ibrahim ddikcan  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 32 Puanı: 1319

12 Ocak 2011 Çarşamba 
Sevgilim...... (şizofreni)
Okunma: 1754


      İşteyim sevgilim, çalışıyorum sabahlara kadar; senin için, bizim için… Ama telaşlanma birazdan geliyorum yanına. Çok da özledim seni. Kollarımla saracağım bedenini, öpüp koklayacağım ruhani benliğini.

 

       Kapıdan giriyorum içeri. Zile basmıyorum uyanmayasın diye. Hemen bir duş alıp  yanına geleceğim ne de olsa.

       Odamızın kapısını özlemle açıyorum. Hemen sana bakıyorum. Sırtın dönük bana. Ayakta çırılçıplağım ve uzunca bir süre öylece seni seyrediyorum. Kıyamıyorum hemen yanına gelmeye. Sen olsan ‘çabuk yatağa gir hasta olacaksın’ dersin. Hazır sen uyuyorken bu fırsatı buluyorum. Sessizlikte sana dalıyorum.

        Hatıralar aklıma geliyor. Tanıştığımız o ilk gün. Uzun saçlıydım ve uzun saçın dinen caiz olmadığı kanısına varmış bir gruptayız. Susuyor hafiften de gülüyorum yapılan yorumlara. İşte o anda sen konuşuyorsun. Dinde kadının saçlarının kapalı olduğunu söylüyorsun. Dolayısıyla da erkeğin ayaklarına kadar bile saçları olsa onun erkek, saçları örtülünün kadın kadın olacağını bileceğimizi yani erkeğin saçlarını uzatmasında dinen de hiçbir sorunun bulunmayacağını söylüyorsun. İşte o an aşık oldum sana.

         Parka gitmeye korkuyorum. Biliyorsun orda ilk aşkımın, ilk heybetlimin bulunduğunu, anne ve babamın bulunduğunu, limon ağacımızın bulunduğunu. Ve beni oraya götürüyorsun zorla. Kayıplarda olduğumu biliyorsun, kaçtığımı ve hatırlamak istemediğimi. Tutunacak dalım oluyorsun ve hatıralarla mutlu olmayı o parkta sen bana öğretiyorsun.

          Çıplak ve ayaktayım hala. Ne güzel görünüyorsun. Saçların kısacık ve rengârenk, her bir renk senin her bir yönünü vurguluyor sanki. Ne kadar da narin duruyorsun, sessiz ve yumuşak uyuyorsun. İyi ki yüzün bana dönük değil. Bakamam ki uyurken sana. Kıyamam ki o zaman dokunmaya.

         Açıyorum örtüyü ve yanına ilişiyorum. Yastık ıslak anlam veremiyorum. Hala sarılamıyorum sana. Hani erkek ve kız yan yanayken vücutlarından elektron alış verişi olur ya ben de aynen öyle yapıyorum.  Yavaş yavaş seni içime çekiyorum.

       Yeter artık dayanamıyorum ve kolumu o sıcacık beline atıyorum. O anda yok oluyorsun. Arıyorum bulamıyorum. Keşke erken gelseydim diyorum. O pis, o ağulu kokuyu senin yerine ben içime çekseydim diyorum. Keşke senin fark edemediğin ölümü ben anlayıp ölümünü öldürseydim diyorum. Nafile… Ağlıyor ağlıyorum. Erkekler ağlamaz, erkekler dik durur, erkekler erkekler erkekler...  Bu erkekler neye yarar ki.

       Dişlerimi sıkıyorum yastığa sarılıyorum. Kırmızılık artıyor yatakta. Vücudum titriyor, yastığı sıktıkça sıkıyorum. Sonra hep o ruhumu inciten tiz ses yankılanıyor odada. Beyaz önlüklü birileri giriyor tutuyor ellerimi ve kelepçeliyorlar yatağa. O anda düşünüyor, anlıyor ve daha fazla ağlıyorum. Sensizlikle gözlerimi kapıyorum…


Yorumlar (4)
A'Gül ... 12.01.2011 01:06

Eyvahlar olsun:)
Yatarayak gözlerim nelere şahit oluyor.
Ölüm ve kişilik bölünmesi öyküleri çoğaldı İbrahim,farkında mısın?
ben de mi yazsam acaba Özgül'ce konuşursak "En belalısından?"
Ama okunuyor yine de bir çırpıda işte,tuşlarından kan damlamış.
Okurun oldum gayrı ne çare:)


ibrahim ddikcan 12.01.2011 01:59
:) bu yorumu yaptırabildiysem şayet aferim bana. Yüzünüzü kara çıkartmayacağım :) Saygılar...

Firari Fırtına 12.01.2011 09:12
Zor bir durum gerçekten, İbrahim Allah yardımcın olsun diyorum kardeşim. İnşallah bir gün bu dediklerin gerçek olur. Hani olmaz ise zaten üzülme hepimizin gideceği yer belli. Olmadı orda sarılırız sevdiklerimize.

Sevg...

ibrahim ddikcan 13.01.2011 19:07
Sağolasın Fiari gönülden yorumların için.... Saygılar..


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6578
2 Firari Fırtına 4601
3 Mustafa Ermişcan 4089
4 Hasan Tabak 3741
5 Nermin Gömleksizoğlu 3354
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3264
7 Uğur Kesim 3182
8 Sibel Kaya 3065
9 Enes Evci 2756
10 Turgut Çakır 2412

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3325 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com