuna saygım sonsuzdur. Umarım anladın beni kardeşim.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 13:45
Sen şimdi gelecek aksi yorumlara bak. Ben onları bekliyorum :) Ne komikliklerle bilim ile çok bilmiş hazır cevapcılar var site de. Onlarla kısa bir süre de olsa mutlu olacağım burda :) Sen biliyorsun onları kardeşim.

Onları doğru yola davet edelim. Yazıktır üzülüyorum hallerine.

Sevg...

asd fgh 23.12.2010 13:58
Firari kardeşim sen zaten yazacağını yazmışsın bunun üstüne benim bir şey dememe gerek yok kalemine sağlık..

Halit DURUCAN 23.12.2010 14:01
Ee, güzel bir tespit tabi. Bu noktada ben şunu görmüştüm ta ortaokul yıllarımda. Bizim bir fizik hocamız vardı. İnsanın ilk atasının Adem olmadığını söylerdi hep. O zamanlar düşünürdüm. Acaba insanlar ikiye mi ayrılıyor diye. Evet, artık insanlar bu manada ikiye ayrılıyor. Maymun olduğuna inananlar ve Adem soyundan geldiğine inananlar. Bırakalım, bu kısım insanlar maymun olduklarına inanarak yaşasınlar, bizlerde meleklerin bile secde ettiği insan olarak yaşayalım. Fark, her halukarda otadadır.

Firari Fırtına 23.12.2010 14:02
İbrahim kardeşim çok teşekkür ederim. Bu konu bir kaç arkadaş sayesinde canlanacak. Onları dinleyeceğim sonra da tavırlarına göre saygılarına göre ve seviyelerine göre onları tek tek cevaplıyacağım.

Biz saygılıyız, konu ise tüm bireyleri ilgilendirir. Tüm bireyler de saygılı olmak zorundadır.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 14:04
Halit bey,

Kalemene kurban senin, öyle güzel dedin ki daha bunu da anlamazlar ise yazık gerçekten. Değerli bir yazarımızdan bu cümleleri duymak çok ama çok güzel Halit bey. Eksik olmayın varlığınızla onurlandırın sayfaları kalemleri ve biz yürekleri.

Sevg...

steppen wolf 23.12.2010 14:06
Ateist yazmasını bilmeden “ataist” yazman ve evrim teorisinin insanların maymundan geldiğini iddia ettiğini söylemen bu konudaki cehaletini ortaya koyuyor maalesef Firari . Bu konuyu tartışabilecek kapasiteden yoksunsun . Daha ilk cümleden konuya dair cehaletin meydanda .En azından ilkokul seviyesi biyoloji bilgisine vakıf olduktan sonra bunu tartışalım ne dersin ?

Yaratılışa inanıyorsun sanırım . O zaman bir iki soru cevap yapalım ve beni aydınlat ; Adem’le Havva’dan sonra insan ırkı nasıl türemiştir ?

Firari Fırtına 23.12.2010 14:07
Sevgili ert sen,

Düşüncelere saygı duyarız. Duymak zorundayız. Elbette ki farklı bakış açıları olacaktır, önemli olan huzur içinde bunları konuşabilmek. Seviyene ve yüreğine hayran kaldım. İşte bir zıt fikir var ise bu şekilde bu saygıyla konuşulsun her şey diyorum.

Tekrar teşekkürler. Darwin konusunda hemfikir olmamıza sevindim.

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 14:14
Sevgili steppen wolf,

Cehaletim af buyura. Cehaletim banadır hatam banadır düzeltmekte siz dostlara düşer. Benim gözüm öyle bir göz ki, ha ataist ha ateist ha da eteist hepsi benim gözümde aynıdır. Yazarken öyle kalemime dikkat etmem pek, çünkü anlamsız ve çekici gelmiyor bana bu kelimeler.

Oysa bak KURAN diyorum. Yani Kur'an-ı Kerim diyorum. Bak hiç kelime hatası harf hatası gödün mü? Göremezsin. Çünkü bu Kur'an-ı Kerim benim hayatım, özüm, yaşantım ve tüm değer yargılarımdır. Yani çok anlam ifade eder. İşte o yüzden anladın sen beni neyse.

Biyoloji dersi gördüm hem de iyi gördüm. Orda maymunlara rastlamadım pek ama üreme vs.. baya bir konu öğrendim.

Şimdi soruya gelelim,

'Adem’le Havva’dan sonra insan ırkı nasıl türemiştir ?'

Konunun bu soyla ne alakası var önce sen bana bir bunu söyle. Biz burda ilk Darwini ve maymunları ele alacağız. İnsan yaradılışını değil. Sonra gireriz bu konuya da hemde derin derin ama ilk şu darwini çözelim. Kaçamak sorularla konuya başka yön vermenize müsade etmem.

Söz veriyorum size bu sorunuzu en güzel biçimde cevaplıyacağım ama zamanı geldiğinde. Şimdi işimize bakalım. Di mi?

Sevg...

Firari Fırtına 23.12.2010 14:20
İnsanlar Hz. Adem'den geliyorsa ırklar nasıl oluştu?

Gen teknolojisinin ilerlemesi meseleyi açık olarak ortaya koymaktadır Allah-ü Teala Hz Adem'in genlerine her ırk ve renkteki insanların özelliklerini yerleştirmiştir Evlatlarında bu özellikler ortaya çıkmıştır Malumdur ki genlerde bulunan özellikler değişik şekillerde evlatta ortaya çıkabilmektedir Hatta ne annede ne de babanın fiziğinde bulunmayan bir özellik genlerde bulunduğu için evlatta ortaya çıkabilmektedir Dolayısıyla değişik genetik özellikleri alan evlatlar değişik coğrafyalara giderek yerleşmişlerdir Şimdiye kadarki toplumlarda iletişim ve etkileşimin az olması ile gruplar kapalı kalmış ve bir özellik o grubun karakteristik özelliği haline gelmiştir Böylece tipik ırklar oluşmuştur İklimin ise genler üzerinde değil canlıların fiziksel yapısı üzerinde nispi bir etkisi olmuştur

Bir hadis-i şerifte;
"Allah Teâlâ hazretleri, Adem'i, yeryüzünün bütün (cüzler)inden almış olduğu bir avuç topraktan yarattı Âdem'in oğulları da arzın kısımlarına göre vücuda geldi Bir kısmı beyazdır, bir kısmı kızıldır, bir kısmı siyahdır Bunlar arasında orta (renkliler) de var Ayrıca bir kısmı uysaldır, bir kısmı haşindir, bir kısmı habis (kötü kalbli), bir kısmı iyi kalblidir" (Kütüb-ü Sitte1670)

Kaynak: Mumsema İslami Arşiv.

