Enes Evci  Mesaj Gönder

Popülerlik
Özgür Roman Sıralaması: 10 Puanı: 2892

18 Ocak 2011 Salı 
Yarım Kalan
Okunma: 2078

“Önce kremayı yerim sonra keki, bu sayede hazzı geciktiririm” demişti veznedeki kız. Kimdi o kız? Adı neydi? Ne olmuştu da bunu demişti veya nasıl tanışmıştık inanın hatırlamıyorum. Lakin o kızdan bana aklımda kalan tek bu cümlesi olmuş anlaşılan.

Sanırım insan hayattan kendisine yarım kalanlarla ayakta duruyor ve üretiyor. Tamamlanmış her anı her hatıra veya deneyim kendisini geçmiş ile eş tutup değeri azala azala kayboluyor. Yarım kalanlar ve yarım kalmasını istemediklerimiz bizi şuan koşturuyor. Herkes ama herkes soluk soluğa. Herkes yorgun ve herkes herkes hakkında bir sürü deneyime sahip.

Bu yazıyı okuyorsanız belli ki merak ettiğiniz konu insanın ta kendisi.

“Meyve veren ağaç taşlanır” atasözünden yola çıkarak insanların kendisini meyve veren ağaca benzetmesi trajedisini anlamalısınız bence. Buradaki ince çizgi, her taşlanın da meyve verdiği anlamına gelmemeli.

O kadar garip bir dünya haline giriyoruz ki herkes farkında olduğu halde kimse farkında değilmiş rolünü oynuyor. Farkında değiliz kimse “özgür”ce bir şeyler yazmıyor aslında. Kimse bu ve benzeri platformlarda düşündüklerini net bir şekilde ortaya koymuyor. Çünkü artık herkes arz-talep formülünü biliyor.

Sanal platformların mide bulandırıcı tarafı da bu. Çünkü herkes bir rolü üstleniyor. Mesela kullanması gereken nick onun aslını gizlemesi gerekirken zaman içinde o nick ona hükmediyor, nickine yakışır şekilde tavır alıyor ve yaşıyor.

Ne kadar buhran kokuyor değil mi aslında hayatlarımız.

Herkes nede kusursuz, herkes ne kadar marjinal ve eksiksiz. Ares’in dediği gibi dua edelim “Tanrım beni kusursuzluktan koru!”

Yaşanılan ve yaşanacak olanla eş değer yaşlılığı da ele aldığımızda aslında tüm yolların sonunda elde kalan tek sonuç olan mevzua göre hareket etmek insanı insan yapan tek şey sanırım. Nedir o mevzu? O mevzu ölümdür.

Herkes herkese göre yaşadığı süre zarfı içersinde farklı koşullarda farklı zevkler peşinde koşarken farklı deneyimler kazanır olması gereken de budur. Lakin iki şeyi ortakyaşarız. Birincisi doğumdur diğeri de henüz tatmadığımız ölüm olacaktır.

Ölümden korkanlar elini kaldırsın veya hiç elini kaldırmadan sınıfımızdan çıksın, onları sevmiyoruz.


Yorumlar (1)
Firari Fırtına 19.01.2011 14:48
''O kadar garip bir dünya haline giriyoruz ki herkes farkında olduğu halde kimse farkında değilmiş rolünü oynuyor. Farkında değiliz kimse “özgür”ce bir şeyler yazmıyor aslında. Kimse bu ve benzeri platformlarda düşündüklerini net bir şekilde ortaya koymuyor. Çünkü artık herkes arz-talep formülünü biliyor.''

Tamamen katılıyorum. Sanal bile bu hale düştü ya bunu bile görmezlikten gelmek ahmaklıktır. Konuları açık ve güzel dile almışsın Enes. Teşekkürler ise sanadır.

Sevg...İçeriği Paylaş

Arkadaşını davet et
Adınız Soyadınız:
Arkadaşınızın e-mail adresi:

Popüler Yazarlar
   YazarPuan
1 .. .. 6765
2 Firari Fırtına 4750
3 Mustafa Ermişcan 4247
4 Eyyup AKMETİN 3922
5 Hasan Tabak 3903
6 Nermin Gömleksizoğlu 3506
7 Ömer Faruk Hüsmüllü 3452
8 Uğur Kesim 3309
9 Sibel Kaya 3210
10 Enes Evci 2892

Bu Nedir? - En Popüler 100 Yazar
Özgür Roman

Romanlar- Hikayeler - Denemeler - Senaryolar - Çocuk Kitapları - Şiirler - Günlükler - Yazarken - Röportajlar - Forum - Biz Kimiz? - RSS

Çevrimiçi Kullanıcı Sayısı:870 
 Özgür Roman üyelik sözleşmesi için tıklayınız 

© Özgürroman 2008 - 2011 - info@ozgurroman.com