ibrahim ddikcan  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 31 Puanı: 1242

5 Ocak 2011 Çarşamba 
Sen benim sevgilim oldun fakat ben senin sevgilin hiç olamadım... (karşı pencere)
Okunma: 1820

   Odadayız. Ben her zamanki gibi koltuğumda oturmuş haberleri seyrediyorum. Sen ise sanki bana dokunmak, tenimi hissetmek istemiyormuşsun gibi ve malesef her zamanki gibi  karşı sandalyede oturmuş sessizliğe gömülüyorsun.

 

    Yüzüme hiç bakmıyorsun. Sana baktığımda o masum yüzün bir anda aşağı kayıveriyor. Gözlerinin derinliklerine inmeme izin vermiyorsun böylece. O anlarda nasıl bir haleti ruhiye içerisinde olduğunu hep merak etmişimdir. Düşündükçe de işin içinden çıkamayacağımı anlayıp tekrar yüzümü haberlere çevirmişimdir.

           Hiç de konuşmuyorsun. Seninle tanıştığımız zamanları hatırlıyorum. Ağır ve sessizlikten hoşlandığını söylemişti arkadaşların. Ben de sana sessizliği sevdiğimi, boş konuşmalardan nefret ettiğimi söylemiştim. 'Ne kadar da çok ortak özelliğimiz var' cümlesini kurmanı bekliyordum. Ama şimdi bu sessizlik çok zoruma gitmeye başladı. Karşımdasın. Uğruna hayatımı verebileceğim sesini benden esirgiyorsun. Sessizlik... Doğum öncesi ya da ölüm sonrası sessizliği...

 

     Yanıma da gelmiyorsun hiç. Uzaklara dalıp gidiyorsun. Bakıyorum arada sana. Çekiniyorum da yüzüne bakmaktan ama yine de gözlerimi alamıyorum. Ne kadar da büyüksün ve irisin. Hep vücudunla  orantılı bir kalbinin olduğunu düşünmüştüm. O kalbe benim gibi birinin bile girebileceğini düşünmüştüm. Ama gelmiyorsun yanıma. Sarmıyorsun o upuzun kollarınla beni. Hissedemiyorum bedenini. Ruhum sana aç. İşte o anlarda dayanamıyorum. Ben geliyorum yanına. Sarılıyorum sana. Yaslıyorum sırtımı Cennetin bağrına. Sadece o anlarda karşılık veriyorsun zaten. Sen daha çok sarılıyorsun, daha çok öpüyorsun, sevi seviyorum diyorsun ama yine de eksik kalıyorsun.

 

     Düşünmeye başladım bugünlerde çokça. Sorular üstüne sorular yağıyor ruhuma. Acaba beni istemediği için mi hiç yanıma gelmiyor? Acaba kendinden uzaklaştırmak için bu yolu mu seçti? Peki neden o zaman ben sarıldığımda, o daha da çok sarılıyor bedenimdeki ruhuma? Bilemiyorum.

 

     Yorgun düşüyorum. Ben istediğim zaman sarılıyoruz bana. Ben istediğim zaman konuşuyor sözcüklerimiz ve ben istediğim zaman sevişiyor bedenlerimiz. Sen hiç mi istemiyorsun artık beni? Bedenime yansımayan cehennemi yaşıyor ruhum yokluğunda. Yokmuşsun gibi davranıyorsun. Ama bazen de yüzün kızarıyor göz göze geldiğimizde, utandığını görebiliyorum, belki de mahcup oluyorsundur, bilemiyorum. Belki de beni kırmamak için benden ayrılmıyorsundur, a-y-r-ı-l-a-m-ı-y-o-r-s-u-n-d-u-r! bilemiyorum. Gözlerim doluyor. Yaşlar akıyor kalbimdeki ateşini söndürmek için coşkun bi şekilde. Ateş sönmüyor, dağlandıkça dağlanıyor. Benliğim sensiz azaplara gark oluyor...

 

    Söylemeliyim artık diyorum. İstediğini ona vermek istiyorum. 'Benim yüzümden yorulmanı ya da sıkılmanı istemiyorum. Sen başkasını sevebilirsin. Başkalarıyla beraber de olabilirsin. Beni boş ver, sensiz ben benimle bile beraber olamayacağım.' cümlelerini kurmak isterken o talihsiz sözcükler topluluğu çıkıyor ağzımdan : 'Yapamıyoruz! Birbirimizi severiz fakat farklı insanlarla devam ederiz hayatlarımıza'... Yıkılıyorsun sanki ama ben harap ruhumun içinde yaşayamaz olmuşum ne çıkar. Sonra asıl düşüncemi söyleyip idam ediyorum ruhumu:

 

            Sen benim sevgilim oldun fakat ben senin sevgilin hiç olamadım.....


Yorumlar (4)
Firari Fırtına 5.01.2011 14:09
Ahhh çekelim ahhh....

ibrahim ddikcan 5.01.2011 16:15
Teşekkür ederim yorumlar için. Bakış açısı hakkaniyeti nasıl da değiştiriveriyor değil mi :)

&&&&&&& ... 5.01.2011 18:26
İBRAHİM HOCAM;Ne diyeyim ben şimdi sana,kokusu üzerinde ayrılığının kokusu çabuk savrulamayacak sanırım

ibrahim ddikcan 5.01.2011 18:30
Bilmem öyle mi dersin (:


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6410
2 Firari Fırtına 4464
3 Mustafa Ermişcan 3897
4 Hasan Tabak 3582
5 Nermin Gömleksizoğlu 3218
6 Uğur Kesim 3068
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3031
8 Sibel Kaya 2928
9 Enes Evci 2635
10 Turgut Çakır 2317

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:4878 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com