Ali Gertrude 23.12.2010 14:22
Ert şen kardeşime,

Ben dinsiz olun demiyorum. Ve Darwin teorisinide zaten savunmuyorum. Fakat bu bir tez değil.Teori. Bunu salakça diyip görmek olmaz.(nedense tekrar etme isteği duydum)

Evet bir bilim insanı kendisini inançlarından soyutlaması gerekir. Çünkü o soru sorar her şeyi sorgular. İnancının ona belirtiği doğrultuda devm edemez. Ancak bu adamlar elbette dinsiz değildir. Fakat çalışmalarında dine yer yoktur. Öyle olsa bilim olmaz zaten.

Bizim gibi toplumların daha çok tartışması gereken konular bence. Çünkü hep kulak arkası edildi bunlar. Bu yüzden de batı toplumları bizi suni gündemlerle avutu. Bu yuzden sitede bu tür yazıları görmek gerçekten güzel.

Teşekkürler ert şen ve firari...

steppen wolf 23.12.2010 14:22
Cevap istiyorsanız soruyu doğru sormalısınız . Evrim teorisi insanın maymundan geldiğini iddia etmez . Bunu sizin gibi konuya vakıf olmadan , kulaktan dolma bilgilerle tartışmaya açmaya çalışanlar söyler . Konuyu biraz araştırın ,sorunuzu düzeltin ve gelip tekrar sorun .

Firari Fırtına 23.12.2010 14:23
Bu soruta cevap vermeyecektim ama, olsun öğrensinler diye kaynak kullandım ve kullanmaya da devam edeceğim. Hizmette sınır yoktur.

Bu jestimi unutma sevgili steppen wolf.

Sevg...

steppen wolf 23.12.2010 14:25
Tabi bu sırada benim soruma da cevap verebilirsiniz .

'Adem’le Havva’dan sonra insan ırkı nasıl türemiştir ?'

Firari Fırtına 23.12.2010 14:25
Ali kardeşim biz teşekkür ederiz. Aydınlatıcı bilgiler için.

Sevg...

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 14:28
İnsan primat cinsi maymun türünden türemiştir.Zamanla evrimleşmiştir ve günümüz halini almıştır diyor Darwinizm,ve onun ne olduğunu bilmeden inanıyor cahil insanlar.Aşağılayamam ve kimse aşağılayamaz kimseyi steppen Wolf, saygı çerçevesi içersinde fikir alışverisi olur istersen alırsın verebilirsen verebilirsin.Bu konu hakkında birçok kitap ve yazı vs var, herkes kendi kendine yorumlamış birşeyleri.Firari belki de Darwin Başka şekilde kurdu o cümleyi,ama profesyonel dinsizler tarafından değiştirilip,kötü niyetli yöneticiler tarafından kullanıldı? Nereden biliyoruz?
Mesela Darwin o teoriyi ortaya atıp öldükten yıllar sonra, hala fitne kuramcılar tarafından komikçe oyunlar oynanıyordu.Örnek veriyorum, İnsan cesedini alıp toprağa gömüyorlar kafası hariç!Kafa yerine maymun kafası koyuyorlar,bunu gizliyorlar tabii.aylar sonra araştırma yaparken bak ne bulduk diyip kazıyorlar aynı yeri, insan kemikleri fakat kafa maymun kemikleri,dişler,çene,kafatası fln.Daha sonra bunu bakın işte evrimin kanıtı burda diyip insanlığa sunuyorlar, o zamanın cahil insanları da araştırmadan inanıyorlar tabi.Böyle böyle büyüyor olaylar.Şimdi burada Darwinizm hala bir teoriyken, ve Kuran asıl bir kitapken, tüm dünyaya hitap ederken, insan kendi inanç özgürlüğüne ve iradesine özellikle mantığına uygun gelene inansın.Ama kimse kimseye dinsiz diyemez, kimse de firariye masumca bir savunma yaptığından seviyesiz filan diyemez,yoksa asıl cehalet tartışmayı bile bilmeyen sizler olursunuz.

Firari Fırtına 23.12.2010 14:28
Bankaya gitmem lazım gelir gelmez bu sorulara veap verecem.

Müsadenizle.

Sevg...

steppen wolf 23.12.2010 14:28
İnsanlar Hz. Adem'den geliyorsa ırklar nasıl oluştu?

Ben böyle bir soru sormadım ki Firari . Benim sorum şu ;

'Adem’le Havva’dan sonra insan ırkı nasıl türemiştir ?'


orhan örs 23.12.2010 14:35
Steppen Wolf, bilmediğin konular da yorum yapmayı ne kadar çok seviyosun sen öyle. Şu yukarıda Firari Fırtına imzalı yazıyı okuduktan sonra hala nasıl konuşabiliyosun, hayret!.. Ayıp valla.
Firari, okudum yazını. Ve bir anda aydınlandım. Bir ışık gördüm önce. Sonra rahmani cinler üçer-beşer geldiler yanıma. Kendilerini Ciner Holding elemanları olarak tanıtıp, "Firari' ye bulaşmayın, bizim korumamızdadır" dediler. Dedim, "abi pardon. Bilemedim. Kurban olayım çarpmayın beni. Kaç soğan kabuğu istiyorsanız vereyim!.." İçlerinden birisi; "Bizi soğan kabuklarınla satın alabileceğini mi sanıyosun" diye çıkıştı. Dedim;" abi sadece kabuk değil, soğan cücüğü de veririm. Yeter ki çarpmayın!!!" En son tatlıya bağlandı. 25 Karacabey soğan kabuğu ve bir o kadar soğan cücüğüne anlaştık. Gittiler. Ben hala titriyorum korkudan ama. Firari, pirimiz, cinimiz, perimiz, üstadımız. Affet beni. Ocağına düştüm. Artık tuvalete tükürmiycem, banyoya girmiycem. Darwin demiycem.

