Firari Fırtına  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 2 Puanı: 4496

12 Ocak 2011 Çarşamba 
Tüm Ayrıntılarıyla TECAVÜZ Sahneleri
Okunma: 6000

Tüm Ayrıntılarıyla 'TECAVÜZ' Sahneleri

Kendimce kızıyorum sinirleniyorum ama sesimi çıkaramıyorum. Sesimi çıkaracak olursam başıma neler gelecek bir bir biliyorum. Çünkü o an bir tecavüz daha yaşayacağım ya ondan çekiniyorum. Yani açıkcası korkuyorum da diyebiliriz. Bu bir benim başımda değil, hepimizin başında olan durumlardır.

Posta servisindeyiz, efendi efendi sıraya girmiş sıranın bize gelmesini bekliyoruz tabi iyi olan niyetlerimiz ile. Tam o sırada vatandaşın biri bakıyoruz ki önlerden kendine yer beğenme aşamasında. Birileri birşeyler desede o vatandaş için farkeden birşey yok, bağırma çağırma sonuçta olan oluyor. (bu bir)

Doktor sırasındayız, sen sıranı bekliyorsun ki, ordaki bayan sırayla isimleri okuyup hastaları bir bir alıyor içeri. Hop ordan birileri geliyor 'yavv durum acil bizi öne al bacım' diyor. Be Allahın kulu doktora gelen herkesin durumu acil değil midir? Hır gür tartışma vs.. cabası. (bu iki)

İşten çıktım akşam eve gidiyorum arabamla. O da ne? Yoğun sis altında kalan bir araç arkamdan geliyor, hemde sisleri bir yakmış ki adam gözünün önünü zor görüyor. Allah aşkına be adam ben senin hemen önündeyim akşam öyle güzel bir hava varki tam yürüyüş havası ve hava 19 derece. Sis nerde? Bu duyarsızlığın sebebi nedir? (bu üç)

Otobana çıkmışım yoluma gidiyorum. Aman allahım uzunları yakıp gelen o tanker..nedir bu böyle? Ben o tankerin uzun ışıklarından kendi önümü göremez oldum. 'Allah akıl fikir versin' diyeceğim ama ne çare. (bu dört)

Öğlen maliye'ye gitmek gerekti. Arabamla gitmeyim park sorunu var şurdan dolmuşa atlıyayım dedim. Atlamaz olaydım. Burayı anlatmıyorum siz tahmin etmişsinizdir olanları ve de olacakları. (bu beş)

İşyerimin karşısında aracı park edecektim, yaktım dörtlüleri ve tam kırdım direksiyonu ki; adam hop park yerine taa ilerden gelip cillop gibi girdi. Eee teşekkür ederim İnsan!... (bu altı)

Benim amcaoğlu meslek olarak Hukukcu olacağım diyordu hep ve tek hayali buydu. Babasının ağır baskıları ve dayak içeren hal ile amcaoğlu öğretmen oldu. Şimdi mutsuz ve de umudsuz. (bu yedi)

Liseden bir kız arkadaşım, çok iyi biri ve akıllı zeki idi. Kız okuyacam dedi Halk ve İlişkiler bölümünü kazandı. Ailesi ise 'kız okurmu yavv' mantığıyla kızı hemen kendisinden 8 yaş büyük adama gelin ettiler. (bu sekiz)

Vs...... bu ve buna benzer haller işte. Sayı olarak emin olun 500 i bulur ve burda o 500'ü anlatmak istemiyorum sizler biliyorsunuzdur.

Şimdi konulara değil de İnsan'lara odaklanalım. Nedir bu durumlar ve nedir bu sizdeki haller. Allah aşkına 'utanma' denilen duygu yada 'hak' denilen değer sizlerde yok mu? Birilerinin hakkını yemek; Müslamanım dediğin zamanlarda zırt atar zırt tutarsın ama iş uygulamaya geldiğinde hak mak nedir bilmezsin. Sakal uzatırsın 'sünnet' ya amenna bişey demedik ama ben bıyığın uçlarını az uzattığımda neden külhanbeyi kesilirsin hemencik orda? İşte bu mantık ve bu zihin yapısı ile bizlerin alacağı yol bellidir. Say yerinde dur yerinde. Başka var mı bir gelişim?

Şimdi konuları tek tek yargılamaya girer isek çözümü olmaz bu işin. Tecavüz kaçınılmaz bir sonuç olarak her daim karşımızda. Günü birlik ve anlık tecavüzlere uğruyoruz. Peki bu durumda neler yapalım biz? Her tecavüzcü ile kavga etsek olmaz, anlatsak hiç olmaz. Adam kuvvetli ve terbiyesiz.

Ceza evinde yatan bir mahkum, tahliye edileceği zaman arkadaşlarına demiş ki; 'benim yatağıma dokunmayın 2 güne burdayım. Dışarda bir or...pu ço...ğu var onu temizleyip gelecem.' Neyse adam tahliye olmuş filan falan aradan 3 ay geçmiş ne gelen var ne giden. O arkadaşlardan biri de tahliye olup o adamı bulduğunda 'yavv kardeşim sen böyle böyle dedin ama gelmedin hayırdır ne oldu?' demiş. Bizim adam cevap vermiş. 'Kardeş ben içeriye düşerken bir tane o.ç. vardı, bir çıktım dışarıya alem o.ç. olmuş hangi birini temizlim!' demiş.