Ulen Firari, ulen 'nezaketten taharet', ne anlatıyosun??? Nasıl bir maymunluk içinde olduğunu bilsen, maymundan gelebilmiş olmayı öper başına koyardın. İdiottan olma, embesilden bozma, lüzumsuzlukla karekterize zevzek

steppen wolf 23.12.2010 14:40
İnsanlar Hz. Adem'den geliyorsa ırklar nasıl oluştu?

Ben böyle bir soru sormadım ki Firari . Benim sorum şu ;

'Adem’le Havva’dan sonra insan ırkı nasıl türemiştir ?'


Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 14:44
Firari belkifazla bilgisi olmadan yazdı bu yazıyı, orada Kuran'a dil uzatanlara sitemi görülmesi gerekir, ettiği Darwincik değil, doğru değil.Asıl cehalet sizler olmayın, adabında tartışın, Firariyi tanımam etmem pek, neye inanır neyı savunur bilmem ama, şu sitede kullanmış olduğun o laflar Firariye, bir insana, özgürromana hiç yakışmıyor, azıcık nefes alın da gelin öyle tartışın, böyle bir boka varılmıyor!

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 14:51
Veysi burada kimin neye inandığı tartışılmıyor,birbirinize saldırmak yerine, durumu düzeltin, belki Firariye Kuran aşağılandı? Müslümanlar bu konuda zayıftır,Allah'ına dinine laf uzatana laf uzatırlar ki Firari burada laf uzatmayı bile bilememiş bu konuda eleştiririm kendisini.O yüzden yanlış yerlere çekilmesin mevzu, Darwinizm var Firarinin dediği Darwin Firariden ve hepimizden daha fazla şey biliyor, çünkü araştırıyor!
Kuran Belli başlı kaideleri, değerleri ortaya sunmuş...Dinde hoşgörü var imiş, öyle de olması gerekir. Şurada Kuran'a laf eden kişi olmadığı için Darwine de laf eden olmasın.Sadece Fikir alışverişi olsun, saygıyu unutmayın hepinizden küçüğümdür belki bu yaşta öğretmeyeyim size.

orhan örs 23.12.2010 14:54
Fatoş, öncelikle şu; "kimse kimseye şunu diyemez, bunu diyemez" tarzı "siyaset meydanı" üsluptan vaz geç. Şayet kimse kimseye öyle şeyler diyemeseydi sen de öyle bir uyarı yapmak zorunda kalmazdın, değil mi??? Demek ki denilebiliyormuş ve denilebilecekmiş. Diğer söylediklerine cevap vermeye gerek yok. İhtiyacın var mıdır bilmiyorum ama kulaklarında ki tıkaçlarla pek faydası olmaz söyleneceklerin. Nokta!!!

Veysi, reklam kuşağı gibisin. Reklamların sevildiği kadar sevilir, çekilirsin. Dolaşma ayak altında.

steppen wolf 23.12.2010 14:54
Bu konu burada daha önce de tartışıldı . Gerekli cevaplar verildi sanıyordum fakat hala idrak edememe sorunu var . O zaman Evrimin bir uydurma olduğunu söyleyenlerden bilimsel bir kanıt istemiştim . Ama bana sundukları tek şey Harun Yahya ve türevlerinin siteleri olmuştu . Evrim teorisi şuan da dünyanın gelişmiş tüm ülkelerinin ders kitaplarına ve müfredatlarına resmen kabul edilmiş , alternatifsiz bir açıklamadır . Biyolojinin temelini oluşturur ve tüm ilaçlar ve aşılar bu prensibe göre geliştirilir . Dünyadaki bilim adamalarının %99 ‘u bu teoriyi kabul eder . Bilimsel literatürde teoriler sizin ya da vatandaşın teorisi gibi kabul edilmez . Bir çok testten ve çürütme aşamalarından geçtikten sonra bilimsel teori niteliğini taşır . Teori olarak nitelenmesinin bir başka nedeni ise zamanı geriye alıp gözlemleme olanağının olmamasıdır . Tıpkı bir cinayet üzerinde yapılan araştırma gibidir evrim üzerine yapılan araştırmalar . Tüm deliller suçluyu gösterirken bile çıkan sonuç yine de teoridir .

Evrim teorisi bilimsel olarak kabul görmüş bir teoriyse siz bunu reddederek bilimin dışında kalmış olursunuz . Şayet araştırmalarınız evrimi çürütecek yeterlilikteyse basit internet sitelerinde değil , akademik arenada boy gösterir ve kendi teorinizi ortaya koyarsınız.


Tüm bilimsel verilere , fosil kaynaklarına ve DNA örneklerine dayanarak insanın tek hücreli bir canlıdan evrim geçirdiğini söyleyen bilim adamlarına böylesine şiddetle karşı çıkarken , ensest bir ilişkinin ürünü olduğunuzu böylesine severek ve gurur duyarak kabul etmeniz ayrıca bir şaşkınlık konusudur .

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 14:58
Evet kimse kimseye şunu bunu diyemez, edemez yapamaz derim.21 yaşındayım, bu konu hakkında bildiğim kadar konuşurum, istediğime inanırım, istediğimi konuşurum çünkü ben konuşmasını iyi biliyorum, demesini iyi biliyorum, bir ton hakaret yesem de yaptığım şeyden vazgeçmemesini iyi biliyorum, anarşist damarım bileğimde belli oluyor.Sukunetim ve sakinliğim senin bizi şu basit laflarınla ezmeye çalışmandan daha da ezer seni, iyice susmadan ben, sen de ağzına benim kirli kulağımdaki o tıkaçları tıkmak zorunda kalmassın. Saygılar.

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 15:04
Ayrıca steppen Wolf, yazı güzel gidiyordu ta ki ensest ilişki ürünü nü görene kadar,sormuyorum cevabını biliyorum ama sen biliyor musun, bir onu dene.Maymundan geldik tamam, evrimleştik, kuyruk yok oldu önce, kamburluk gitti, vücut dikleşti okeeey.
80 yıl önce, bir adam safaride abaza kalıp maymunun biriyle ilişkiye girip Aıds i insanlığa bulaştırıyor, Aids virüsü maymun dişilerinde hastalık yapmaz iken, onlar taşıyıcı iken, maymundan gelen bizlerde neden öldürücü bir hastalık? Aynı şeyiz sonuçta ne kadar evrimleşsek de, filin de burnu uzundu mamutunda.

orhan örs 23.12.2010 15:09
Steppen Wolf, bu toplum daha "Cemel Vakası"nı tartışmaya açmaktan korkarken, ensest ilişki konusunu gündeme getirmen çok ağır oldu. Muhtemelen bir çoklarının aklının ucundan geçir(e)medikleri yahut akıllarına geldiğinde düşünmemek için debelendikleri bu konunun bir cevabı çıkmayacak elbette buradan. Çıksa çıksa komedi çıkar. O da güzel gerçi.

Fatoş, kulağında ya da hayatının farklı alan ve yerlerinde ki kirler kimsenin ve de benim gündemim değil. Herkesin pisliği kendine. "Anarşist damarım" dediğin de önce anarşizmin sonra damarın kirlenmesinden okunuyordu söz ettiğin kirlerin. Kirlerin gibi sakinliğin de yalnızca seni bağlar. Çok iddialı olmamak lazım o konuda. Konuşmayı iyi bilip bilmediğinin cevabını da bir dinleyeninden al bence.

Veysi, Bu yaşta kahveye takılırsan olacağı bu işte. Aynalı Tahir gibi dolanır durursun ortalıkta.

steppen wolf 23.12.2010 15:11
Fatoş, sorduğun sorunun üzerinde biraz daha düşün . Tutarlı bir sorumu sence ?

orhan örs 23.12.2010 15:13
Gül tabi Veysi, bütün çabam o yönde. Sen de gülmediken sonra ne anlamı var insanlığın var olmasının!!!

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 15:17
Kulaklarımdaki tıkaçları kenara koydum, haydi kirli dünyam senin gündemin olsun, temizle dünyamı ha? Hadi iddialı da değilim, birşey bildiğim de yok, bildiklerime kir diyorsun ya!Haydi boş bir beyin veriyorum sana neyle dolduracaksın içini? Darwine inanayım mı bu mudur, böyle hakaretler yememenin yolu? Kabul edeyim değil mi, haklısın.Hatta Ruhunu Kuranla doyuran beynini Darwinizmle doyuran biri olayım sizin gibi?İddiasız olayım, tek iddia evrim teorisi olsun ha?
Konuşmayı iyi bilirim, dinlemesini biliyor musun bir de sana sorayım?

Ali Gertrude 23.12.2010 15:24
Bu yazıdan tek çıkan sonuç her zaman ki gibi TARTIŞILAMAZ!

Darwin teorisi vardır denemez. Dedin mi dinsizsin yaw sen.

Yada darwin yoktur denemez. Dedin mi kökten dince gerici ilan edilirsin.

Sonuçta din tartışılamaz. Üzerine soru sorulamaz. Sadece bu yazıya yapılan yorumlarda değil genel olarak bu böyle. Bu yüzdede 'ya adamlar uzaya gidiyo lan gördün mü' deriz sadece...


orhan örs 23.12.2010 15:30
Fatoş, sinirlenince çok saçma olduğunu söyleyen olmuş muydu paşam??? Ben senin bir şeyine kirli demedim. Sen kirden bahsettin, ilgilenmiyorum dedim. Kime inanırsan inan. Ne konuşursan konuş. Ben içinde "ben" geçen konuşmalarına cevap veririm/vericem de. Beynine ve onu bir şeylerle doldurmaya ne niyetim ne de o tarz bir isteğim var. Bu kadar lütufkar olman manasız yani. Konuşmayı iyi bildiğin konusunda ki kararlılığın, benim dinlemeyi bilip bilmediğim konusunda da fikir verecektir sana. Yazdıklarında, yazdıklarının boyutunu çok aşan vurgular benim için çok ürpertici değil. Hayat senin, takıl kafana göre.

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 15:30
Adamlar uzaya çıktı Ali, bizim tartıştığımız şey hala ortada.Firari ye kızdım başlığı gördüm de, kendime kızdım okuduğum ve katıldığım için, evet Darwinzme inanmıyorum, Dinle de çok alakam diyorum ama bu birçok insanın bildiği ve yorumladığı şeyden daha fazladır,evet ama kendimi ve beynimi seviyorum, Şurda bana tonla hakaret etmeye çalışan Orhan örse hala saygım var, saygızlık etmeyi biliyorum tonlarca mahalle karısı lafı var,ama insanız, insanlığımızı unutamam,Firariye ettiği laflardan dolayı kınıyorum orhan örsü, ama gündeminde bile değilim, hoşuma giden tarafı da bu.

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 15:39
Orhan Söyleyen olmamıştı sinirlendiğimde saçmalamam, saçmalatırım, vurgusu bol laflar da ediyorum bak.Hayat senin hayatın asıl, inan hangi teoriye ya da kitaba inanıyorsan. Ama biri kalkıp bu konudaki zayıflığını ortaya koyduğu zaman, ona bildiğin o 'bilgiler'den bahsetmek yerine onu aşağılayamassın, ona hakaret edemessin. En çok buna zıt oldum ama senin sinir etmeye çalışırken ki saçmalığın rahatlatıyor beni.

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 15:55
Tartışma sona ersin, Firari gelince kaldır şu yazıyı ve kimseye cevap verme, cevap veren onlar olsun hep.Öyle bir ağlarım ki şu yazı uzadığında, ses tellerimin çığlıkları tırmalar hepinizin kulağını, kurular da yanar yaşlar da, dokunmayım bu noktaya! Bam telimden vurmayın, etmeyin inandığıma laf, inanana laf! Gidin neye inanıyorsanız inanın!

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 15:59
Sen şimdi kolunu kes ramazan emre, çocuğun da kessin, torunun da.. sonra öyle geninize işlesin tüm soyunuz kolsuz olsun, modifikasyon mutasyon olsun, evrenin şartları evrim olsun, bırak savunmayı hala, inansın hangi evrime inanıyorsa, Darwin huzur içinde uyusun.