Misali durum böyledir işte. Bakın dikkat edin bunların ana sebebleri nelerdir?

Saygı!
Sevgi!
Ahlak!


Bu üç değeri yok sayar isek tecavüzler çopalır ki çok zaten. Ama bu üç değere sahip çıkar isek toplum nefes alır İnsanlık kazanır.

Fazla uzatmadan kesiyorum günlüğü. Anlayan elbet anlar daha başka ne diyeyim. Yolda yürüyen genç bir kızımız acaba ne kadar kendini güven içinde hissediyor ve ne kadar huzurludur? Bunun cevabı İnsanlığın içindedir. Başka söz yok.

Küçük bir hatırlatma daha... Otobüse yaşlı bir teyze biniyor ve haliyle birirleri ona yer verecek. Teyze yaklaşıyor birine...o biri ise kafasını çevirip camdan dışarıya bakıyormuş gibi yapıyor. Ahh yurdumun insanı ahhh ahhh...

Sevg...

Yazar: Firari FırtınaYorumlar (12)
sessiz çığlık 12.01.2011 11:53
Bu durumlara duyarlı kaç kişi kaldı ki şu ülkede?

Firari Fırtına 12.01.2011 11:58
Sanırım çok az gibi, hatta gibi demek bile az kalır. Düşünebilse insan herşey düzelir ama düşünmek yok işte. Öncelikler var ve bu insan türü her durumda kendini öncü hisseder öyle davranır öyle yaşar. Başkasının hakkı yoktur, hak sadece onundur. O zaten benim gözümde bir odundur.

Sevg...

Firari Fırtına 12.01.2011 12:01
Bu arada çok özür diliyorum İnsan!a odun demekle; ama malesef öyle halleri görüyoruz ki bu bağlamda oduna bile ayıp etmiş oluyorum. O yüzden gerçek olan ağaçtan yapılan odundan özür diliyorum. Yanlış anlaşılmak istemem.

Sevg...

Firari Fırtına 12.01.2011 12:06
Veysi kardeşim çok haklısın. Aile terbiyesi ilk öğretidir. Bunu alamayan malesef bir çok insanımız var. Aksine şımartılan ve el bebek gül bebek büyütülen nesiller var. Terbiye, saygı, sevgi ve ahlak şart dedikce malesef işte sonuç ortada.

Sevg...

XYZ *** 12.01.2011 16:32
bir şey söyleyeyim mi?
söyleyeyim :)
sen bir gazetenin köşe yazarlığını yapabilecek,önü çok açık birine benziyosun Firari...
Merak ediyorum,konuşmanda yazıların gibi mi?
Çok anlamlı?
Sayg...
(yazılarınla örnek alıyorum seni)

Firari Fırtına 12.01.2011 18:38
Sevgili Duygu Yilmaz,

Yorumunla mutlu ettin beni cok tesekkur ederim. Beni ornek almani istemem aksine yuregimi ornek almani cok isterim. Bu vesile ile birlikte kose yazarligi degilde yine resmi bir kuruma bagli kisa bir yorumculuk hayatimda oldu. Lakin bu yolda ilerlemeyi hic dusunmedim. Cunku belli bir kuruma bagliyken ozgur yazamiyorsunuz.

Sevg...

Nymphe ehp 12.01.2011 19:01
En sevdiğim kelimeleri bir gün, bir forumda ard arda sıralamıştım.Görmüştün değil mi?

Duyarlılığın yine kendini göstermiş...

Firari Fırtına 12.01.2011 19:06
Elifnur tesekkur ederim ayni duyarlilik sende de var fazlasiyla hemde. Varligin mutluluk vericidir unutma.

Sevg...

ayse sever 13.01.2011 01:16
tebrik ederim firari hiç fark etmediğim yada farkedipte susmayı tercih ettiğim şeyleri öyle güzel kaleme alıyosun ki kesinlikle senin ruhunda yazarlık var bence

Firari Fırtına 13.01.2011 09:05
Ben teşekkür ederim Ayşe hanım.

Ne yapim dayanamıyorum gördüklerime ve kaleme alıyorum. Bir nebze birşeyler anlatabilmek uğrunadır herşey.

Sevg...

Halit DURUCAN 14.01.2011 20:56
FİRARİ, ülkemizin içinde bulunduğu hak gasplarından ne de güzel bahsetmiş. Şurada masum gibi gördüğümüz bir kişinin potansiyel tecavüzcü olabileceğini düşünmemiz gerekiyor. Ama hak gaspları güzel yurdumda almış başını gidiyor. Bunun düzelebilmesi için eğitim şart ancak bu süreç birkaç nesil sürer diye düşünüyorum. Eline sağlık kardeşim. Güzel özetlemişsin.

Firari Fırtına 17.01.2011 16:59
Halit bey,

Halk gaspları gerçekten biryerde dozunu aşıyor. Eğitim bunun önüne geçermi inanın karamsarım bu konuda. Eğitimcilerimizin bile bir çoğu bu gaspı yapıyor. Milleti nasıl eğitecekler.

Sevg...


İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6451
2 Firari Fırtına 4496
3 Mustafa Ermişcan 3961
4 Hasan Tabak 3622
5 Nermin Gömleksizoğlu 3251
6 Ömer Faruk Hüsmüllü 3118
7 Uğur Kesim 3097
8 Sibel Kaya 2961
9 Enes Evci 2663
10 Turgut Çakır 2340

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:3436 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com