Firari Fırtına 23.12.2010 16:24
Arkadaşlar,

Bu gibi konular insanın saygı ve sevgi seviyesini belli eder. Orhan arkadaşımız her zamanki gibi seviyesizliğini ve saygısızlığını ortaya koymuş. Bunu beklemiyor değildim, şok ta olmadım. Orhan kendisine yakışanı yapmış, ondan sevgi ve saygı beklemek hata olurdu zaten. Çünkü o kendi dünyasında argolaşan karekterist yapısıyla kendini birşey sanıyor. Bırakın sansın. Bırakın o mutlu olsun.

Sevgili Steppen Wolf,

Siz bana darwini anlatın, teorilerini anlatın, gerçeklerini anlatın. Ben cahilim bilmiyorum ve düşünemiyorum. Bana anlatın ki ben de sizi anlamaya çalışayım. İnsanlığın türemesi ile ilgili durumları olguları bilmeden etmeden sapık ilişki türlerini dinimize yakıştırmayın. Günahı büyüktür bunun lütfen diyorum ve rica ediyorum. Siz bir anlatın ben vakit buldukca okuyup size yazacağım. Ama dediğim gibi sevgi ve saygı eşliğinde dans eden seviyeyle olsun her şey.

Sevgili Orhan,

Çapın ile boyunu ve enini düşünüyorum senin de gerçekten köçek oldun çıktın piyasaya. Sen çok bilensin eyvallah, sen gibi çok bilip maymun takılacağıma ben böyle huzurluyum bari. Kendini yırtmadan sakin sakin tartış benimle. Ama konuyu tartış, başka şeyler arama. Bulaşma kimseye ve seviyeni koru.

Sevg...
Sevg...


Firari Fırtına 23.12.2010 16:25
Sevgili Fatoş,

Konuyu silersem olmaz. Neden olmaz? Bir düşün hak vereceksin bana.

Sevg...

Kenan Atas 23.12.2010 16:53
turkiye'nin bilim adami problemi burdan doguyormus meger... ( sitelerde bosa zaman kaybi) benim prensibim cok laf, az is... buyurdu, Kemal SUNAL :)

steppen wolf 23.12.2010 17:07
İyi de be arkadaşım madem cahilsin bu konuda ne diye bilmediğin mevzularda ortaya çıkıp iddia ediyorsun. . Otur araştır konuyu , öğren ondan sonra at iddianı ortaya . Benden önce bu konunun uzmanları var ,onlardan öğren .Araştırmak zor geliyorsa al linki aç oku (http://www.sifirforum.com/kitap/kitap.php?k=8&b=475 ) Başlığı açan sensin ama şimdi de bu konuda cahil olduğunu söylüyorsun . İyi misin ?

Benim bir sorum vardı bari onu yanıtla . Daha önce de cevap vermeye çalıştın bu soruya ama olmadı , soruyu anlamamışsın . Çalışmadığın yerden gelen soruya çalıştığın yerden cevap vermişsin . İyi oku soruyu öyle yanıtla .

'Adem’le Havva’dan sonra insan ırkı nasıl türemiştir ?'

Kenan Atas 23.12.2010 17:24
wolf bi kurttur... simdi bi sitenin deligine girer, "kopyala yapistir" yapar. wolf, her yazilan dogru olsaydi, her yazar kendi okuyucunun tanrisi olurdu.

steppen wolf 23.12.2010 17:25
Birincisi, sorduğum sorunun cevabı Ramazan Emre Sever'in cevabı değil . Bu cevabı soruyu anlamayan Firari de vermişti . Sanırım anlayabilmeniz için daha açık sormalıyım . Havva ve Adem'in çocukları dünyaya geldikten sonra kim kiminle çiftleşmiş ve soy devam etmiştir?

Ortak ataya dair kanıt istiyorsan bir link gönderiyorum . Bahsi geçen fosilin adını googleda aratırsan karşına sayısız bilimsel referans çıkacaktır .

http://probablynogod.wordpress.com/2010/10/30/evrimin-kanitlari-insan-ile-maymunlarin-ortak-atasina-adim-adim/

.. .. 23.12.2010 17:25
Cevap veriyorum: Tüp bebekle!

.. .. 23.12.2010 17:25
Bilim, dinozorlarla insanların karşılaşmadıklarını da söylüyordu ama geçenlerde bir dinozor fosiline saplanmış mızrak ucu bulundu.
Tyranasouruslar ok kullanamadıklarına göre, bilim nasıl açıklayacak acaba bu durumu?

steppen wolf 23.12.2010 17:29
Mustafa bey bahsettiğiniz konuya dair bir link verebilirseniz araştırabilirim . Şayet söyledikleriniz doğruysa ve haber uydurma değilse tüm kitaplar baştan yazılır .

.. .. 23.12.2010 17:39
Link var mı bilmiyorum ama büyük Tv kanallarının birinin ana haberlerinde bahsetmişlerdi bundan wolf.

steppen wolf 23.12.2010 17:44
Büyük tv kanalları uydurma haberlerin membasıdır Mustafa bey . İnsan ile dinozorun aynı devirde yaşadığına dair bir bilgi ise linki bulunamayacak kadar küçük bir mevzu değil. Ortaya atılan bir iddiayı sağlam bilimsel referanslarla desteklemelisiniz.

ibrahim ddikcan 23.12.2010 18:27
Ruhani varlıkların bilimsel olarak kanıtlanmış olduğunu hatta ve hatta ruhun fotoğrafının çekilebildiğini söylesem ve Kirlian ismini telafuz etsem kanıtlanmış şeylerin kanıta ihtiyacının olmadığını biraz da olsa idrak edebiliriz sanırım.

Firari Fırtına 23.12.2010 18:28
steppen wolf bu yazıyı bir oku.... İnşallah anlarsın.

İnsanlar Hz. Âdem’le Hz. Havva’dan doğarak çoğalmışlardır. Havva anamız hep ikiz doğum yapıyordu. Bunlardan birisi erkek, diğeri de kızdı. Hz. Âdem, aynı anda doğan ikizleri, bir önce veya bir sonra doğan ikizlerle evlendiriyordu. Habil’le beraber doğan kız çırkın, Kabil’le birlikte doğan kız ise güzeldi.

Bu durumda Hz. Âdem, Habil’in, Kabil’le beraber doğan kızla, Kabil’in de Habil’le beraber doğan kızla evlenmesini istedi. Fakat Kabil buna razı olmadı, kendisiyle doğan güzel kızı Habil’e vermek istemeyerek kendisi almak istedi.

Hz. Âdem buna müsaade etmedi ve meseleyi Allah’a havale etti. Cenab-ı Haktan gelen emir üzerine her ikisinin de Allah’a birer kurban takdim etmelerini, hangisinin kurbanı kabul edilirse Kabil’in bacısının ona ait olacağını söyledi. Bunun üzerine Kabil bir demet buğday, Habil de bir koyunu kurban olarak takdim etti. Gökten inen bir ateş Habil’in kurbanını aldı, Kabil’inki olduğu yerde kaldı. Bu durumda Habil haklı çıkmış ve kızı almaya hak kazanmıştı Fakat Kabil iyice çileden çıkmıştı. Bu hâdise Kur’ân’da şöyle anlatılır:
“Onlara Âdem’in iki oğluna dair haberi hak ile oku. Onlar birer kurban takdim ettiklerinde, birisinin kurbanı kabul olunmuş, diğeri kabul olunmamıştı. Kurbanı kabul olunmayan diğerine, ‘Ben seni öldüreceğim’ dedi. O da, ‘Allah ancak takva sahiplerinin kurbanını kabul eder’ diye cevap verdi.

“Habil şöyle devam etti: ‘Eğer sen öldürmek için elini bana uzatırsan, ben seni öldürmek için elimi kaldıracak değilim. Çünkü ben âlemlerin Rabbi olan Allah’tan korkarım. Dilerim ki, sen benim günahımı yüklenesin de, Cehennem ateşinin ehlinden olasın. Bu da zalimlerin cezasıdır.

“Sonra nefsi, kardeşini öldürmeyi ona kolay ve hoş gösterdi; o da kardeşini öldürüp hüsrana uğrayanlardan oldu. Sonra Allah, kardeşinin cesedini nasıl örteceğini göstermek için, ona, yeri eşeleyen bir kargayı gönderdi. Kabil, ‘Yazıklar olsun bana!’ dedi. ‘Şu karga kadar olup da kardeşimin cesedini örtemedim!’ Artık o yaptığına pişmanlık duyanlardan olmuştu.” (1)

Hz. Âdem’in çocuklarının birbirleriyle evlenmelerinin dindeki yerine gelince; Hz. Âdem’den Peygamber Efendimize gelinceye kadar bütün peygamberler hak dini tebliğ etmişlerdir. Dinin temeli olan îman esasları hep aynı kalmıştır. Fakat şeriat dediğimiz, ibadet ve dünyaya ait işlerde Hz. Âdem’den Peygamberimize kadar her devrin icaplarına, insanların ihtiyaçlarına göre bazı hükümler değişerek gelmiştir.
Cenab-ı Hak her devrin insanının yaşayışını ve menfaatini gözeterek her ümmete ayrı bir şeriat göndermiştir. Mâide Sûresinin 48. âyetinde bu hususta, “Sizin her biriniz için Biz bir şeriat ve açık bir yol tayin ettik” buyurulur.

Bediüzzaman da bu meseleyi şöyle izah eder:

“Asırlara göre şeriatlar değişir. Belki bir asırda kavimlere göre ayrı ayrı şeriatlar, peygamberler gelebilir ve gelmiştir. Hâtemü’l-Enbiya’dan (a.s.m.) sonra şeriat-ı kübrası (büyük şeriatı) her asırda, her kavme kâfi geldiğinden muhtelif şeriatlara ihtiyaç kalmamıştır.” (2)
Meselâ, Yahudiler ancak havralarda, sinagoglarda, Hıristiyanlar sadece kiliselerde ibadet edebilirlerken, biz Müslümanlar her yerde namaz kılabiliyoruz. Yine sığır ve koyun gibi hayvanların iç yağları Hz. Musa’nın şeriatında haramken, bizim dinimizde helâldir. Hz. Âdem ise ilk insan ve ilk peygamberdir. Allah ona da bir din ve bir şeriat göndermiş ve öğretmişti. O da Allah’ın kendisine gösterdiği şekilde hareket ediyordu. Cenab-ı Hak, Hz. Âdem’in çocuklarının birbirleriyle evlenmesini de bir zaruretten dolayı helâl kılmıştı. Çünkü insan neslinin artması gerekiyordu.

Başka insan da olmadığına göre, bir zaruret olarak kardeşlerin birbirleriyle evlenmesi gerekiyordu. Bu âdet bir süre devam etti, fakat insanlar çoğalınca böyle bir evliliğe ihtiyaç ve zaruret kalmadı ve bu tatbikat da kalkmış oldu.

(1) Mâide Sûresi, 5:27-31
(2) (bk. Sözler, Yirmi Yedinci Söz, Hatime)

Kaynak:http://www.sorularlarisale.com/index.php?s=show_qna&id=11139

.

ibrahim ddikcan 23.12.2010 18:31
Biliyorum, zaten senin yorumuna destek olması açısından yazmak istemiştim. Çünkü ruhani varlıkların olduğu kanıtlandı. Cern'de tanrı parçacığını arıyoruz diyorlar. detaylı araştırıldığında kuantum fiziği ve getirileri zaten kabul etti ruhani varlıkların olduğunu fakat cin gibi isimlendirmeler yapılmadı. Ama en nihayetinde varlıkları kanıtlandı.

Firari Fırtına 23.12.2010 18:32
steppen wolf,

Anlama kıtlığınız yok ise o cahilim cümlemi bir kez daha okuyun. Hele ben niye cahilim demişim bunu anlamaya çalışın.

Konu hakkında bilgim olmasa konuyu açıp arkasında durmam. Bak ben konumun arkasındayım ve savunduğum değerlerin arkasındayım.

Üstteki yazıyı oku, kaynak orda KURAN'da orda. Oku öğren.

Ama bizim meselemiz bu değil konuyu saptırmakta üstünüze yok. Mesele darwin kardeşim darwin. Bu bilim adamı olarak nitelendirilen şahsın maymun formülü nedir? Böyle saçma bir fikri hangi mantıkla kabul eylersiniz. Bana bunu anlatın. İnsanların varoluşlarını değil.

Sevg...

orhan örs 23.12.2010 18:41
Bir konuyu tartışmak, anlamak, irdelemek, niyeti ve birikimi bu yönde olan insanlarla yapıldığında bir değeri vardır. Amcadan-dayıdan duyulan bilgilerle yapılırsa, işte böyle hokkabazlıklar ve hokkabazlar yaratır.

Ramazan, cevap çıkmaz derken, cevap verilmez demedim. Cevap çıkmaz dedim. Çıkmamış... Net mi paşam!..

Kenan, "turkiye" diye bir coğrafya bilmiyorum ben. Bilim adamı eksiği de öyle bir yerin olmamasından kaynaklıdır belki. Belki de o coğrafya böyle dil katili dillere düştüğündendir, bilemiyoruz.
"wolf bi kurttur... simdi bi sitenin deligine girer, "kopyala yapistir" yapar. wolf, her yazilan dogru olsaydi, her yazar kendi okuyucunun tanrisi olurdu. " konuştuğunda böyle bir yorum yapacak adamsan, sus akıllı sansınlar. Sanrılarda yaşa.

Fatoş, başladığın yer başka, yürüdüğün yol başka, geldiğin nokta bambaşka oldu. Yazık oldu desem "sana ne" diye haklı bir çıkış yapma ihtimaline rağmen söylüyorum; yazık oldu!..

Firari, utanmaya dair bir-iki parça varsa içinde bir yerlerde, onları kullan ve öyle her konuya atlama. Yazma desem etkisiz olacak biliyorum ama mümkünse yazma!!!

orhan örs 23.12.2010 18:48
Bu arada, son yorumumuda geçen "hokkabaz" kelimesi, o yorumda geçen iki isminde içinde olduğu bir grup için kullanılmıştır. Yanlış anlamalar olmaması için böyle bir not düşme gereği hissettim...

Firari Fırtına 23.12.2010 18:49
Orhan, doğrular hoşuna gidiyor da eğriler seni neden rahatsız ediyor?

Örnek vereyim. Ben şahsım adına Darwin'e inanlardan rahatsız olmuyorum, sıkıntı duymuyorum ve saygı duyuyorum. Peki sen, neden Kuran'a inanlardan rahatsız oluyorsun? İnsan yaradılışı bizde farklıdır, sen bundan bile rahatsız oluyorsun...Neden?

Sevg...

&&&&&&& ... 23.12.2010 19:03
Ben Fen ve teknoloji okudum ve evrim dersini ayrıntılı gördüm.Bu konuda ki fosilere bile dokunmuşluğum oldu,şu polemiğe girmeden ve hiç bir yorumu okumadan,şunu soruyorum.Biri bana DARWIN nerede,insan maymundan gelmiştir demiş söylesin,ingilizce yazılarda kabulumdür.Kesinlikle içinde yorum olan bilgiler olmadan,bunun nerde söylendiğini bana biri yollasın lütfen!Biz üç sene Homo habiluslarda,erectuslardan..başlayarak evrim konusunu işledik,denizde ki mikrorganizmaların mutasyonlarını inceledik...Şimdi soruyorum,hadi arama motoruna tıklayın,bana bunu darwinin dediği yeri ispatlayın.Evet DARWIN bişey dedi,ama acaba ne idi?Bulun bakalımm...

Firari Fırtına 23.12.2010 19:11
Yoldan geçen 100 kişiye sor.

Darwin ne dedi?

100 kişinin 99'u 'darwin insanlar maymundan gelmiştir' dedi..der....

Konuya sahip isen anlat hele ne demiş bu adam? Ki bu adam benim umrumda olmayan bir adam. Bizim peygamberlere sahip çıkıp sevgi ve saygı ile onları anmamız lazım. Darwin kim? Maymunlar cehenneminde mi oynadı bu adam, sonra etkilendi maymunlarımı benimsedi KİM KİM?

Neymiş efendim bulun bakalım darwin ne dedi, banane ne dedi. İslam'a inceden inceye dokunmaya çalışın sonrada bana bu soruyu yöneltin. Ohh ne güzel. İnsan nasıl türedi... Hz Adem'den başlarız anlatmaya inanmaz. Eee peki ben neyi nasıl anlatim sana? Sonrada darwin kim? ne dedi? Zıkkımın dibini dedi maymun adam....Banane, bize neeee...

Anlama sorununuz var ise....anlamayın...
Ama birşeylerde burda anlatmaya kalkmayın.....

Biz anlatırız beğenmez, kendileri anlatır beğeni bekler. Facebook beğeni tıkla gibi değildir bu beğentiler kusuruma bakmayınız. Konu neydi nereye gitti.

Herkese iyi akşamlar iyi geceler.

Sevg...

steppen wolf 23.12.2010 19:25

Sorun açık ve net aslında. Bilime güvenmeyenler evrime inanmıyor . Şayet bilimin fosil bulgularını kabul etmiyorsan senin için yapacak bir şey yok Darty . Bahsettiğim fosile dair
Science ,Time ,Wikipedia vb… saygın yayınları Firari’nin cin fotolarıyla benzeştiriyorsan senin hastalığına çare yok bende be Darty . Ayrıca buluntuya dair Cleveland Natural History Museum'da Fizik Antropoloji profesörü ve Meksika'da Los Alamos National Laboratory'de jeokronolojist olarak gorev yapan Yohannes Haile-Selassie ve Giday Woldegabriel adlı iki bilim adamının kapsamlı kitapları da bulunmakta .

Ama bahsettiğim şey bilim be Darty , senin için kanıt değil yani …

Firari verdiğin yanıttan şunu anladım . Yanlışsam düzelt beni ;

“Biz kardeşin kardeşle çiftleştiği ensest bir ilişkinin çocuklarıyız .”

Bilim anlayışını da ortaya koydun Firari ;

Yoldan geçen 100 kişiye sorulan soruya verilen cevap :)

steppen wolf 23.12.2010 19:34
Firari, son yorumunu tekrar okudum da ,sanırım sen kısa devre yaptın ,dur bir mola ver :)

steppen wolf 23.12.2010 19:36
Kız kardeşin var mı Veysi ?

&&&&&&& ... 23.12.2010 19:45
Firari tabi ki hakimim konuya,ama biraz beklemek lazım di mi?Bir başlık açıp yazacağım size evrimi,lamarck dahil,bütün gerçekleriini anlatacağım,hem de zevkle
Bu arada 100 kişiyi çecir sor bakalım,bu ülkenin dışişleri bakanı kim?
Bu arada 1OO kişiye sor Balıkla,yoğurt zehirler mi?
Bu arada 100 kişiye sor gökkuşağında kaç renk vardır?
Bu arada 200 kişiye sor newton kafasına elma düşüncemi buldu?.yerçekimini..
Sor soracağın ,yüz kişiyi iyi bul ama,kilit burada çünkü...

&&&&&&& ... 23.12.2010 19:52
Ve çok özürdileyerek söylüyorum,gerçektende çıplak bir cehalaet dolu bu yazı.Alıntılar varsa bile yanlış yerlerden alınmış.Ben evrime inanıyormuyum? ,şimdi bunu merak ediyorsunuz.Çünkü bir gruba dahil olmam gerekiyor size göre inananlar inanmayanlar diye.Böyle bişey yok arkadaşlar,ben evrimi biliyorum ,nereye kadr evrim konuşur bunu da biliyorum..

Kenan Atas 23.12.2010 19:54
ozgul'unde sartelleri atti! :)
firari bu konulara deginmesek artik..? neokorteksin colonlarinda yer kalmadi; noronlarim bosa yoruluyor, snapslar heder oldu...

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 20:30
Orhan örs başladığım yürüdüğüm geldiğim nokta savunduğum nokta aynı, sen şimdi Darwine inanmayanlara saldırmaktan vazgeç, edebinle çekil bu konuşmalardan.

orhan örs 23.12.2010 20:55
Fatoş, soyadımın ilk harfide büyük harfle yazılıyor!!! "Saldırmak" tabirini kullandığın bir cümlede edepten bahsetmen oldukça şık bir yaklaşım olmuş. O kelimeden nefret ediyorum ama madem ki kullanmışsın aynı yoldan devam edelim. Ben saldırmadım Fatoş. Şayet saldırmış olsaydım hala daha konuşabiliyor olmazdın. 'Anarşist damarından' akan pesimist kanın benim saldırılarıma karşı koyamayacaktır, emin ol! Darwin'e inanmayanlar ne demek anlamadım eğer kastın neye inandığından bihaber, uydurmak konusunda birbirleriyle yarışan güruhsa, ben konuşmaya devam ederim. Sen bunları dert etme kendine. Ya da et! Şimdi değilse de ilerde bir gün lazım olur bakarsın.

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 21:13
Şimdi Orhan Örs bak efendim, tartışmaktan zevk aldığın apaçık ortada ki her cümleden bir pay çıkartıp bir 'paylama' çabası içerisindesin, ben sıkıldım açıkcası. Hala bana Darwine inanmayanlar dediğim için ve inandığım şeyden dolayı bihaber diyorsan, sen herşeyden bihabersin derim. Hala uzatmaya devam edersen, Anarşist damarımdan çıkmak için baskı yapan pesimist kanım devreye girer, sen senin saldırı anlayışından bihaber iken,ve çekindiğim nokta yazının uzaması falan filan.O yüzden sen dert etme, ben hiç dert etmem.

orhan örs 23.12.2010 21:24
İyimiş Fatoş. O zaman başla, ne diyeyim. Kan tutmaz beni.

Fatoş Nihal Aytaç 23.12.2010 21:34
Sabahtan beri tartışıyoruz, geldiğimiz nokta hani? Hangisi? Sıkıcılaştı bu iş, o yüzden inanan inandığıyla, inanmayan inanmadığıyla yaşasın, diğer dünyada görürüz eğriyi doğruyu, ama şu yaşam sınırı içerisinde kimse sesini çıkartmasın.HAydi kal sağlıcakla!

.. .. 23.12.2010 22:25
Firari, sende balıkçılık var mı kuzum?
Oltaya yem takmayı çok iyi beceriyorsun da...

.. .. 23.12.2010 22:30
Sazan deme canım, ben onu demek istemedim.

Firari Fırtına 23.12.2010 23:34
Arkadaslar,

Ben bu yaziyi yazdim evet. Lakin amacim bu teoriye inanlari inandiklari seyden vazgecirmek degildi. Bu konuda yanlis anlasilmak istemem. Amacim da vardi ve ben bu amacimi da gerceklestirdim. Tansiyon aletine gerek kalmadan tansiyon olctum. Artik konuyu kapatalim. Sevgili dostlariminda dedigi gibi kimse kimseye birsey anlatamaz bu konuda. Yillarca tartisildi elde var sifir.

Son bir gunluk daha yazacagim, lutfen o gunluge yogunlasin. Orda bir cok egrileri duzeltecegim. Birilerinin hosuna gitmeyecek ama bunu yapacagim, en azindan dostlarim icin.

Sonra?

Sonra zaten hersey silinecek. Ben gibi.

Sevg...Bla Bla Bla 24.12.2010 21:21
Of,tartışmaya bak! Çok garipsedim bu yazı altındaki tüm yorumları.

Firari Fırtına 14.01.2011 18:09
Tartışma yok, bitti

Eren Şahin 12.01.2012 19:14
Çok değerli Orhan ÖRS:
"Fatoş, soyadımın ilk harfide büyük harfle yazılıyor!!! " demişsin.
Şunu da söylemeliyim ki:
Türkiye'nin 'T'si de büyük yazılıyor. Bunu bildiğinden eminim, hatta gözünden kaçıp, yanlışlıkla böyle yazdığını da düşünüyorum. Sadece söylemek istedim.

Eren Şahin 12.01.2012 19:15
Ha bir de Kenan kardeş, sen de.


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6608
2 Firari Fırtına 4628
3 Mustafa Ermişcan 4115
4 Hasan Tabak 3768
5 Nermin Gömleksizoğlu 3380
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3306
7 Uğur Kesim 3203
8 Sibel Kaya 3089
9 Enes Evci 2776
10 Turgut Çakır 2429

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:151 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com